بهترین کتاب های کنکور

بهترین کتاب های کنکور

بهترین کتابهای کنکور 92

توجه توجه: دراین پست هیچگونه تبلیغی در کار نیست بلکه معیار ما در معرفی این کتابها قرار داشتن مولفین انها جزء 5 مولف برتر هر درس و همچنین تلاش و زحمت مولفین در تالیف آن کتاب هاست و هدف ما جلوگیری از به هدر رفتن وقت با ارزش داوطلبان برای انتخاب بهترین کتاب است.

1-ادبیات

بهترین روش مطالعه درس ادبیات مطالعه موضوعی مطالب است و مطالعه ی متن کار بیهوده ای است چرا که شما انها را برای امتحان نهایی مطالعه کرده اید و در ضمن تعداد بسیار اندکی تست (حدود 2 تست) از متن مطرح می شود که شما می توانید ان ها را جواب دهید. بر اساس همین مبنا به معرفی کتاب ها می پردازیم:

الف) قرابت معنایی / 9 تست


1)تناسب مفهومی و قرابت معنایی نشر دریافت

توضیح : در این کتاب شیوه ی خواندن بیت ونیز چگونگی معنی کردن بیت ها اموزش داده شده است در ضمن مفاهیم عارفانه ، عاشقانه و تعلیمی در ان ذکر شده است.
2)قرابت معنایی نشر الگو
در این کتاب لیست مفاهیم مهم ادبیات 2 و 3 و نیز ادبیات پیش امده شده است که معمولا اکثر تست های کنکور نیز از ان مفاهیم مطرح می شود وهمچنین شامل تست های بسیاری از کنکورهای گذشته، سنجش ، گزینه 2 و... می باشد.

ب) واژگان و املا / به ترتیب 3 و 2 تست

املا و لغت در ازمون سراسری نشر دریافت


ج) تاریخ ادبیات / 3 تست

تاریخ ادبیات مصور تخته سیاه
توجه : تاریخ ادبیات از ان دسته مطالبی است که کاملا حفظیست و حافظه تصویری انسان در ان نقش بسزایی داردبنابراین سعی کنید از همان تابستان کتابی را انتخاب کنید و تا قبل از کنکور نه تنها یک بار بلکه چندین بار ان را مطالعه کنید در ضمن این کتاب می تواند خود کتاب های درسی نیز باشد اما باید تمام قسمت های ان اعم از تاریخ ادبیات بالای هر درس و نیز بخش اعلام را کاملا مطالعه کنید.

د) ارایه های ادبی / 3 تست

ارایه های ادبی نشر الگو توضیح : این کتاب شامل توضیحی مختصر در مورد هر ارایه و نیز تعداد بسیاری تست برای تمرین می باشد.پیشنهاد : پیشنهاد می کنم جلد اول کتاب همایش ادبیات نشر دریافت را تهیه کنید و توضیحات لازم در مورد هر ارایه و نیز استراتژی لازم برای زدن تست های ارایه را فرا بگیرید سپس برای تمرین به کتاب ارایه های ادبی نشر الگو مراجعه کنید توجه کنید که کتابهای همایش نشر الگو مخصوص دوران جمعبندی می باشد اما چون هیچ کتابی به زیبایی این کتاب ارایه ها را اموزش نداده است پیشنهاد می کنم ان را تهیه کنید.

ه) زبان فارسی / 5 تست

کتاب زبان فارسی نشر دریافت

توجه : دو بخش ارایه های ادبی و نیز زبان فارسی نیازمند تمرین بسیار برای تسلط بر تست های ان می باشد بنابراین سعی کنید از همان تابستان انها را مطالعه کنید.

2-عربی / شامل 8 تست ترجمه ، 9 تست درک مطلب و 8 تست قواعد

1)عربی گویای تخته سیاه (طبق گفته ی تخته سیاه پرفروش ترین کتاب عربییه) توضیح : این کتاب بیشتر جنبه ی اموزشی دارد و اکثرا شامل تست های اموزشی می باشد و مولف ان ، کتاب تست جامع نشر الگو را برای تمرین بیشتر به ما معرفی کرد.

2)کتاب میکروطبقه بندی گاج

توجه : درک مطلب عربی جزء مطالبی است که نیاز به تمرین بسیار دارد بنابراین از همان تابستان ان را مطالعه کنید و کتاب درک مطلب الگو می تواند در این زمینه مفید باشد.

