خطا از من است ...

ادواردو آنیلی ، مسیحی مولتی میلیاردر مسلمان شده ی ایتالیایی

شخصیت هایی در دنیا هستن که اصلا روحمونم از وجود این شخصیت ها خبردار نیست !

ولی خب بد نیست در مورد اون ها کمی بدونیم ....شخصیتی که برای من خیلی جذاب بود...کمی در موردش بدونیم بدک نیست...اینجا یه خلاصه از زندگینامه آورده میشه و توضیحات کامل در ادامه مطلب...

در نیویورک که بودم یک روز در کتابخانه قدم می‌زدم و کتاب‌ها را نگاه می‌کردم چشمم افتاد به قرآن. کنجکاو شدم که ببینم در قرآن چه چیزی آمده‌است. آنرا برداشتم و شروع کردم به ورق زدن و آیاتش را به انگلیسی خواندم، احساس کردم که این کلمات، کلمات نورانی است و نمی‌تواند گفته بشر باشد. خیلی تحت تأثیر قرار گرفتم، آن را امانت گرفتم و بیشتر مطالعه کردم و احساس کردم که آن را می‌فهمم و قبول دارم.
بیوگرافی کوتاه از شهید ادواردو آنیلی:
ادواردو آنیلی در ۶ ژوئن ۱۹۵۴ در نیویورک به دنیا آمد.
پدرش سناتور جیانی آنیلی ثروتمند ایتالیایی و مالک کارخانجات اتومبیل سازی فیات، فراری، لامبورگینی، لانچیا، آلفارمو، ایویکو، به همراه چندین کارخانه تولید قطعات صنعتی، چند بانک خصوصی، شرکتهای طراحی مد و لباس، روزنامه‌های پرتیراژ لاستامپا و کوریره دلاسرا، باشگاه اتومبیل‌رانی فراری و باشگاه فوتبال یوونتوس بود. افزون بر این‌ها چندین شرکت ساختمان‌سازی، راه‌سازی، تولید لوازم پزشکی و بالگردسازی هم وجود دارد که خانواده آنیلی جزء سهام‌داران اصلی آن‌ها است.
او چند بار به ایران سفر کرده و با سید روح الله خمینی و سید علی خامنه‌ای دیدار کرده و به زیارت علی ابن موسی رضا، امام هشتم شیعیان رفت.

بیوگرافی کامل در ادامه مطلب

# ادامه نوشته

طنت به ناز طبیبان نیازمند مباد ... وجود نازکت آزرده گزند مباد

نوشته های انگلیسی روی لباس ها (الفاظ زشت)

ﺩﺭ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﻟﺒﺎﺱ ﻫﺎﻳﻲ ﻋﺮﺿﻪ ﺷﺪﻩ ﮐﻪ ﺭﻭﻱ ﺍﻭﻧﻬﺎ ﮐﻠﻤﺎﺗﻲ ﺑﻪ ﻟﻐﺖ ﻻﺗﯿﻦ ﭼﺎﭖ ﺷﺪﻩ ﻭ ﻣﺮﺩﻡ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺧﺮﻳﺪ ﺍﻳﻨﮕﻮﻧﻪ ﻟﺒﺎﺱ ﻫﺎ ﻫﺴﺘﻦ، ﺣﺎﻝ ﻓﺮﻗﻲ ﻧﻤﻴﮑﻨﻪ ﮐﻪ ﺍﻳﻦ ﻟﺒﺎﺳﻬﺎ ﺯﻧﺎﻧﻪ ﻳﺎ ﻣﺮﺩﺍﻧﻪ ﻳﺎ ﺑﭽﻪ ﮔﺎﻧﻪ ﺑﺎﺷﺪ ...

ﺑﻌﻀﻲ ﺍﺯ ﺍﻳﻨﮕﻮﻧﻪ ﮐﻠﻤﺎﺕ :
Vixen
-- ﺯﻥ ﺷﺮﻭﺭ،ﺭﻭﺑﺎﻩ ﻣﺎﺩﻩ
Nude
-- ﻟﺨﺖ، ﺑﺮﻫﻨﻪ
Whore
-- ﻓﺎﺣﺸﻪ، ﻓﺎﺣﺸﻪ ﺑﺎﺯﻱ ﮐﺮﺩﻥ
Sow
-- ﻣﺎﺩﻩ ﺧﻮﮎ ﺟﻮﺍﻥ
Pig
-- ﺧﻮﮎ، ﮔﺮﺍﺯ
Theocrasy
-- ﺷﺮﮎ ﺑﻪ ﺧﺪﺍ
Hussy
-- ﺯﻥ ﮔﺴﺘﺎﺥ، ﺩﺧﺘﺮ ﻓﺎﺟﺮﻩ
Vice
-- ﮔﻨﺎﻩ، ﻓﺴﺎﺩ، ﭘﻠﻴﺪﻱ
Chorus girl
-- ﺩﺧﺘﺮ ﺭﻗﺎﺻﻪ ﺗﻮ ﺟﻤﻊ
Lusts
-- ﺷﻬﻮﺕ ، ﻫﻮﺱ
Dram
-- ﻇﺮﻑ ﺷﺮﺍﺏ
Adulterer
-- ﻣﺮﺩ ﺯﻧﺎﮐﺎﺭ، ﻓﺎﺳﻖ
Eccentricity
-- ﺑﻲ ﻗﺎﻋﺪﮔﻲ،
Adultery
-- ﺯﻧﺎ، ﺑﻲ ﺩﻳﻨﻲ
Charm
-- ﻃﻠﺴﻢ، ﻓﺮﻳﻔﺘﻦ
Base-born
-- ﻭﻟﺪ ﺍﻟﺰﻧﺎ، ﺣﺮﺍﻣﺰﺍﺩﻩ
Bawdy
-- ﻓﺎﺟﺮ، ﻓﺎﺳﻖ، ﻫﺮﺯﻩ، ﺯﺷﺖ
Mason
-- ﻓﺮﺍﻣﺎﺳﻮﻧﻲ
Tippler
-- ﻣﻴﮕﺴﺎﺭ،
Atheist
-- ﻣﻠﺤﺪ، ﻣﻨﮑﺮ ﺧﺪﺍ، ﺧﺪﺍﻧﺸﻨﺎﺱ
sister for sale
-- ﺧﻮﺍﻫﺮﻓﺮﻭﺵ
Take me
-- ﻣﺮﺍ ﻟﻤﺲ ﮐﻦ

اطلاع رساني كنيد چون دارن روي شعور جمعي به صورت منفي كار ميكنند

زن میخوای ، بسم الله...

به بابام گفتم: می خوام زن بگیرم یه نگاهی بهم کرد و گفت: چقدر درآمد داری که می خوای زن بگیری؟ گفتم: سر جمع سیصد چهارصد تومنی میشه بابام زد زیر خنده و گفت: پاشو برو بچه گفتم : چرا؟ گفت: با سیصد چهارصد هزار تومن میشه زندگی کرد؟ می خوای دختر مردم رو بدبخت کنی؟

بابام تقریبا آدم معتقدی بود بهش گفتم : میشه یه سوال ازت بپرسم؟ گفت: بپرس گفتم: اگه یه پولدار بیاد بهت بگه که برا پسرت زن بگیر ، بعد بهت امضا و تضمین بده که ماهانه خرج زندگی بچه ات رو میدم ، قبول می کنی؟ بابام بلافاصله گفت: خب معلومه که قبول می کنم گفتم: بابا جون! تو حرف و امضای یه پولدار رو که نمی دونی واقعا چه جور آدمیه قبول می کنی و به پشتوانه ی اینکه قول داده زندگی پسرت رو تامین کنه برا بچه ات زن می گیری ، اما حرف خدا رو قبول نمی کنی؟

بهش برخورد و گفت: یعنی چی؟ گفتم: خدا توی قرآن " سوره ی نور آیه 32 "فرموده: برا بچه هاتون زن بگیرید ، اگه تنگدست و پول ندارن من خودم از فضلم بی نیازشون می کنم. اونوقت شما به حرف یه پولدار که نمی شناسیش و ممکنه بعدها بزنه زیر حرفش اعتماد می کنین ، اونوقت حرف خدا که هرگز دروغ نمیگهرو قبول نمی کنی؟ یعنی حرف خدا رو کمتر از یه پولدار قبول داری؟ بابام رفت توی فکر و هیچی نگفت

منم بلند شدم و رفتم فردا صبح بابام به مامانم گفت: به فکر یه عروس برا پسرت باش خلاصه تحقیق کردیم و یه دختر مناسب و هم سطح خودمون پیدا کردیم
ازدواجمون سر گرفت و الان یه زندگی خوب و خوش رو در کنار همسرم دارم

اگه اون موقع شنیده بودم خدا روزی رو می رسونه ، الان چشیدم این حرف خدا رو
با تمام وجودم درک کردم که خدا روزی رو می رسونه یعنی چی........
......


پیامبر اکرم(صلوات لله علیه):

در اسلام هیچ بنایی ساخته نشد که نزد خداوند عزوجل محبوبتر از ازدواج باشد.

(منتخب میزان الحکمه- 252)

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
وَ أَنکِحُواْ الْأَیَامَى‏ مِنکمُ‏ْ وَ الصَّالِحِینَ مِنْ عِبَادِکمُ‏ْ وَ إِمَائکُمْ إِن یَکُونُواْ فُقَرَاءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَ اللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ(سوره نور - 32)
(((و البته باید مردان بى‏زن و زنان بى‏شوهر و کنیزان و بندگان شایسته خود را به نکاح یکدیگر درآورید، اگر آن مردان و زنان فقیرند خدا به لطف و فضل خود آنان را بى‏نیاز و مستغنى خواهد فرمود و خدا رحمتش وسیع و نامتناهى و (به احوال بندگان) آگاه است.)))
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
سوره روم،آیه .21
وَمِنْ آیَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُم مِّنْ أَنفُسِکُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْکُنُوا إِلَیْهَا وَجَعَلَ بَیْنَکُم مَّوَدَّهً وَرَحْمَهً إِنَّ فِی ذَلِکَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ ؛
((( و یکی از نشانه‌های لطف الهی این است که برای شما از جنس خودتان، جفتی (و همسری) بیافرید که در بر او آرامش یابید و با هم انس گیرید و میان شما، مهربانی و قرار ساخت. به یقین، در این [نعمت] برای مردمی که می‌اندیشند، نشانه‌هایی است.)))

میلاد آقا امام رضا علیه السلام پیشاپیش مبارک

بطلب که بیام زیارتت ....ممنون

اللهّمَ صَلّ عَلیعَلی بنْ موسَی الرّضا المرتَضی

الامامِ التّقی النّقی و حُجّتکَ عَلی مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثری

الصّدّیق الشَّهید صَلَوةَ کثیرَةً تامَةً زاکیَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً

مُتَرادِفَه کافْضَلِ ما صَلّیَتَ عَلی اَحَدٍمِنْ اوْلیائِکَ

شیوه های امر به معروف و نهی از منکر

مقدمه :

امر به معروف بر همگان امری واجب و لازم است اما باید توجه داشت که این امر از روش های کاملا عقلی و پیش بینی شده در دین مبین اسلام باشد تا مشکلات بعدی به وجود نیاید و بر مشکلات افزوده نشود تا اینکه مشکلات و ناهنجاری ها حل شود.

امید است با زمانی که میخواهیم کسی رو به کار خیری امر یا از کار منکری نهی کنیم از همه شرایط امر به معروف و نهی از منکر آگاهی داشته باشیم . مسلما اگر این اگاهی وجود نداشته باشد ممکن است حتی نتیجه عکس داده و به جای کار خیر مرتکب گناه شده باشیم.

روش های امر به معروف ، نهی از منکر :

1- شیوه بازسازی روانی (امید دادن)

2- شیوه کنایی (از باب به در بگو دیوار بشنود): قرآن به حضرت عیسی علیه السلام می گوید: «آیا تو به مردم گفتی من و مادرم را خدا بدانند؟» در اینجا دوگانه پرستی نهی شده است اما در قالبی که مخاطب در واقع دیگران هستند.

3- شیوه ایجاد محبت; یعنی ابتدا لطف و محبت، سپس امر و نهی: در روایت آمده است که مردی شامی به امام حسن مجتبی علیه السلام جسارت کرد، حضرت او را به منزل برد و چنان مورد تفقد قرار داد که او از حرف های خود شرمنده شد

4- مختصر گفتن: در حدیث می خوانیم: «اذا وعظت فاوجز» یعنی هر گاه کسی را موعظه می کنی خلاصه بگو.

5- مخفیانه بودن: در حدیث می خوانیم: «هر کس برادر دینی خود را مخفیانه موعظه کند او را آراسته است ولی هر کس او را آشکارا موعظه کند، شرمنده اش کرده است.» (بحار، ج 75، ص 374

6- استمداد از وجدان: شخصی نزد پیامبر صلی الله علیه و آله آمد و گفت: من فردی زنا کارم حضرت فرمود: آیا حاضری کسی با ناموس تو این کار را بکند گفت: نه پیامبر فرمود: پس تو نیز این کار را نکن.

7- در صورت امکان در قالب طنز باشد: روزی بهلول وارد مجلس هارون شد، چون هارون در مجلس حضور نداشت بهلول جای هارون نشست، خادمان او را از آنجا بلند کردند و کتک زدند. همین که هارون وارد مجلس شد، به او گفت: من چند دقیقه جای تو نشستم، کتک خوردم، وای به حال تو که عمری در جای اهل بیت پیامبر نشسته ای. او با این طنز به هارون گفت: راه تو باطل و حکومت تو غصبی است

منبع : پایگاه اطلاع رسانی حوزه

گلایه نیست ...

گلایه نیست، که قحط وزیر ارشاد است!

اگر که خواندن زن ها و رقص، آزاد است
گلایه نیست، که قحط وزیر ارشاد است!

اگر غلط نکنم معصیت کمال شده
غنا و رقص اخیرا کمی حلال شده

خدا به خیر کند، این چه دولتی شده است؟
جناب "دوزخی" امروز "جنتی" شده است!

چه آمده سر این دین؟ گناه پشت گناه
جواز رقص به رقاصه داده یک گمراه

چه آمده سر اسلام بعضی از مردم؟
بدا به حال وزیری که در لباسش گم...

خطا خطاست اگر چه به اسم دین باشد
بدا به حال وزیری که اینچنین باشد

غریب مانده در این شهر ها حیا...افسوس
چقدر حرمت خون شهید را...افسوس!

مسعود یوسف پور شاعر جوان