راز قتل دختر معلول ایرانی در آمریکا
در گفت‌وگوی اختصاصی با فارس تشریح شد
راز قتل دختر معلول ایرانی در آمریکا و درخواست غرامت ۱۳۲ میلیارد دلاری

مادر دختر معلول قربانی جنایت آمریکا از راز قتل دخترش در کشور آمریکا و همچنین درخواست غرامت ۱۳۲ میلیارد دلاری پرده برداشت.

خبرگزاری فارس: راز قتل دختر معلول ایرانی در آمریکا و درخواست غرامت ۱۳۲ میلیارد دلاری

مینا پورزند مادر مریم پورزند در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس با اعلام این خبر افزود: دختر مریم در سال 1996 میلادی یعنی در سال 1375 در شهر مینی سوتای آمریکا در کلینیک مئو کلینیک به قتل رسید.

وی افزود: پیش از قتل دخترم به دادستان وقت آمریکا گفته بودم که هر روز تأخیر در رسیدگی به پرونده دخترم برای کشور آمریکا غرامت یک میلیون دلاری به همراه دارد.

مادر مریم تصریح کرد: درست زمانی که قرار بود به همراه مارشال نیویورک برای تحویل گرفتن دخترم به مئوکلینیک بروم به من اطلاع دادند که دخترم در محل کلینیک فوت کرده است.

این فرد ادامه داد: امروز در شعبه 55 دادگاه بین الملل واقع در مجتمع شهید بهشتی در حضور قاضی اصانلو مطالبی را درباره زندگی دخترم مریم گفتم.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که در کشور آمریکا باعث شد تا دخترم را از من گرفتند و به مئوکلینیک منتقل کردند این موضوع بود که من حاضر به همکاری با یک دلال مسکن رد آن کشور نبودم.

مینا پورزند گفت: کشور آمریکا علی‌رغم چهره خوبی که از خود ایجاد کرده اما به هیچ عنوان به حقوق شهروندان و افرادی که در این کشور حضور دارند احترام نمی‌گذارد.

وی افزود: در این کشور هر بار که به خاطر شکایت از یک دلال مسکن شکایت می‌کردم دادگاه به دلیل فسادی که در آن وجود داشت حق را به دلال می‌داد و من را به کلینیک بیماران روانی می‌فرستاد.

مادر مریم خاطرنشان کرد: از زمانی که در مجلس ایران مقرر شد که می‌توان برعلیه کشور آمریکا اقامه دعوا کرد من در ایران پرونده تشکیل دادم.

وی گفت: از آن روز تا به حال در کش و قوس تشکیل دادگاه بودم تا اینکه امروز جلسه تشکیل شد و دادگاه به ریاست قاضی اصانلو صحبت‌های من را شنید.

مینا پورزند گفت: در زمانی که در ایران بودم برای مریم مستخدمی گرفته بودم که این مستخدم مریم را در خانه ای حبس کرده بود و در مدت 2 ماه حتی اجازه استحمام و دستشویی رفتن را به او نداده بود که همین امر باعث شده بود مریم پوست بدنش بسوزد.

وی ادامه داد: حتی زمانی که مریم در مئوکلینیک بستری بود هر بار که به ملاقات او می‌رفتم شاهد بدن کبود و زخم شده مریم بودم.

مادر مریم قربانی جنایت آمریکا گفت: یک نسخه از کتابم را برای اوباما فرستادم اما او در آستانه عید با خنده پیام تبریک برای ایرانی ها فرستاد غافل از آنکه من می‌دانستم آمریکایی ها هر وقت می‌خواهند یک جنایت را بپوشانند آن را با طنز و مسخره کردن مطرح می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: جلسات دادگاه قرار است از این به بعد ادامه یابد و تا زمانی که من کشور آمریکا را محکوم نکنم از تلاش خودم دست بر نخواهم داشت.


|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
نویسنده : پایبند
تاریخ : یک شنبه 16 تير 1392
رمز ملاقات سید عبدالکریم کفاش

سید عبدالکریم در حضرت عبدالعظیم حسنی زندگی می کردند.مرحوم سید عبدالکریم هفته ای یکمرتبه خدمت آقاامام زمان (عج)میرسید.یک وقت حضرت از سید عبدالکریم پرسیده بود:اگر هفته ای مارانبینی چه خواهی شد؟عرض کرده بود آقا جان میمیرم.حضرت تصدیق کرده بودند و فرموده بودند :اگر چنین نبود که ما را نمیدیدی.

آیا منو شما به این حد رسیده ایم که از عشق امام زمان مریض شویم،اشکمان روان و رخمان زرد گردد؟

دعوی عشاق را شرح نخواهد بیان ***گونه ی زردش دلیل ناله ی زارش گواه

سیدعبدالکریم می گفت: آقا گاهی تشریف می آوردندمغازه ی من.یک وقتی حضرت فرمودند:سید عبدالکریم،کفش های مرا میبینی؟گفتم بله آقا جان. فرمودند کفش های من احتیاج به پینه دارد،میشود کفشهای مرا پینه بزنی؟گفتم:آقا جان من قول دادم به دیگران،اگرالان مشغول پینه زدن کفشهای شما بشوم به قولم نمیتوانم عمل کنم،بد قول میشوم.چشم آقا جان حتما پینه میزنم ،اما اجازه دهید به قولهایی که داده ام عمل کنم،بعدا.

برای بار دوم حضرت فرمودند:سید عبدالکریم میشود کفش های مرا پینه بزنی؟میگوید:آقا جان قربانتان بشوم خدمتتان که عرض کردم،روی چشمم،من قول داد ه ام،به قولم عمل کنم،بعدا.برای مرتبه سوم حضرت فرمود:سید عبدالکریم میشود این کفشهای مرا پینه بزنی؟بلند شدم امدم خدمت اقا،با دستهایم کمر آقا را محکم گرفتم،گفتم آقا جان من که عرض کردم به دیگران قول داده ام،چشم،نوکرتم،اما اگر اینبار بگویید میشود کفشهای مرا پینه بزنی همینطوری محکم نگهتان میدارم،فریاد میزنم ای مردمی که دنبال امام زمان هستید،بیایید اقا در مغازه من است.حضرت شروع کردند به خندیدن.دست مبارکش را زدند به پشت من و گفتند:آفرین،بارک الله،عبدالکریم من می خواستم امتحانت کنم،ببینم برای قول و وعده ات چقدر حساب باز میکنی.سید عبدالکریم ما شما را برای خودمان نمی خواهیم،ما شما را برای خدا می خواهیم ،هر چه بنده تر باشید ما شما را بیشتر دوست داریم.

ببین با حضرت چقدر یگانه بوده است.سید عبدالکریم هفته ای یکبار به محضر امام زمان میرسد.رمز ملاقات دیدارش چه بود؟از او پرسیدند:چه شدکه موفق به دیدار شدی ؟فرمود:من یک شب پیغمبر ختمی مرتبت (ص) را در عالم رویا زیارت کردم. گفتم:یا رسول الله من خیلی علاقه دارم خدمت آقازاده شما برسم،چه کنم؟هر دری میزنم نمیشود.جدم فرمود:سید عبدالکریم،فرزندم، روزی دو بار؛اول صبح و اول شب مینشینی و برای حسینم گریه میکنی،اگر می خواهی خدمت امام زمان برسی این برنامه را انجام بده. می گوید:من از خواب بیدار شدم،این برنامه را یکسال انجام دادم.صبحها مینشستم خودم برای خودم روضه ی کربلا را می خواندم ،غروب هم مینشستم مقتل می خواندم و گریه میکردم.یکسال که از این جریان گذشت دیدم راه باز شد.

خوشا ان سر که سودای تو دارد***خوشا آن دل که غوغای تو دارد

دلم در سر تمنای وصالت***سرم در دل تماشای تو دارد

دلم کی بازماند،چون به پرواز***هوای قاف عنقای تو دارد

برگرفته از کتاب ارتباط معنوی با حضرت مهدی(عج)

برای سلامتی و تعجیل در ظهور آقا صلوات :اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم

امام زمان در مغازه قفل ساز

یک آقایی بود در نجف.خیلی علاقه داشت خدمت آقا امام زمان برسد.چهل چهارشنبه به مسجد سهله رفت،دید خبری نشد،خسته شد.رفت سراغ علوم رمل و جفر و اسطرلاب و علوم غریبه تا جای امام زمان را پیدا کند،باز هم نشد.شروع کرد به گریه کردن وگفت آقا جان از هر دری آمدم نشد،شب در عالم رویا خوابی دید،حضرت فرمودندفلانی اگر می خواهی موفق بشوی مرا ببینی و کلید دیدار و ملاقات را پیدا کنی ،بلند میشوی میایی تبریز.در تبریز بازاری هست ،درون بازار پیرمرد قفل سازی هست که من گاهی پیش او میایم.از خواب بیدار شد و راهی سفر شد.وارد شهر تبریز که شد سراغ بازار قفل فروشان و پیرمرد را گرفت.وقتی وارد مغازه پیرمرد شد،دید پیرمرد نشسته ،یک آقای جوانی که چهره اش همانند ماه شب چهارده درخشندگی دارد،داخل مغازه پیرمرد نشسته است و با یکدیگر مشغول صحبت هستند غافل از اینکه آقای جوان حضرت است.

میگوید وارد مغازه شدم و کنار جوان نشستم.همینطور که با یکدیگر صحبت میکردند ،پیرزنی وارد مغازه شدو سلام کرد و به پیرمرد قفل ساز گفت:آقا ببخشید این قفل را اورده ام به پولش نیاز دارم.این را از من چند میخری؟

پیرمرد قفل را نگاه کرد و گفت:مادر اگر بخواهی این قفل را بسازم یک شاهی از تو میگیرم،قفل ساخته میشود و قیمتش میشود ده شاهی.اگر میخواهی قفل را همین طور بفروشی قیمتش هشت شاهی است من از تو به هفت شاهی میخرم،یک شاهی استفاده برای من.

پیرزن گفت:مرا مسخره میکنی؟از اول بازار تا اینجا قفل را به هر مغازه های بردم از من به دو شاهی بیشتر نخریدند،در صورتی که من به سه شاهی هم راضی بودم،اما تو به هفت شاهی از من میخری؟

پیرمرد گفت :دروغ نمیگویم.قفل را گرفت و هفت شاهی به او داد.پیرزن رفت.آن جوان رو به من کرد و گفت:فلانی چند نفر در میان این کاسبان سراغ داری که اینقدر اهل انصاف باشد،سر مردم کلاه نگذارد،طالب دنیا نباشد؟چند نفر سراغ داری که از دنیا گذشته باشد و اهل انصاف باشد؟گفتم یک نفر هم سراغ ندارم.آنکاه حضرت فرمود:فلانی نمیخواهد خودت را خسته کنی و این در و ان در بزنی ،برو خودت را بساز مثل این پیرمرد.از سر سفره دنیا برخیز ،اهل ایثار باش دنیا را طلاق بده،تو که جای ما رابلد نیستی من به سراغت میایم.

میگوید یکمرتبه دیدم ان جوان از دیدگانم مخفی شد.فهمیدم که آقا امام زمان بود.

برگرفته از کتاب ارتباط معنوی با حضرت مهدی (عج)

اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم



:: موضوعات مرتبط: , ,
:: برچسب‌ها: رمز ملاقات سید عبدالکریم کفاش ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
نویسنده : پایبند
تاریخ : سه شنبه 11 تير 1392
وهابیون گردنبندهای منقش به عبارت «لا نبی الا علی» را در مصر توزیع کردند +عکس
در جدیدترین اقدام ضدشیعی؛

گروه‌های وهابی مصر در جديدترين اقدام ضدشيعی گردنبدندهای را توزيع كرده‌اند كه در آن‌ها عبارت «لا فتی الا علی و لا سيف الا ذوالفقار» به «لا نبی الا علی» تغيير پيدا كرده تا چنين وانمود كنند كه شيعيان، امام علی(ع) را پيامبر خود می‌دانند.
به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، گروه‌های وهابی مصر كه به شدت در حال مبارزه با تشيع هستند در جديدترين اقدام ضدشيعی خود، "لا فتی الا علی و لا سیف الا ذوالفقار" (هیچ جوانمردی همچون علی(ع) و هیچ شمشیری چون ذوالفقار نیست) را به عبارت "لا نبی الا علی" (هیچ پیامبری جز علی نیست) تغيير داده تا چنين وانمود كنند كه شيعيان، امام علی(ع) را پيامبر خود می‌دانند.

به گزارش خبرگزاری "براثا" در مصر، وهابيان گردنبندهای چينی را كه عبارت «لا نبی الا علی» بر روی آن نوشته شده است را با هدف تخريب چهره دين مبين اسلام در اين كشور توزیع می‎كنند.

بر همين اساس، عبارت «لا نبی الا علی» بر صدها مدال و نشان افتخار ساخت چينی درج شده است .

«ناصر رضوان» هماهنگ کننده ائتلاف فرزندان صحابه در گفتگو با روزنامه الوطن گفت: این گردنبندها پس از کشف و ضبط تفنگ‏‌های اسباب بازی که با فشار دادن دکمه روی آن عبارت "عايشه را بكشيد" را به عربی تكرار می کند به بازارهای مصر رسیدند.

وی مسئولان مصری را مقصر ورود این گردنبندها عنوان کرد و گفت: ائتلاف فرزندان صحابه همانطور که نسبت به ورود تفنگ های اسباب بازی به مسئولان و تاجران مصر هشدار داد این بار نیز نسبت به مقابله با گردنبندها هشدار جدی می دهد.


|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
نویسنده : پایبند
تاریخ : جمعه 7 تير 1392
"بتول سلطانی" اسناد مراسم شرم‌آور رقص رهایی فرقه رجوی را برملا کرد
بخش دوم/ مادر اسیر گروهک تروریستی منافقین:

مادر اسیر گروهک تروریستی منافقین با بیان اینکه بتول سلطانی از افراد جدا شده این گروهک تروریستی، جزئیات رقص رهايي رجوي را در اختيار خانواده‌ها قرار داد، گفت: وقتي اين سي‌دي پخش شد، افراد گروهک تروريستي منافقین ديوانه شدند و به دستور سرکرده‌ها تمام کانکس‌هاي خانواده‌ها را با سنگ‌هاي 20 کيلويي که اگر به يکي از خانواده‌ها مي‌خورد، در دم جان مي‌داد هدف قرار دادند و با آتش و ميله‌هاي آهني به طرف کانکس‌ها حمله کردند.
" ثریا عبداللهی " مادر اميراصلان حسن‌زاده اسیر تشکیلات تروریستی منافقین در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران در مورد سال‌ها انتظار و اعتراض خود در مقابل پادگان اشرف و جنایت‌های سرکردگان گروهک تروریستی منافقین گفت: مريم رجوی ازسوی دولت فرانسه حمايت و حفاظت مي‌شود، آيا دولت کنوني فرانسه از جنايت‌هاي کثيف اين خفاش خون‌آشام اطلاعي ندارد؟

وی تصریح کرد: همين اواخر گروهک وطن‌فروش منافقین در آمريکا و در واشنگتن با اجازه دولت این کشور دفتر احداث کرد، هدف چه بود؟ مريم رجوی مي‌خواست قدرتش و يا آرايش نظامي_ جنگي‌اش را با نفرات چند ميليوني يا اينکه سابقه آدم‌کشي و آدم‌ربايي‌اش را به نمايش بگذارد؟

مادر اسیر گروهک تروریستی منافقین افزود: کشورهايي که با اين جاني ديوانه هم‌پيمان شدند، آيا خبر ندارند که همين گروهک بدنام 17 هزار ايراني را ترور کرده و ترور دانشمندان هسته‌‌اي به دست همين وطن‌‌فروشان صورت گرفته است؟

وي به یک قبرستان مخوف در نزدیکی پادگان اشرف اشاره کرد و افزود: خانواده‌هايي که از سال 82 به عراق آمده بودند، از وضعيت خود در اين باره مي‌گفتند در این بین ما را براي بازديد از قطعه مرواريد بردند با وجود اینکه اکثر اين قبرها خالي از جسد است يکي از اسراي جداشده مي‌گفت؛ اکثر اسرا را رجوي اعدام کرده و ما همه نفرات اعدامي را مي‌شناسيم، مابقي قبرها خالي و محل پنهان کردن اسلحه و مواد منفجره است، روي قبرها تاریخ فوت نيز قيد شده بود.

عبداللهي اضافه کرد: خانواده‌ها را به موزه این گروهک تروریستی برده و چند جفت کفش خاکي و پيراهن را براي خانواده‌ها به نمايش مي‌گذاشتند که آن را افتخار و اميد جاويدان فرقه مي‌ناميدند.

وي ادامه داد: بعد از 7 ماه که از استقرار خانواده‌ها مي‌گذشت، گروهک تروريستي منافقین اسرا را وادار به قسم‌خوردن مي‌کرد که شما به هيچ عنوان از گروهک جدا نخواهيد شد، من در اين 7 ماه هيچ خبري از فرزندم نداشتم و گاهي شک مي‌کردم که آيا فرزند من در آنجا هست يا نه.

عبداللهي تصريح کرد: ما سيماي آزادي را در عراق مي‌ديديم و زماني که تلويزيون برنامه منافقين را پخش مي‌کرد، در نشستي که اسم آن را "حاضر_حاضر" گذاشته بودند، فرزندان ما را مجبور به گفتن اين شعارها کرده بودند؛ "تا آخرين قطره خون از اشرف حمايت مي‌کنيم، افراد رژيم را از ايران خارج مي‌کنيم و خودمان جاي آن‌ها خواهيم نشست".

مادر اسیر گروهک تروريستي منافقين ادامه داد: ساعت حدود 12 شب بود، جلوي درب اسد رفتيم و با خانواده‌ها شروع به طبل زدن و شعاردادن کرديم که حاضر_حاضر اثري ندارد، حناي رجوي ديگر رنگي ندارد، رجوي بي‌حيا حيا کن، اسرا را رها کن و تا نزديک صبح شعار مي‌داديم.

وي ادامه داد: بعد از آن فرزندان را براي مصاحبه آوردند، مصاحبه‌هايي که ديکته شده بود و تمام متن‌ها را از قبل نوشته و در اختيار اسرا قرار داده بودند تا متن را حفظ کرده و وقتي که جلوي دوربين مي‌آيند، با ژست مجاهدين(منافقین)، صحبت‌هاي ديکته شده را به صورت حسي بيان کنند.

عبداللهي تصریح کرد: بعد از چند نفر، نوبت به پسر من رسيد، بعضي خانواده‌ها او را ديدند و گوينده اخبار با قدرت تمام بيان مي‌کرد؛ مجاهد ديگري به نام اميراصلان حسن‌زاده براي مصاحبه آمده است.

وي افزود: مرا براي ديدن فرزندم خبر کردند، چندين سالي بود که از او بي‌اطلاع بودم، وقتي امير صحبت مي‌کرد، گوش‌هايم نمي‌شنيد، چشم‌هايم نمي‌ديد، فقط از اين بابت خوشحال بودم که خانواده‌ها فيلم را ضبط کرده بودند و من بعد از چندين بار پخش فيلم، امير را ديدم که مي‌گفت؛ من اميراصلان هستم و حرف‌هاي ديکته شده و تکراري را بيان کرد.

وي تصريح کرد: هرکسي را که براي مصاحبه مي‌آوردند، بايد مي‌گفت؛ اين پدرم نيست، ناپدري است، اين مادرم نيست، نامادري است و دروغ‌هاي بي‌شمار ديگر، بعد از اين مصاحبه‌ها، برنامه اعتراض خانواده‌ها شديدتر شد.

عبداللهي اضافه کرد: در طول اين 4 سال طوري رفتار کرده بودم که فرماندهان ارتش، پليس و سربازهاي عراقي بدون اجازه وارد مقر خانواده‌ها نمي‌شدند، حتي با آنها صحبت هم نمي‌کردند و همين رفتار من مورد تائيد خانواده‌ها و دولت عراق قرار گرفت.

وي افزود: تمام افراد در پادگان چه از لحاظ نظامي و چه خانواده‌ها، به يک فرمان بودند و اين يکي از معجزه‌هاي خداوند بود، چرا که هدف يکي بود؛ آزادي اسرا، نابودي رجوي تروريست، بعد از شنيدن صداي فرزندم احساس کردم خداوند قدرت و لياقت ديگري به من عطا کرده است، اين بار مسئوليت تمام درب‌ها را برعهده گرفتم، از درب اسد تا درب شمال، شبانه روز کنترل مي‌کردم.

عبداللهي تصريح کرد: نبايد صدا قطع مي‌شد و خانواده‌ها بايد به شعار دادن، سخنراني کردن و طبل زدن ادامه مي‌دادند و مقاله‌هاي افراد جدا شده از این گروهک تروريستي را مي‌خواندند، بيشتر افراد جدا شده، سخنراني‌هاي صوتي و ضبط شده‌اي را به صورت سي دي در اختيار ما قرار مي‌دادند که از جمله آنها بتول سلطاني است که جزئیات رقص رهايي رجوي را در اختيار خانواده‌ها قرار داده بود.

وی افزود: وقتي اين سي‌دي پخش شد، افراد گروهک تروريستي ديوانه شدند و تمام کانکس‌هاي خانواده‌ها را با سنگ‌هاي 20 کيلويي که اگر به يکي از خانواده‌ها مي‌خورد، در دم جان مي‌داد هدف قرار دادند و با آتش و ميله‌هاي آهني به طرف کانکس‌ها حمله کردند.

مادر اسیر گروهک تروریستی منافقین تصریح کرد: بتول سلطاني در اين سي دي درباره رقص رهايي، اعضاي شوراي سرکردگی و زنان مطلقه‌اي که به دستور رجوي خائن، طلاق اجباري گرفته و در اين رقص رهايي شرکت داشتند و بعدها به عقد مسعود رجوي درآمده بودند، صحبت مي‌کرد.

عبداللهي تاکيد کرد: برای سرکردگان گروهک تروريستي منافقین فرد شناخته شده بودم و چون مسئوليت تمام خانواده‌ها برعهده من بود، ارتش عراق به من فرمانده نظامي که به زبان عربي "عقيل ثريا" ناميده مي‌شد، مي‌گفتند و رجوي بدبخت باورش شده بود که من يک فرمانده ايراني هستم و در سخنراني‌هايش با لقب "عقيل ثريا" خطابم مي‌کرد و اسراي آزاد شده مي‌پرسيد که ثريا کيست؟

وي ادامه داد: من در همين‌جا مي‌گويم و مي‌دانم آنها اين خبرها را مي‌بينند، به رجوي مي‌گويم؛ اگر تو در نشست هزار نفري به من تهمت زدي، بدان که دنيا جنايت‌هاي تو را افشا و رسوا خواهد کرد، تو همچون سگ هاری هستی و زماني که من چوب به طرف تو دراز کردم، هاري و کثافت دروني خودت را با حرف‌هايت ثابت کردي.

مادر اسیر گروهک تروريستي منافقین گفت: من فقط پسرم را مي‌خواستم و به او گفته بودم، اگر امير را آزاد نکني اشرف را به تله خاک تبديل مي‌کنم، به همين دليل وحشت زيادي از حضور من در مقابل پادگان اشرف داشت.

عبداللهی ادامه داد: کدام کشورها اين عمل تروريستي را محکوم کردند؟ مگر نه اين است که تمامی جنایات آنها توسط خود رژیم جنایتکار صهیونیستی برنامه‌ريزي شده است؟ ترور، قاچاق انسان، آدم‌ربايي، شکنجه به بدترين صورت، به حمايت کدام دولت‌ها و با چه مبالغي صورت مي‌گيرد؟

وی تصریح کرد: مگر رجوي بدنام، قدرتي از خودش دارد؟ مريم رجوی جنایتکار با حمايت کدام کشورها توانسته بعد از اين همه جنايت سرپا بايستد؟ چرا در طول این 30 سال سازمان ملل، جوامع بين‌المللی و حقوق بشر سکوت کرده‌اند و يا بهتر بگويم حمايت کرده‌اند؟

عبداللهی افزود: اگر يکي از همين عمل‌هاي ضد انساني و ضد بشري در ايران صورت مي‌گرفت، شما مي‌ديديد که سازمان ملل چه بوق و کرنايي به راه می‌انداخت، ولي در مورد اين گروهک تروریستی صلاح نمی‌دانند، چرا؟!

وی اظهار داشت: چرا در برابر خانواده‌هايي که 4 سال در آنجا گريه و زاري مي‌کردند، بیمار شدند و آنهایی که توسط منافقین سنگ خوردند، سازمان ملل حاضر نشد حتي يک ثانيه آنها را ببيند، نماینده این سازمان جهانی از جلوي چشم ما رد مي‌شد و به درون پادگان اشرف مي‌رفت، ما جلوي تانک‌ها را مي‌گرفتيم که لااقل خانواده‌ها را ببينيد، ما مگر چه مي‌خواهيم؟ ما بچه‌هايمان را مي‌خواهيم.


|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 1
:: ادامه مطلب
نویسنده : پایبند
تاریخ : جمعه 7 تير 1392
حضور دوباره علیخانی در«ماه عسل»
«احسان علیخانی» امسال برای نهمین سال اجرای برنامه «ماه عسل» را بر عهده دارد و به نظر می‌رسد برنامه سال ۹۲ او باید چندین گام از برنامه‌های قبلی‌اش جلوتر باشد.
به گزارش مشرق به نقل از فارس، شنیدن خبر بازگشت برنامه «ماه عسل»؛ با اجرای مجری که 8 سال اجرای آن را بر عهده داشته و توانسته در میان گزینه هایی که آمدند و رفتند در ذهن مخاطبان آن بماند خبر خوبی برای تلویزیونی است که مخاطبان برنامه هایش رو به کاهش است.

مدت هاست تلویزیون از نبود یک برنامه گفتگو محور زنده رنج می برد و تمام تکیه این سازمان به توانایی های مجریانی چون محمدرضاشهیدی فرد، احسان علیخانی و تعداد دیگری کمتر از انگشتان یک دست است. مجریان دیگری هم که مجال حضور پیدا کردند در اجرا و ارتباط با مخاطب آنقدر ضعیف عمل کردند که نه تنها رسانه ها به نقد آن پرداختند که روز به روز از تعداد مخاطبان برنامه های تلویزیونی کم شد.

بعد از حضور مجریان جوان و صاحب سبک و تولید برنامه هایی با مضامین اجتماعی و فرهنگی از ابتدای دهه 80 این امید را برای تلویزیون ایجاد کرد که مخاطبانش روبه افزایش است. در چند روز گذشته نیز خبر اجرای مجدد احسان علیخانی مجری برنامه ماه عسل در حالی منتشر شد که به نظر می رسد مدیران سازمان صدا و سیما به فکر افزایش مخاطبان و تولید برنامه هایی از جنس برنامه های ماه عسل افتاده اند.

یکی از دلایل این بازگشت را شاید می توان در اجرای نه چندان قوی مجریانی که در این سالها آمده اند و رفته اند جستجو کرد. این بار علیخانی بعد از یکسال به صندلی معروف لهستانی اش دست پیدا کرده و این نشان می دهد نظرات بی شمار مخاطبان برای مسوولان سیما با اهمیت به نظر رسیده است.

بدون شک علیخانی نیز نباید به واسطه تقدیر مخاطبان از او و جایزه ای که سال گذشته از دستان رئیس صدا و سیما گرفت مغرور به برنامه سال 90 خود باشد. وی نیز می داند با تکرار دستورالعمل های گذشته اش نمی تواند مخاطبان بی شمار خود را راضی نگه دارد چرا که از ماه عسل علیخانی توقعی بیش از سالیان قبل آن می رود. مجری ماه عسل می داند که باید با برنامه های سابق خودش قیاس کند و نه یک قدم که چندقدم از آن جلوتر باشد.

مخاطبانی که انتظارشان برای برنامه ای که اتاق فکر چندنفره سوژه هایش را کارشناسی میکنند بی شک بیش از پیش خواهد بود. چه بهتر میشود که علیخانی بداند باید چندنکته را رعایت کند. اینکه تعدد مهمان مهم نیست و آنچه مهم است کیفیت حضور و تنوع سوژه است بمانند ماه عسل سال 90. مهمانان که از راه دور می آمدند از پاوه تا اسفراین، باید مجالی برای حرف زدن بیشتر از مجری پیدا کنند، پرسش و پاسخ پینگ پونگی که برنامه را به تاک شوهای استاندارد جهانی نزدیک میکند کاری است که احسان علیخانی در آن به تبحر خاصی رسیده اما بهتر است شکل بازجویی به خود نگیرد و در آخر اینکه چه بهتر میشود دقایق پایانی برنامه به دعا و نیایش سپری شود تا بار معنوی مخاطبان سنگین تر شود. این گوی و این میدان آقای علیخانی! شما با خودتان رقابت میکنید پس بهتر است این بار از خودتان جلو بزنید و بدانید این برنامه را مخاطبان با نام شما می شناسند...



:: موضوعات مرتبط: , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : پایبند
تاریخ : جمعه 7 تير 1392
درصد سوالات کنکور در هر پایه

درصد تقريبي سؤالات در كنكور

دروس عمومي تقريباً 70 تا 60 درصد از دروس پايه و 30 تا 40 درصد دروس پيش دانشگاهي مي‌باشد.

دروس تخصصي در رشته رياضي

درس رياضي 37 تا 35 درصد از پايه دروس

65 تا 63 درصد از دروس پيش دانشگاهي

فيزيك 63 تا 61 درصد از دروس پايه

39 تا 37 درصد از دروس پيش دانشگاهي

شيمي 58 تا 56 درصد از دروس پايه

44 تا 42 درصد از دروس پيش دانشگاهي

در مجموع سه كتاب ½ مربوط به پايه و ½ مربوط به پيش دانشگاهي بوده‌است.

دروس تخصصي رشته تجربي

درس زيست 56 تا 54 درصد از دروس پايه

44 تا 46 درصد از دروس پيش دانشگاهي

درس رياضي 54 تا 52 درصد از دروس پايه

46 تا 48 درصد از دروس پيش دانشگاهي

درس فيزيك 57 تا 55 درصد از دروس پايه

47 تا 45 درصد از دروس پيش دانشگاهي

درس شيمي 57 تا 55 درصد از دروس پايه

47 تا 45 درصد از دروس پيش دانشگاهي

درس زمين 53 تا 51 درصد از دروس پايه

47 تا 49 درصد از دروس پيش دانشگاهي

در مجموع كل سوالات 64 % از دروس پايه و 36 % از دروس پيش دانشگاهي بود .

دروس تخصصي رشته انساني

دروس رياضي 61 تا 59 درصد از دروس پايه

39 تا 41 درصد از دروس پيش دانشگاهي

اقتصاد 100 درصد از دروس پايه

روانشاسي 100 درصد از دروس پايه

فلسفه و منطق 61 تا 59 درصد از دروس پايه

39 تا 41 درصد از دروس پيش دانشگاهي

علوم اجتماعي 41 تا 39 درصد از دروس پايه

59 تا 61 درصد از دروس پيش دانشگاهي

ادبيات فارسي 36 تا 35 درصد از دروس پايه

64 تا 65 درصد از دروس پيش دانشگاهي

عربي 51 تا 49 درصد از دروس پايه

49 تا 51 درصد از دروس پيش دانشگاهي

تاريخ 67 تا 66 درصد از دروس پايه

43 -44 درصد از دروس پيش دانشگاهي

جغرافيا 74 -73 درصد از دروس پايه

36 37 درصد از دروس پيش دانشگاهي


در مجموع كل سوالات 64
% از دروس پايه و 34 % از دروس پيش دانشگاهي مي‌باشد.



:: موضوعات مرتبط: , ,
:: برچسب‌ها: درصد سوالات کنکور در هر پایه رشته تجربی ریاضی انسانی ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : پایبند
تاریخ : پنج شنبه 19 ارديبهشت 1392
معافیت پزشکی

معافیت پزشکی

۱ – آیا مشمول میتواند در حین خدمت برای معافیت پزشکی اقدام نماید؟
بلی ، امکان استفاده از معافیت پزشکی در حین خدمت از طریق شورای پزشکی رده خدمتی وجود دارد.

۲ – مجموع نمره چشم برای مشمولان دیپلم و زیر دیپلم جهت معافیت چه میزان می باشد؟
بر اسا س ضوابط موجود در حال حاضر مجموع نمره چشم برای مشمولان دیپلم و زیر دیپلم بیش از ۸ میباشد . و برای مشمولان دارای تحصیلات فوق دیپلم و بالاتر بیش از ۱۰ می باشد.

۳ – آیا مشمول می تواند در حین تحصیل برای اخذ معافیت پزشکی اقدام نماید؟
خیر ، می بایست بعد از اتمام تحصیلات برای معافیت پزشکی اقدام نماید مگر اینکه در خواست پزشکی خود را قبل از ثبت نام و شروع سال تحصیلی (مهرماه) در دانشگاه ارسال نموده باشد.

۴ – درجه واریکوسل برای معافیت دائم چند است؟
بر اساس ضوابط موجود در حال حاضر درجه ۳ با تشخیص شورای پزشکی وظیفه عمومی.

۵ – آیا صافی کف پا معافیت دارد؟
بلی ، بر اساس ضوابط موجود در حال حاضر نوع صافی شدید کف پا با تایید شورای پزشکی وظیفه عمومی ناجا می تواند معاف دائم باشد.

۶ – آیا پای پرانتزی معافیت دارد؟
بلی بر اساس ضوابط موجود در حال حاضر فاصله بین دو زانو اگر بیشتر از ۱۰ سانتی متر باشد با تشخیص شورای پزشکی سازمان وظیفه عمومی ناجا می تواند معاف دائم از خدمت باشد.

۷- آیا تحصیلات در معافیت پزشکی دخیل است؟
بلی بر اساس ضوابط موجود برا ی برخی از بیماریها از جمله نمره چشم ، مدرک تحصیلی در معافیت تاثیر دارد.

۸ – آیا گروه پزشکان می توانند برای معافیت پزشکی اقدام نمایند؟
پزشکان صرفاَ در صورتیکه به دلیل بیماری موجود قادر به طبابت نباشند می توانند از معافیت پزشکی استفاده نمایند.

۹ – آیا مشمولی که برگه اعزام بخدمت دریافت نموده است و بیماری پیدا کرده می تواند درخواست پزشکی دهد؟
بلی‏ ‏- با ارائه در خواست و نظریه پزشکی به وظیفه عمومی ‏ اعزام مشمول ابطال و درخواست وی در سیر بررسی معافیت پزشکی قرار می گیرد.

۱۰ – آیا مشمولی که قبلا در شورای پزشکی شرکت کرده و با اخذ نظریه متخصص سرباز شناخته شده است حق اعتراض به رای شورای پزشکی دارد؟
آرای صادره از طریق شورای پزشکی قابل اعتراض نمی باشد.

۱۱ – آیا مشمول می تواند به نظر پزشک اولیه معترض باشد؟
بلی- در صورت وجود اعتراض می تواند به پزشک دیگری جهت اخذ نظریه مراجعه کند.

۱۲ – آیا مشمول می تواند به رای شورای عالی پزشکی اعتراض نماید؟
خیر نظریه شورای عالی پزشکی قطعی و لازم الاجرا بوده و غیر قابل اعتراض است.

۱۳ – آیا مشمول می تواند بدلیل چاقی یا لاغری مفرط معاف شود؟
اگر چنانچه چاقی یا لاغری مفرط به دلیل بیماری غدد مترشحه باشد امکان بررسی و طرح در شورای پزشکی وجود دارد.

۱۴ – آیا تعریق کف دست و پا معافی دارد؟
بلی در چارچوب ضوابط موجود در حال حاضر تعریق شدید کف دست و پا با نظر شورای پزشکی وظیفه عمومی می تواند معاف دائم باشد.

۱۵ – آیا بیماری صرع معافیت دارد؟
بله – در چارچوب ضوابط موجود با نظر شورای پزشکی وظیفه عمومی می تواند معاف دائم باشد.

۱۶ – آیا مشمول دارای معافیت موقت می تواند در دانشگاه ادامه تحصیل دهد؟
بلی ،اگر چنانچه مشمول بدون غیبت اولیه باشد و فرصت تعیین شده در معافیت موقت به اتمام نرسیده باشد امکان ادامه تحصیل در دانشگاه در صورت پذیرفته شدن در آزمون وجود دارد.‌البته چنانچه بدون غیبت اولیه باشد.

۱۷ – مشمول با یک نوع بیماری در شورای پزشکی شرکت کرده و سرباز یا معاف از رزم شناخته شده است ، آیا می تواند قبل از اعزام بخدمت در صو.رتیکه بیماری دیگری داشته باشد مجددا در شورا شرکت نماید؟
بلی ، می بایست ‏‏‎مشمول سالم بخدمت اعزام شود و هر تعداد بیماری داشته باشد باید پس از در خواست جدید از سوی مشمول رسیدگی شود و لیکن بهتر است بمنظور جلوگیری از دوباره کاری در ابتدا مشمول همه بیماری های خود را بیان کند.



:: موضوعات مرتبط: , ,
:: برچسب‌ها: معافیت پزشکی ,
|
امتیاز مطلب : 2
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 1
نویسنده : پایبند
تاریخ : شنبه 14 ارديبهشت 1392
شادترین گروه دختران و پسران ایرانی!!


این روزها اینترنت و فضای مجازی را می توان به جرأت جزء لا ینفک زندگی انسان ها قلمداد کرد ، چرا که فوائد بیشماری را برای زندگی انسان قرن بیست و یکم به وجود آورده است ،شما به راحتی و با چند کلیک ساده می توانید هر چه نیاز دارید از اینترنت خریداری کنید و به سرعت برق و باد برای یکدیگر نامه بنویسید و بدون اینکه حتی ثانیه ای در صف های طولانی بانک ها منتظر باشید قبوض برق و آب و ... خود را پرداخت کنید .


شادی

اما امروزه یکی دیگر از جنبه های استفاده از اینترنت که نقش مهمی در زندگی افراد پیدا کرده است را می توان جنبه تفریحی آن معرفی کرد، برخی از افراد، علاقه ویژه ای برای یک مسافرت مجازی در این فضا نشان می دهند و گاهی این قدر این مسافرت ها و یا به عبارت دیگر وبگردی ها زیاد می شود که دیگر نمی توانیم آنها را از اینترنت جدا کنیم .

در این حال افراد بسیاری با تبلیغات متعدد در صدد جذب مشتری برای محصولات خود هستند و هر کدام می خواهند گوی جذب مشتری را از دیگران بربایند، اما در این میان هستند تعدادی که با بکارگیری ابزارهای شیطانی و مخرب می خواهند کسب و کار خود را در این فضا شلوغ و پر رونق کنند .

کافی است سری به ایمیل خود بزنید و یا یک وبگردی کوتاه داشته باشید تا با برخی از عناوین به خوبی آشنا شوید که از جمله آنها می توان به این عناوین اشاره کرد (شادترین گروه دختر و پسرای ایرانی)و یا (شادترین گروه اینترنتی ...) که هدف اصلی از این گروه ها آنچنان که در تبلیغات آنها مشاهده می شود شاد کردن دختران و پسران ایرانی است .

با مشاهده تبلیغات این گروه ها باز با عناوین دیگری نیز آشنا می شویم عناوینی چون عکس های مثبت هجده و یا تصاویر بازیگران هالیوودی و فال روزانه که در ابتدای عضویت به شما قول داده می شود تا هر روز این مطالب به ایمیل شما ارسال شود .

اما سؤال مهمی که اینجا مطرح می شود این است که آیا با این عناوین می توانیم شادترین گروه دختران و پسران ایرانی را داشته باشیم؟ آیا مشاهده تصاویر و کلیپ های غیر اخلاقی و مستهجن می تواند در شادی ما نقشی ایفا کند؟

برای رسیدن به پاسخ این سوالات و هزاران سوال دیگر مانند آنها جستجویی در روایات اسلامی می کنیم تا ببینیم چه عواملی به صورت واقعی می تواند سبب نشاط و شادمانی شود که با عمل کردن به آنها بتوانیم شادترین و با نشاط ترین جوانان را در جامعه مشاهده کنیم؟ هر چند که همه این عوامل را در این مقاله نمی توان بیان کرد اما به مهمترین آنها اشاره‌ای می کنیم:

یکی از مهمترین عواملی که امروزه سبب افزایش اندوه و مانع شادمانی افراد شده است،غم و غصه برای آینده است،فکر هایی مانند اینکه اگر در آینده نیازمند شوم،اگر ثروتم را از دست بدهم و هزاران اگر مانند این،نقش مهمی در غم و اندوه افراد و جداشدن آنها از نشاط و شادمانی دارد، اما آنچه در روایات اسلامی به آن سفارش شده است این است که در عین حال که تمام تلاش و کوشش خود را بکار می بندید،مبادا غم رزق و روزی آینده خود را بخورید چرا که خداوند متعال برای هر فردی رزقی را معین کرده است که اگر عمر تو باقی باشد آن رزق به تو خواهد رسید

1) پرهیز از نگاه حرام

یکی از مهمترین مسائلی که در این گروه های اینترنتی به چشم می خورد تصاویر غیر اخلاقی خوانندگان و بازیگران ایرانی و غربی است و عمده تبلیغات خود را نیز بر همین موضوع قرار می دهند، اما آنچه در روایات اسلامی به آن اشاره شده، این است که این تصاویر نه تنها فردی را شاد نمی کند بلکه اندوه و حسرتی در دل های افراد به وجود می آورد که شخص مجبور است مدت ها با این حسرت و اندوه مبارزه کند ،چنانچه امیر مومنان علی علیه السلام در روایتی گهربار می فرماید:

(مَن أطلَقَ ناظِرَهُ أتعَبَ حاضِرَهُ ، مَن تَتابَعَت لَحَظاتُهُ دامَت حَسَراتُهُ . امام على علیه السلام: «کسى که مهار چشم خود را رها کند، زندگى‏اش را به زحمت اندازد؛ کسى که نگاه‌‏هایش پیاپى باشد ، حسرت‏هایش بپاید.) (بحارالأنوار، ج 101، ص 38، ح 33)

و یا در روایتی دیگر حضرت به یکی از راه های آرامش و آسودگی دل ها اشاره می کنند و می فرمایند:

"من غضّ طرفه أراح قلبه: هر کس چشم خود را [از نامحرم] فرو بندد، قلبش راحت مى شود." (غررالحکم، ح 9122)

و بسیاری از روایت های دیگر که ثمره و نتیجه مدیریت و کنترل نگاه را آسودگی خاطر و آرامش و نشاط آدمی معرفی می‌کنند و در مقابل عدم کنترل نگاه را سبب حسرت و اندوه و گرفتار شدن در دام هلاکت بیان می کنند.

عینک شنا

2) نشاط را در فضای حقیقی جستجو کنید

این تفکر که من باید در فضای مجازی به نشاط و شادمانی دست پیدا کنم را از ذهن خود دور کنید و سعی کنید به دنبال نشاط و شادمانی در فضای حقیقی باشید، چرا که بسیاری از ابزارهایی که در خارج از فضای مجازی به چشم می خورد میتواند بهتر و سالم تر شما را به نشاط واقعی برساند :

ابزاری مانند ورزش که می تواند شادی را در تک تک سلول های شما جریان بدهد، برای مثال یک ساعت شنا می تواند انرژی و نشاطی به شما تزریق کند که صدها ساعات پرسه در اینترنت هرگز این قدرت را نخواهد داشت ، چنانچه رسول خدا (صلی الله علیه و آله) می فرماید:

(خَیْرُ لَهوِ الْمُۆمِنِ السَّباحهٌ:پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه و آله ـ فرمودند: بهترین سرگرمی برای مرد با ایمان، شنا است )(نهج‌الفصاحه، ص 319، حدیث شماره 1527)

و یا یک ساعت پیاده روی در صبح و یا غروب که هوا معتدل است می تواند نقش بسزایی در شادی و نشاط افراد داشته باشد چنانچه امیر مومنان می فرماید :

(و َسِرِِالْبَرْدَیْنِ، وَ‌غَوِّرْ بِالنّاسِ وَ رَفِّهْ فِی السَّیر: حضرت علی ـ علیه السلام ـ فرمود: در بامداد و عصر که هوا خنک است راه‌پیمایی کن و در وسطِ روز (که هوا گرم است) مردم را (برای استراحت و آسایش) باز دار و آهسته بران (تا ناتوانان نیز بتوانند همراه توانایان بیایند).(نهج‌البلاغه ، نامه 12، ص 856)

امام على علیه السلام:کسى که مهار چشم خود را رها کند ، زندگى‏اش را به زحمت اندازد؛ کسى که نگاه‌‏هایش پیاپى باشد، حسرت‏هایش بپاید

3) برای آینده تلاش کن اما غصه رزق خود را نخور

یکی از مهمترین عواملی که امروزه سبب افزایش اندوه و مانع شادمانی افراد شده است، غم و غصه برای آینده است، فکر‌هایی مانند اینکه اگر در آینده نیازمند شوم، اگر ثروتم را از دست بدهم و هزاران اگر مانند این، نقش مهمی در غم و اندوه افراد و جدا شدن آنها از نشاط و شادمانی دارد، اما آنچه در روایات اسلامی به آن سفارش شده است این است که در عین حال که تمام تلاش و کوشش خود را بکار می بندید، مبادا غم رزق و روزی آینده خود را بخورید چرا که خداوند متعال برای هر فردی رزقی را معین کرده است که اگر عمر تو باقی باشد آن رزق به تو خواهد رسید چنانچه امیر مومنان در این رابطه می فرمایند:

(یا ابْنَ آدَمَ لَا تَحْمِلْ هَمَّ یوْمِک الَّذِى لَمْ یأْتِک عَلَى یوْمِک الَّذِى قَدْ أَتَاک فَإِنَّهُ إِنْ یک مِنْ عُمُرِک یأْتِ اللَّهُ فِیهِ بِرِزْقِک: ای پسر آدم اندوه روز نیامده ات را بر روز آمده ات میفزا که اگر فردا از عمر تو ماند، خدا روزی تو را در آن رساند.) (نهج البلاغه/ کلمات قصار/267)

خلاصه کلام اینکه ، خداوند متعال هیچ گاه شادی و نشاط حقیقی و پایدار را در گناه و معصیت و دوری از دستورات الهی قرار نداده است و راه اصلی و حقیقی رسیدن به شادمانی را در این مسئله بیان می کند که انسان رنگ و بوی خدایی بگیرد و چنین انسانی است که سراسر زندگی او غرق در نشاط و آرامش خواهد بود.



:: موضوعات مرتبط: , ,
:: برچسب‌ها: شادترین گروه دختران و پسران ایرانی!! ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : پایبند
تاریخ : جمعه 13 ارديبهشت 1392
بارم بندی درس فلسه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پیش دانشگاهی

بارم بندی درس فلسه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پیش دانشگاهی

نوبت اول و دوم :20 نمره

تا پایان فصل هفتم ص 70برای نوبت اول

فصل

نوبت اول

نوبت دوم

اول کلیات(1)

3 نمره

75/. نمره

دوم کلیات 2

5/2 نمره

5/. نمره

سوم مبانی حکمت مشا1

3 نمره

75/.نمره

چهارم مبانی حکمت مشا2

4 نمره

1 نمره

پنجم نمایندگان مکتب مشا 1

2 نمره

5/. نمره

ششم نمایندگان مکتب مشا2

5/3 نمره

1 نمره

هفتم افول حکمت مشا

2نمره

5/. نمره

هشتم حکمت اشراق

---

4 نمره

نهم جریان های فکری عالم اسلام

---

1/5 یک ونیم نمره

دهم صدر المتالهین

---

2 نمره

یازدهممبانی حکمت متعالیه

----

4 نمره

دوازدهم حکمای معاصر

---

5/2 نمره

سیزدهم حیات فرهنگی

---

1 نمره

جمع

20 نمره

20 نمره



:: موضوعات مرتبط: , ,
:: برچسب‌ها: بارم بندی درس فلسه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پیش دانشگاهی ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : پایبند
تاریخ : جمعه 13 ارديبهشت 1392
بسته جامع و کامل در مورد مطالعه درس ها.کنکور .روش مطالعه

حس برای درس خوندن ندارم-----------------مطلب یکم

روش های زیادی برای مطالعه ی بهتر وجود دارد و حتی كتاب های زیادی هم در این باره نوشته شده‌اند؛ اما این جا ده روش را درنظر گرفته‌ایم كه امیدواریم به شما در یادگیری درس كمك كند.

1.برای مطالعه به خودت پاداش بده!

تو هم می‌توانی از این روش استفاده كنی و به خودت پاداش بدهی. این جایزه می‌تواند یك خوراكی یا تماس با یك دوست صمیمی یا دیدن قسمتی از فیلم و كارتون مورد علاقه‌ات باشد. اگر مطالعه با علاقه صورت بگیرد، بسیار سازنده و اثرگذار خواهد بود. می‌توانی امتحان كنی!

2.برای كارهایت برنامه‌ی مشخص داشته باش

در صورتی كه برای هر یك از كارهایت وقت مشخصی درنظر بگیری، موفق‌تر خواهی بود؛ زیرا بدن انسان به این برنامه‌ها عادت می‌كند.

3.ساكت! دارم تمركز می‌كنم

با صدای بلند مطالعه كن تا بتوانی مطالعه كردن خودت را ببینی! از گوش دادن به موسیقی هنگام مطالعه پرهیز كن تا تمركزت از بین نرود و مجبور نشوی جمله‌ای را كه با یك بار خواندن برایت قابل فهم است، دوباره و چندباره بخوانی.

4.انگیزه داشته باش

به این فكر كن كه برای چه مطالعه می‌كنی؛ برای آن كه در آینده در شغل مورد علاقه‌ات موفق باشی، نه به این خاطر كه خانواده یا معلم، تو را مجبور به درس خواندن می‌كنند.

5.از فرصت‌هایت به خوبی استفاده كن

اجازه نده كه زمان از دست برود. طوری برنامه‌ریزی كن كه به كارهای دیگر هم برسی.

6.اگر نمی‌دانی، بپرس

اگر درباره‌ی چیزی شك داری، بی‌معطلی آن را بپرس؛ چون یك سؤال بی‌جواب ذهن تو را مشغول می‌كند و نمی‌توانی با تمركز به درس خواندن ادامه دهی.

7.ساعت مناسبی از روز را به درس خواندن اختصاص بده

آخرین ساعات شب فرصت مناسبی برای درس خواندن نیست؛ زیرا بسیار خسته‌ای. این هم خوب نیست كه درست بعد از بیدار شدن به سر میز مطالعه بروی. هم چنین هرگز بعد از غذا خوردن شروع به درس خواندن نكن، چون تمام خون بدنت برای گوارش غذا در شكم جمع شده است و خوابت می‌گیرید.

پس چه موقع برای مطالعه مناسب است؟

اگر صبح زود از خواب بیدار شده‌ای و كمی ورزش كرده‌ای، می‌توانی صبح‌ها درس بخوانی. اصلاً خوب نیست كه از روی تختخوابت؛ پشت میز مطالعه بپری. هم چنین اگر بعد از غذا خوردن خوابت می‌گیرد، یك خواب بیست تا سی دقیقه‌ای می‌تواند تو را سرحال بیاورد.

8.به اندازه‌ی كافی بخواب

بر اساس آن چه كه در نكته‌ی 2 و 7 گفتیم، همان ‌طور كه كارهایت را با برنامه‌ ی مشخصی پیش می‌بری، باید بهترین زمان را برای خوابیدن در نظر بگیری تا ذهنت فعال و سالم باشد. 8 ساعت خواب برایت كافی است.

9.میزان مطالعه‌ات را بالا ببر

این كه مطالعه، دانایی را افزایش می‌دهد حرف جدیدی نیست؛ اما عادت به مطالعه توانایی درك مسائل و تحلیل آن‌ها را بالا می‌برد. هرچند مجبور نیستی كتاب‌های خیلی سخت بخوانی.

10پس از مدتی درس خواندن، به كارهای موردعلاقه‌ات بپرداز.

سخت است كه بخواهی مانند یك ماشین بدون وقفه درس بخوانی. بهتر است هر 45 -50 دقیقه یك‌بار به خود استراحت بدهی و به كاری كه دوست داری بپردازی تا ذهنت آزاد شود.

روش شگفت انگیز برای مطالعه-----------------مطلب دوم

بسیاری از دانش آموزان از همان دوران ابتدایی به دنبال شیوه صحیح یادگیری و درس خواندن بوده‌اند. از شیوه‌هایی مانند حفظ کردن گرفته تا حبس کردن خود در یک اتاق ولی در اینجا شیوه‌های موثری برای مطالعه آورده شده است.

اخیرا روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرده بسیاری از این عادت‌های مطالعه هیچگونه توجیه علمی ندارند حتی برخی از این شیوه‌ها تاثیری برخلاف شواهد و تصورات موجود دارند.

در ادامه برخی از شیوه‌های موثر مطالعه و یادگیری را مرور می‌کنیم:

1- تغییر متناوب مکان مطالعه و درس خواندن:

اگرچه بسیاری از دانش آموزان به مطالعه در کتابخانه شدیدا معتقد هستند، اما دانشمندان علم ادراک بر این باورند تغییر متناوب محیط مطالعه برای یادگیری بسیار موثر است. چرا که حافظه انسان بر اساس موقعیت و مکان شکل می‌گیرد در نتیجه تغییر محیط مطالعه، میزان به خاطر سپردن چیزهایی که یاد گرفته‌اید را افزایش خواهد داد.

2- مطالعه و انجام تکالیف گروهی:

هیچ وقت قدرت همکلاسان و هم گروه های خود را دستکم نگیرید. به ویژه وقتی که بر روی یک مسئله دشوار کار می‌کنید. تقسیم مسوولیت یکی از راه‌های موثر جهت فائق آمدن بر مشکلات و کاهش حجم کاری و درسی می‌باشد و به شما اطمینان می‌دهد که درس را بهتر بفهمید. این فعالیت گروهی ممکن است حتی منجر به پیدا کردن یک دوست جدید شود.

3- استفاده از کارت‌های فلش:

بعضی وقت‌ها بهترین شیوه، همان شیوه‌ای است که همیشه از آن استفاده می‌شود. درست است که کارت‌های فلش قدیمی هستند اما هنوز وسایل خوب و قابل اتکایی هستند. نوشتن نکته‌ها، تعاریف و توضیحات بیش از یک بار، به نقش بستن اطلاعات در حافظه کمک می‌کنند. ضمن اینکه این کارت‌ها یک وسیله بسیار عالی جهت یادآوری و تداعی تعریف‌ها می‌باشند.

4- امتحان دادن:

هر چقدر هم که از امتحان تنفر داشته باشید اما مطالعات نشان می‌دهد یک ارزشیابی جدی مانند امتحان نه تنها مؤید میزان دانش دانش آموزان است بلکه می‌تواند کیفیت و ارزش علمی دانش آموزان را نیز افزایش دهد. آزمون‌های متناوب به یادگیری دوباره و به خاطر آوردن اطلاعات ما کمک می‌کند، ضمن اینکه در هنگام آماده شدن برای امتحانات نهایی تازه به ارزش و عملکرد امتحانات طول ترم پی می‌بریم.

5- خوابیدن

یک ذهن خسته، ذهنی کند است. پس به اندازه کافی بخوابید و شاهد افزایش معدل درسی خود باشید.

6- خود را در هیچ گروه یا دسته‌ای قرار ندهید

دانش آموزان اغلب خود را در یک دسته خاص طبقه‌بندی می‌کنند. به عنوان مثال خود را دانش آموزان دارای هوش دیداری یا دارای هوش شنیداری قلمداد می‌کنند یا اینکه برخی معتقدند طرف چپ مغزشان فعال‌تر است یا برخی بر این باورند که طرف راست مغزشان فعال‌تر است. تحقیقات نشان می‌دهد که این طبقه‌بندی‌ها به میزان زیادی همراه با خطاست. بهترین شیوه این است که به جای نگرانی درباره اینکه در کجای فرآیند یادگیری قرار دارید، مناسب ترین شیوه یادگیری را مطابق با توانایی‌های خود پیدا کنید.

7- حضور در کلاس

شاید این مسئله بدیهی و واضح باشد. اما سخنرانی‌های طولانی معلمان و زمان شروع کلاس‌ها در ساعات اولیه صبح، اغلب باعث شده شرکت در کلاس تا حدودی سلیقه‌ای و دلبخواهی شود. بهترین شیوه برای آمادگی در امتحانات، حضور در کلاس درس می‌باشد. در این صورت می‌توانید با سلسله مراتب درسی آشنا شده و از مطالبی که از آنها امتحان گرفته می‌شود، مطلع شوید.

8- خود را غرق جزوه‌ها و منابع درسی متعدد نکنید

با توجه به این ضرب‌المثل قدیمی که کیفیت بهتر از کمیت است، یافته‌های دانشمندان نشان می‌دهد غرق شدن در خیل عظیم جزوه‌ها و کتاب‌های درسی متعدد شیوه موثری برای یادگیری نیست. بلکه بهترین شیوه تمرکز بر روی یک موضوع و وقت گذاشتن بر روی آن تا زمان تسلط کامل بر روی مطالب موجود در آن کتاب می‌باشد. همیشه سعی کنید کمتر بین موضوعات مختلف گشته ومنبع خود را تغییر دهید. به عبارت ساده تر از این شاخ به آن شاخ نپرید در این صورت کمتر خسته شده و بیشتر یاد می‌گیرید.

9- منظم باشید

تنها چیزی که از داشتن یک ضر‌ب‌الاجل زمانی بدتر است، از دست دادن این ضرب‌الاجل می‌باشد. پس سعی کنید همیشه منظم باشید و از تعلل و به تعویق انداختن وظایف خود اجتناب کنید

یه نکته : من که امسال کنکور می دم برام دعا کنید و ارزوی موفقیت اگه که از مطالب گرداوری شده راضی بودین

********************************************************************************************



:: موضوعات مرتبط: , ,
:: برچسب‌ها: روش شگفت انگیز برای مطالعه , حس برای درس خوندن ندارم ,
|
امتیاز مطلب : 2
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 1
نویسنده : پایبند
تاریخ : چهار شنبه 23 اسفند 1391