3-دین و زندگی / حدود 60 درصد تست ها از مفاهیم ایه وبقیه از متن کتاب است

کتاب میکروطبقه بندی گاج / کتاب دین و زندگی نشر الگو

4-زبان انگلیسی/گرامر و لغت:10 تست،کلوز تست:5 تست،ریدینگ و درک متن:10 تست

1)کتاب زبان انگلیسی جامع مبتکران

توضیح : این کتاب شامل زبان انگلیسی 3 و پیش و همچنین واژه نامه ی کامل و درک مطلب همراه با دی وی دی تصویری می باشد.

2)کتاب جامع شبقره / کتاب جامع خیلی سبز

5-دیفرانسیل و ریاضیات پایه

کتاب کلاس رمزینه

این کتاب حاصل سال ها زحمت و تلاش مهندس مهربان می باشد و به گونه ای کاملا جامع و دقیق همه ی مطالب را اموزش داده است در ضمن این کتاب برای هر دانش اموزی در هر سطحی قابل استفاده می باشد بنابراین پیشنهاد می کنم همه ی دانش اموزان این کتاب را تهیه کنند. و اما برای تمرین بیشتر:

دانش اموزان قوی: کتاب تست نشر الگو / کتاب تست رمزینه

پیشنهاد می کنم کتاب تست نشر الگو را تهیه کنید چرا که مولف ان سابقه ی سال ها طراحی تست در گزینه دو را دارد و چینش تست ها از نظر اموزشی بسیار مفید است و همچنین تست های ان سازگاری بسیار زیادی با کتاب کلاس رمزینه دارد.

دانش اموزان متوسط: کتاب جامع اندیشه فائق

6- ریاضیات گسسته و جبر

اموزش و تست: کتاب گسسته و جبر انتشارات فار

از ویژگی های این کتاب اموزش های مفهومی و دلپذیر و همچنین پاسخ های کاملا تشریحی را می توان نام برد به گونه ای که یادگیری کامل گسسته توسط این کتاب با بررسی پاسخ های تشریحی کامل می شود واین از بهترین شیوه های یادگیری گسسته می باشد.

درسنامه و تست: کتاب میکروطبقه بندی گاج

از ویژگی های این کتاب تست های استاندارد وبسیار عالی است که می توان ان را بهترین بانک تست گسسته دانست و و همچنین پاسخ های تشریحی خوب به همراه درسنامه و نکته های سرعتی در پاسخ به بعضی تست ها را می توان از ویژگی های این کتاب نام برد.

7-هندسه پایه و تحلیلی

الف)هندسه پایه

کتاب های میکروطبقه بندی گاج / کتاب تست انتشارات خوشخوان

ب)هندسه تحلیلی

اموزش: انتشارات فار

تست: میکروطبقه بندی گاج / نشر الگو

8-فیزیک پایه وپیش

اموزش: درسنامه های انتشارات پیروزان

شاید این انتشارات برایتان نا اشنا باشد اما کتاب های فیزیک ان بی نظیرند و به نظر من هیچ کتاب فیزیکی توان رقابت با ان را ندارد ویژگی ها: اموزش بسیار راحت و دلپذیر، تاکید بر روی مطالب مهم به همراه استراتژی برای حل تست های مربوط به ان مطالب ، حل تست ها در کوتاه ترین زمان

تست: بانک تست انتشارات پیروزان

9-شیمی پایه و پیش

کتاب های شیمی مبتکران هر سه سال / کتاب های شیمی خیلی سبز

توجه: یکی از اشکالات شیمی پیش مبتکران حجم سنگین و تست های بسیار زیاد ان است که بسیاری به جای ان شیمی خیلی سبز را پیشنهاد می کنند در ضمن یکی از اشکالات شیمی 3 بالا بودن سطح برخی از تست ها به ویژه در فصل 1 ان است که می توان از زدن ان تست ها گذشت واین را بدانید که یکی از ملاک های موفقیت در کنکور سرعت بالا در تست زنی است نه حل این تست ها که به زمانی بیش از زمان استاندارد کنکور نیاز دارند.
:: موضوعات مرتبط: , ,
:: برچسب‌ها: کنکور , کتاب , بهترین ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : پایبند
تاریخ : دو شنبه 11 آذر 1392
مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: