اسرائیل و حقوق بشر!!!

انجمن غیردولتی حقوق بشر اسرائیل امروز با انتشار گزارشی، به شدت از اسرائیل به دلیل نقض حقوق بشر انتقاد کرد.

این موسسه در گزارش امروز خود تأکید کرده است که اسرائیل مشخصا بارها مرتکب نقض شدید حقوق بشر شده است. این موارد هم در کرانه باختری و هم در دیگر مناطق فلسطین اشغالی انجام شده است. در ابتدای این گزارش آمده است که اسرائیل تقریبا تمام معیارهای حقوق بشر را نقض کرده است.

انجمن غیردولتی حقوق بشر اسرائیل در بیانیه‌ای که همراه این گزارش منتشر کرده، آورده است: پناهجویان با بی‌رحمی تحت تعقیب قرار می‌گیرند. اشغال کرانه باختری و رویکرد تبعیض‌آمیز با مواضع دوگانه و تلاش‌ها برای خاموش کردن مخالفان، تشدید شده است. خانه‌های به صرفه تقریبا دیگر در هیچ کجا یافت نمی‌شود و آب به یک کالای لوکس بدل شده است. دیگر اجازه اعتراضات گسترده اجتماعی در فضای عمومی صادر نمی‌شود، افراد قادر به دریافت کمک از پلیس و دستگاه قضایی نیستند و دیوان عالی قضایی هم هرچه بیشتر از دسترس دور شده است.

در این گزارش موارد متعددی تحت پوشش قرار گرفته که از جمله آن می‌توان به وضعیت پناهجویان و همچنین برخورد رژیم‌صهیونیستی با اعراب و فلسطینی‌ها اشاره کرد. در بخش مربوط به پناهجویان آفریقایی گفته شده که رویکرد کابینه به این پناهجویان بدتر از همیشه شده و این نمونه‌ای آشکار از نژادپرستی و ایجاد هراس از این اقلیت‌ها است. در بخشی دیگر از این گزارش هم به نحوه برخورد رژیم‌صهیونیستی با فلسطینی‌ها اشاره شده و گفته شده است که در حال حاضر به اعراب و فلسطینی‌ها اجازه هیچ ساخت و سازی داده نمی‌شود.
:: موضوعات مرتبط: , ,
|
امتیاز مطلب : 3
|
تعداد امتیازدهندگان : 2
|
مجموع امتیاز : 2
نویسنده : پایبند
تاریخ : یک شنبه 26 آذر 1391
مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: