به خاطر حرف مردم زندگیتو خراب نکن

فراموش کردن دوستی های پسر و دختر

اختصاصی . کپی با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع آزاد است

با توجه به اهمیت خیلی زیادی که این موضوع داره و هر روز هم تعداد این روابط بیشتر میشه و ضربات روحی سنگین رو مخصوصا برای دخترا به بار میاره گفتم یه مطالبی رو گردآوردی کنم که جامع باشه و برای کسایی که به این روابط کشیده شدن به هر دلیلی بتونه مفید باشه . مخاطبان این نوشته من هم 2 دسته هستن :

دسته اول : افرادی که این روابط دوستانه رو قبلا با جنس مخالف داشتن و الان دیگه طرف مقابل بیخیالش شده و در نتیجه دنبال فراموش کردن این روابط هستن

دسته دوم : اشخاصی هستن که این روابط رو تجربه نکردن بدونن که پیشگیری بهتره از درمانه ولی خب درمان هم وجود داره ولی راه و روش فراموش کردن اونی که بهش وابسته شدی مسلما سخته ولی ممکن و در عین حال راحت.

البته اگه دوست داشتین این چند خط نظر من رو هم در مورد موضوع بخونید :با توجه به این که تو قرن 21 هستیم قرنی که بی عاطفگی موج میزنه و دختر و پسر برای برطرف کردن این نیازهایعاطفیشون که باید تو خانواده برطرف میشد اما نمیشه به سمت دوستی رو میارن . در ضمن به نظرم تو این روابط کمترینتقصیر شاید روی دختر و پسرا مخصوصا دخترا باشه . خب این یه نیازه اساسی هستش که باید برطرفش کرد . وقتی برطرف نشه مجبور میشی بری سمت روابط با جنس مخالف معمولا . اینجای کلامم رو به والدین میگم : پدران و مادران گرامی ....فرزندان شما نیازهای عاطفی دارند. سعی کنید تو محیط خانواده برطرف بشه تا مجبور نشن برن و این نیازها رو به روشای دیگه برطرف کنن .

حالا اگر که این نیاز برطرف نشده دنبال یه نفر برای سرزنش کردن نگردین . اون چیزی که الان میتونه بهت کمک کن فقط دور شدن از این رابطه و خاطراتشه . روش دور شدن رو هم از منابع مختلف استفاده کردم و براتون تو این منابع آورده شده که میتونید تو ادامه مطلب از اون استفاده کنید .

ولی چیزی که به ذهن خودم میرسه خداست . نمازه و خدا ......این موارد که به خودم تو موارد زیادی بهم کمک کرده و میکنه و امیدوارم رو نمازم و نمازتون همیشه پایدار بمونید

روش های فراموشی .....4 مقاله در این خصصوص آماده شد از منابع مختلف برای شما دوستان . با کلیک روی این عنوان این مطالب میتونید این مقاله ها رو مشاهده کنید . امیدوارم مفید واقع بشه7.


1رابطه دختر و پسر و چگونگي فراموش کردن

2.راه هایی برای فراموش کردن معشوق قدیمی مان

3.شش قدم برای فراموش کردن گذشته

4.فراموش کردن روابط قبل از ازدواج

یا علی

سلیم بر بالین برادرش رحیم موذن زاده

☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼

پرسیـد: خـواننـده مـورد علـاقـه ات کیسـت؟!

گفتم:"موذن"

چـون مـرا بـه "خـدا" می خـوانـد نـه "خودم"

☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼

مقتدای خود را بهتر بشناسیم

شاید به تابلویی که روبرویی رهبری در برخی جلسات قرار دارد دقت نکرده باشید اما مطلب جالب در این تابلو نهفته است که توصیه میکنیم این مطلب را مطالعه فرمایید . . .

- سید حسین موسوی یکی از شرکت کنندگان در دیدار مسؤولان مرکز اسناد انقلاب اسلامی با مقام معظم رهبری که در اواخر فروردین ماه سال جاری برگزار شد، ضمن حاشیه نوشته‌هایی از روز دیدار خود و همکارانش، به تابلویی ناخوانا که در محل این دیدار و درست روبروی مقام معظم رهبری نصب شده است اشاره کرده است و نوشته است:

«… علاوه بر تابلو، قاب عکسی هم از امام داخل اتاق نصب شده بود که تعدادش از یکی بیشتر بود. یکی بالای همان تابلوی جالب نصب بود؛ دقیقا پشت سر مدعوین و روبروی میزبان و دیگری بالای سر ره بر بود و روبروی میهمانان.

حکایت عکس امام را می‌شد به راحتی فهمید. به فرموده، برای هر دو طرف بود. عکس امام و راه امام. اما تابلو چه داشت که برای امام حاضر منقوش بود و نه برای دیگران؟


یکی از دوستانم که کنارم نشسته بود اتفاقا طلبه بود. او هم نتوانست بفهمد که مولا چه فرموده و دخلش به اینجا و آن هم اینطور مبهم نوشتنش برای چیست. من هم آنقدر سر به سرش گذاشتم که همان روز که دیدار تمام شد، بوسیله همان یکی دو کلمه‌ای که توانسته بودیم بخوانیم، روایت امیرالمونین را پیدا کرد و برایم فرستاد.


روبروی آقا و درست پشت سر میهمانان این کلمات گهربار از مولا علی (علیه السلام) خودنمایی می‌کرد. آن هم بصورتی که کمتر کسی موفق به خواندنش می‌شد:

امام علی (ع):

مَن نَصَبَ نَفسَهُ لِلنّاسِ اِماما فَلیَبدَأ بِتَعلیمِ نَفسِهِ قَبلَ تَعلیمِ غَیرِهِ وَلیَکُن تَدیبُهُ بِسیرَتِهِ قَبلَ تَدیبِهِ بِلِسانِهِ وَ مُعَلِّمُ نَفسِهِ وَ مُؤَدِّبُها اَحَقُّ بِالجلالِ مِن مُعَلِّمِ النّاسِ ومُؤَدِّبِهِم؛

کسی که خود را پیشوای مردم قرار داده، باید پیش از آموزش دیگران، خود را آموزش دهد و پیش از آنکه دیگران را با زبان، ادب بیاموزد، باکردارش ادب آموزد و البته آموزش دهنده و ادب آموز خود بیش از آموزگار و ادب آموز مردم، شایسته تجلیل است. (غرر الحکم، ح)

خدایا شرمنده !

خانمی به دفتر نهضت سواد آموزی تلفن کرد و گفت: آقای قرائتی!

پسرم مفقود الاثر شده و پسر دیگری ندارم.
هروقت به خیابان میروم و بد حجابی میبینم
دلم خون میشود...
شما در تلویزیون بگویید:
اگر از قیامت نمی ترسید ، دل ما را خون نکنید!!

┘◄عکس نوشت: اندکی تامل کنیم!

{دوستان دارم میرم واسه امتحانات پایان ترم. ممنون میشم دعام کنید . آپدیت بعدی وبلاگ حوالی یکم تیر :). البته اگه خدا بخواد زنده بمونم تا اون موقع . پس فعلا خدانگهدار}

#حجاب

قُل لِّلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ

سوره نور آیه مبارکه 30
یک مرد با حجاب پیش از داشتن زنی با حجاب چشمی با حجاب دارد!

مادر مرحمت به دیدار فرزندش شتافت

سردار نقدی درگذشت مادر شهید مرحمت بالازاده را تسلیت گفت

سردار محمدرضا نقدي رييس سازمان بسيج مستضعفين با صدور پیامی درگذشت مادر شهيدان مرحمت بالا زاده و فیروز عظیمی را تسلیت گفت.

سردار محمد رضا نقدی جانشین فرمانده کل قوا در امر بسیج هم با صدور پیامی درگذشت مادر شهید مرحمت بالازاده را تسلیت گفت.

متن پیام سردار نقدی به شرح زیر است:

سلام خدا بر مادر با فضيلتي كه نوجوان قهرمان اسطوره اي خطه جوانمردان شهيد، مرحمت بالازاده را در دامن پربركت خود پروريد و نام گرامي شهيد پرور را براي هميشه در تاريخ حماسه آفريني هاي ملت سرافرازمان ماندگار كرد.

مادري كه در هنگامه آزمايش سخت، بدون كوچكترين درنگ سخاوتمندانه فرزند 11 ساله و پاره تن خود را به كارزار فرستاد تا اثبات كند اگر مردان اردبيل غيرتمند، شاگرادن مكتب عباس بن علي عليه السلام هستند مادران شان هم پيرو مكتب ام البنين عليها سلام هستند.

شيرزن بسيجي كه با 25 سال مقاومت و پيام رساني شهيدان با درس خستگي ناپذيري خود حجت را بر همگان تمام كرد تا جز حرفي كه امام(ره) فرمود «تا كفر و شرك هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستيم»، از مسوولان كشور حرفي شنيده نشود.

ما استقلال، آزادي، شرف، كرامت و امنيت خود و اسلام عزيز را مديون آنهاييم و ادامه اين راه ميثاقي است كه بر دوش يكايك ماست.

ضمن عرض تسليت فقدان اين بانوي فداكار به مردم سرزمين ولايت مدار و حماسه ساز اردبيل، بويژه خاندان مكرم ايشان، از خدا مي خواهم همه ما را رهرو صديق اين مادر قرار دهد و آن تازه سفر كرده را با حضرت صديقه كبري سلام الله عليها محشور فرمايد.

صبح امروز پیکر خطایی عظیمی مادر شهید نوجوان 13 ساله مرحمت بالازاده و فیروز عزیزی با حضور مردم ولایی و شهید پرور اردبیل تشییع شد تا شیرزن غیور اردبیلی پس از 30 سال فراق از فرزند شهید 13 ساله اش در آرامگاه ابدی اش در گلزار بهشت فاطمه اردبیل و جوار فرزند شهیدش به خاک سپرده شود.

امروز عطر شهدا تمام شهر اردبیل را فراگرفته بود همه آمده بودند تا نظاره گر لحظه دیدار مادر و فرزندش پس از سی سال انتظار باشند.

منبع : سبلانه

برایم تاسف بار و دردآور است که........(درد و دل نویسنده وبلاگ)
برایم تاسف بار و دردآور است که........

وقتی میروم کلوب

..................

این من را آزار میدهد شدیدا

زیــــــــــاد

.................


یعنی دختر سرزمین من را چه شده است که این همه بی حیا شده است .....؟

یا بی حیا نشده و من تصورم این گونه است ؟

من بد فکر میکنم؟

پس آن همه غرور و حیا و معصومیت دخترانه ات کجاست ؟

برایم تلخ و درد آور است وقتی که میبینم این همه صحنه های تاسف بار را ..........

اصلا شاید مقصر این وضعیت خودم باشم

این گونه است ؟

یا مقصر کس دیگریست ؟ مسئولانمان یا غربی ها ؟

نمیدانم

ولی این آن چیزی نیست که باید باشد

این صحنه ها زجرم میدهد

یعنی این همه وضعیت جامعه ی ما بد شده است ؟

یعنی این همه دیوار و حریم محکم عفت و حیا فرو ریخته ؟

یعنی این جامعه ی من است ؟

جامعه ایـــــــــــــران ؟

جامعه اسلامــــــــــی ؟

یا من اشتباه دیده ام ؟

نمیدانم چرا اینگونه است

خدایـــــــا یعنی ظهور نزدیک است ؟

افســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــوس.

عـــــــید مبعث مبارک

جهان سرسبز و خرم گشت از میلاد پیغمبر
منور قلب عالم گشت از میلاد پیغمبر
بده ساقى مى باقى که غرق عشرت و شادى
دل اولاد آدم گشت از میلاد پیغمبر . .


پايان خوبى براى خودتان رقم بزنيد

هر روز صبح كه آفتاب طلوع مى‌كند و خورشيد، اشعه‌هاى گرم و مهربانش را به هر سو روانه مى‌دارد، روز جديدى آغاز مى‌شود؛ روزى پر از تلاش و تكاپو؛ تلاشى پر از اميد و روشنى و حركتى پر از انرژى به سمت موفقيت و پيشرفت.

با طلوع آفتاب همه تلاش مى‌كنند و لذت‌بخش‌ترين تلاش و تكاپو از آن دانش‌‌آموزان است. تلاش كردن براى كسب دانش، فضيلت است. دانش‌آموزان تلاش مى‌كنند كه ياد بگيرند، بيش‌تر تلاش مى‌كنند كه بيش‌تر و بهتر ياد بگيرند، بهتر ياد مى‌گيرند كه بيش‌تر بدانند و در آينده موفق باشند.

روزهاى زيباى ارديبهشت و خرداد براى همه‌ى دانش‌آموزان ديروز و امروز يادآور فصل امتحانات است. فرق دانش‌آموزان ديروز وامروز در اين است كه دانش‌آموزان ديروز با يادآورى روزهايى كه تلاش كرده‌اند و درس خوانده‌اند و امتحان داده‌اند لبخندى برلبانشان نقش مى‌بندد و خاطراتشان را مرور مى‌كنند و چه‌بسا حسرت لحظه‌ها و روزهايى را مى‌خورند كه به راحتى ازدست داده‌اند و خوب تلاش نكرده‌اند؛

ولى دانش‌آموزان امروز با فرا رسيدن فصل امتحانات اين امكان را دارند كه خوب درس بخوانند، خوب تلاش كنند، قدر لحظه‌ها را بدانند و به راحتى آن‌ها را از دست ندهند و نتايج خوبى بگيرند.

دانش‌آموزان امروز! ارزش زمان را بدانيد و از آن بيش‌ترين و بهترين استفاده را بكنيد. تلاش كنيد و زياد درس بخوانيد. خوب درس بخوانيد و بهتر ياد بگيريد و پايان خوبى براى خودتان رقم بزنيد.

موفقيت شيرين و لذت‌بخش است ولى شيرين‌تر از آن تلاشى است كه براى رسيدن به موفقيت مى‌كنيد. تلاش‌هاى هدفمند و درس خواندن‌‌هاى زياد و بابرنامه، شيرينى موفقيت‌تان را دوچندان خواهد كرد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش

دردرس عشق،من صف آخر نشسته ام

آقا اجازه!دلزده ام از تمام شهر

بی تو دلم گرفته از این ازدحام شهرآقا اجازه!دست خودم نیست خسته ام

دردرس عشق،من صف آخر نشسته امدر این كلاس،عاطفه معنا نمی دهد

اینجا كسی به پای تو برپا نمی دهدآقا اجازه!بغض گرفته گلویمان

آنقدر رد شدیم كه رفت آبرویمانامان از لحظه غفلت که شاهدم هستیاللهم عجل لولیك الفرج