در این امور کوتاهی نکنید!

در این امور کوتاهی نکنید!

در این امور کوتاهی نکنید!

فرج

مقدمه

اگر منتظران به وظایف خویش در قبال مولا و صاحب الامر (عج) عمل نکنند قطعا بلا و مصیبت دامن گیر ایشان خواهد شد از جمله وظایف مهم شیعیان در عصر غیبت همانا دعا برای تعجیل در ظهور حضرت است. حال اگر دعا را نیز فراموش کردیم ....

هلاکت، هلاکت، هلاکت!

امام حسن عسکری (علیه السلام) فرمودند: "به خدا قسم امام زمان (عج) غیبتی خواهد داشت که در آن زمان تنها کسی از هلاکت نجات می یابد که خدای عز و جل بر اعتقاد به امامت او ثابتش بدارد و توفیقش بدهد که برای تعجیل فرج و ظهور آن حضرت دعا نماید." براساس روایت نورانی پدر بزرگوار حضرت حجت(عج) برای نجات از هلاکت آخر الزمان باید به دعا متمسک شد و در صورت فروگذاشتن این وظیفه الهی شیعیان به هلاکت می افتند!

محرومیت، محرومیت، محرومیت!

امام صادق(علیه السلام) فرمودند: "اگر شما همه با هم به درگاه الهی ضجه و ناله کرده و فرج ما را می خواستید خداوند هم فرج ما را نزدیک می کرد. اما اگر با ضجه و ناله دعا نکنید(سختی غیبت و محرومت از اما) تا نهایت خود به طول خواهد انجامید."

از بیان نورانی امام صادق(علیه السلام) چند نکته بدست می آید:

اول آنکه بایستی برای تعجیل در ظهور حضرت(عج) دعا کرد دوم آن که بایستی شیوه ی صحیح دعا را دانست که عنصر اصلی و اساسی آن ناله و ضجه ای است که عاشق در فراق معشوق سر می دهد. سوم آن که محرومیت از برکات وجود امام به خاطر طولانی شدن غیبت دشوار ترین و سخت ترین امری است که در اثر دعا نکردن در تعجیل ظهور گریبان گیر منتظران خواهد شد.

که این نکته ی اخیر شاید مهمترین دلیلی باشد که بکوشیم از وظیفه خویش در قبال دعا برای تعجیل ظهور غفلت نکنیم.

به خدا قسم امام زمان (عج) غیبتی خواهد داشت که در آن زمان تنها کسی از هلاکت نجات می یابد که خدای عز و جل براعتقاد به امامت او ثابتش بدارد و توفیقش بدهد که برای تعجیل فرج و ظهور آن حضرت دعا نماید

گشایش، گشایش، گشایش!

دعا کردن برای ظهور حضرت مهدی(عج) نه فقط سبب احتراز مۆمنین و منتظران از هلاکت و محرومیت از وجود امام خواهد شد بلکه اثرات ثبوتی بسیاری دارد که از روایات بدست می آید.

از آنجمله که خود امام زمان(عج) فرمودند: "برای فرج زیاد دعا کنید چرا که این زیاد دعا کردن خود فرج و گشایش کار شماست." این بیان نورانی حضرت می رساند که دعا کردن برای ظهور سبب گشایش کار خود منتظران می شود وگرنه حضرت(عج) نیازی به دعای ما ندارد و این بیان نورانی اشاره به بی نیازی حضرت (عج) از ما دارد.

دعای حضرت (عج)!

از دیگران فوائد اثباتی اثر دعا برای تعجیل در فرج امام عصر(عج) آن است که بنابر بیان شریف ایشان دعا برای تعجیل فرج سبب می شود که حضرت صاحب (عج) برای ما دعا کند!

امام زمان(عج) فرمودند: "من برای مۆمنی که یادآور مصیبت جد شهیدم شود سپس برای تعجیل فرج و تأیید من دعا کند، دعا می کنم. " و چه افتخار و بهره مندی بیشتر از آن که مشمول دعا حضرت(عج) شویم.

دعا در تعجیل ظهور امام عصر(عج) وظیفه و از جمله حقوق الهی حضرت برگردن منتظران است که در صورت اهتمام ورزی بدان سعادت دیدار روی او و گشایش در امر ونیز دعای مستجاب امام عصر (عج) نصیب می شود در حالی که در صورت غفلت و فراموشی از آن محرومیت از برکت وجود امام و هلاکت در عصر طولانی غیبت انسان را گرفتار خواهد نمود

سعادت دیدار مولا!

از دیگر مواردی که می توان به برکات دعا برای تعجیل در ظهور حضرت(عج) اشاره نمود آن است که با همدلی در دعا برای فرج، سعادت دیدار حضرت زودتر حاصل می شود. امام زمان (عج) فرمودند: "اگر شیعیان ما که خداوند آنان را بر اطاعت خود توفیق دهد بر پایه ی شناختی شایسته و صادقانه در راه وفا به پیمانی که بر دوش دارند همدل می شدند و برکت دیدار ما از ایشان تأخیر نمی افتاد و سعادت دیدار ما برای آنان زودتر حاصل می شد."

و از جمله موارد همدلی و مۆمنین دعای ایشان در تعجیل ظهور و فرج مولا(عج) است که برای دستیابی به سعادت و برکت ظهور بایستی بدان اهتمام ورزند.

نتیجه گیری

از مجموع آنچه گذشت معلوم می شود که دعا در تعجیل ظهور امام عصر(عج) وظیفه و از جمله حقوق الهی حضرت بر گردن منتظران است که در صورت اهتمام ورزی بدان سعادت دیدار روی او و گشایش در امر و نیز دعای مستجاب امام عصر (عج) نصیب می شود در حالی که در صورت غفلت و فراموشی از آن محرومیت از برکت وجود امام و هلاکت در عصر طولانی غیبت انسان را گرفتار خواهد نمود.
:: موضوعات مرتبط: , , ,
:: برچسب‌ها: گوناگون , امور , کوتاهی ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : پایبند
تاریخ : دو شنبه 4 آذر 1392
مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: