همبرگر با 60% گوشت.!!!!!!کاریکاتور

کاریکاتور: همبرگر با شصت درصد گوشت!

همبرگر با 60% گوشت !!!!!!!

(مربوط به ماجرای پیداشدن..انگشت....از همبرگر در قم)

ضرر محبت هایی که به یوسف ع شد!

امام هشتم عليه السلام فرمود: زندانبان به حضرت يوسف عليه السلام گفت : من فوق العاده تو را دوست مى دارم !
حضرت يوسف فرمود: آنچه مصيبت دچار من شده به علت همين محبت و دوست داشتن ها بوده است .
همين محبت بود كه سبب شد خاله ام مرا به سرقت ببرد.
همين محبت پدرى بود كه موجب شد برادرانم نسبت به من حسودى كنند.
همين محبت همسر عزيز مصر بود كه باعث زندانى شدن من گرديد!
گفته اند: حضرت يوسف عليه السلام به خدا شكايت كرد و گفت : براى چه من مستوجب زندان شوم ؟
خداوند به او وحى كرد:
خودت زندان را انتخاب كردى و گفتى : پروردگارا زندان براى من از اين دعوتى كه اين زنان از من مى كنند محبوب تر است . اى يوسف ! چرا نگقتى خدايا! عافيت از اين دعوتى كه اين زنان از من مى كنند برايم بهتر مى باشد.

(تصاویر) گران‌ترین هواپیمای شخصی جهان

شرکت ایرباس از تحویل گران ترین هواپیمای شخصی جهان به قیمت نزدیک به 500 میلیون دلار در ماه آینده میلادی خبر داد.
به گزارش عصر ایران، "ولید بن طلال" شاهزاده سعودی و مدیرعامل شرکت "المملکة" خریدار این هواپیماست. این شرکت در بخش های مختلف سرمایه گذاری می کند. وی برادرزاده ملک عبدالله پادشاه عربستان سعودی است.

# ادامه نوشته

(تصاویر) 10 کشف برتر 2012 جهان

سال 2012 در روزهای پایانی خود قرار دارد؛ در حالیکه اکتشافات و دستاوردهای زیادی در آن صورت گرفته و بشر را یک گام دیگر به سوی کشف رموز جهان، نزدیک‌تر کرده‌ است.

به گزارش ایسنا، سایت نشنال جئوگرافیک 10 کشف برتر امسال را از ذره گریزان بوزون هیگز گرفته تا کشف قند در فضا و خانواده جدیدی از دوزیستان ارائه کرده است.

شکست رکورد اندازه توسط سوسمار بزرگ

یک سوسمار آب شور موسوم به «لولانگ» با 6.17 متر طول بطور رسمی به عنوان بزرگترین سوسمار جهان در کتاب گینس ثبت شد.

این موجود غول‌پیکر که موضوع دهمین خبر پربیننده اخبار سایت نشنال جئوگرافیک در سال 2012 بوده، در سپتامبر 2011 در فیلیپین شکار شد.


بقیه در ادامه مطلب...
# ادامه نوشته

اردبیل و تاریخ آن در دوران اسلامی .سلجوقی.ایلخانیان

اردبیل در شمال غربی ایران قرار دارد.از استان های سردسیر کشور می باشد.تاریخ این شهر بسیار پرفراز و نشیب است.از دوران اوج و مرکزیت در کل منطقه اذربایجان تا تخیرب و ویران شدن و نابودی و کشتار مردم شهر در دوران سلجوقی و اسلامی و جنگ با روس در زمان قحطی که بسیاری در ان به علت گرسنگی مردند. حتی از بزرگانو سالخوردگانشنیده ام که مجبور به خوردن هر چیزی شدند.

بقیه در ادامه مطلب

# ادامه نوشته

اسرائیل و حقوق بشر!!!

اعتراف انجمن حقوق بشر اسرائیل
اسرائیل تمام معیارهای حقوق بشر را نقض کرده است

یک انجمن خصوصی حقوق بشر در فلسطین اشغالی، با انتشار گزارشی به شدت از اسرائیل به دلیل موارد متعدد نقض حقوق بشر انتقاد کرد.

خبرگزاری فارس: اسرائیل تمام معیارهای حقوق بشر را نقض کرده است

بقیهخبر در ادامه مطلب...

# ادامه نوشته

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین

ورود ضریح جدید حرم امام حسین(ع) به کربلا

اظطراب امتحان و کنترل ان

اگه وقتی که امتحان می دی اظطراب داری این مطلبو بخون.

ضمناٌ : هرگز نشه فراموش نظرای شما نشه خاموش

# ادامه نوشته

از سرما نجات پیدا کردیم(داستان)

هوا خیلی سرد بود؛ سردتر از ماه ها و سال های قبل. تا جایی که به خاطرم می رسید، هیچ سالی در زمستان هوا آنقدر سرد و گزنده نبود. برای همین اصلا دلم نمی خواست از زیر پتو بیرون بیایم، اما بالاخره علی رغم میلم از رختخواب بیرون آمدم و به سمت زیرزمین حرکت کردم؛ همین طور که از راه پله پایین می رفتم، از سرما می لرزیدم. وقتی هم دیدم با همه سعی و تلاشم باز بخاری قدیمی کار نمی کند، حسابی از کوره دررفتم. البته از قبل هم می دانستم تلاش هایم بی فایده است، ولی فکر کردم امتحانش ضرری ندارد.

هوا خیلی سرد بود؛ سردتر از ماه ها و سال های قبل. تا جایی که به خاطرم می رسید، هیچ سالی در زمستان هوا آنقدر سرد و گزنده نبود. برای همین اصلا دلم نمی خواست از زیر پتو بیرون بیایم، اما بالاخره علی رغم میلم از رختخواب بیرون آمدم و به سمت زیرزمین حرکت کردم؛ همین طور که از راه پله پایین می رفتم، از سرما می لرزیدم. وقتی هم دیدم با همه سعی و تلاشم باز بخاری قدیمی کار نمی کند، حسابی از کوره دررفتم. البته از قبل هم می دانستم تلاش هایم بی فایده است، ولی فکر کردم امتحانش ضرری ندارد.

من و همسرم پس از سال ها کار کردن توانسته بودیم این خانه را بخریم و از این که در اولین خانه خودمان زندگی می کردیم، بسیار خوشحال بودیم؛ خانه یک کلبه قدیمی روستایی بود که خارج از شهر قرار داشت ولی برای ما خانه ای رویایی و دوست داشتنی بود.

با توجه به این که سال ها از ساخت خانه می گذشت، لازم بود تعمیراتی در آن انجام شود ولی به هر صورتی بود با اجاره کردن لوازم خانه و چیدن آنها در گوشه و کنار اتاق ها، تا حدی ظاهری خوب و مناسب برای خانه ایجاد کردیم و با پس انداز مختصری که داشتیم تعمیرات اساسی آن را انجام دادیم.

تابستان گذشت و پاییز از راه رسید. هوا کم کم سرد می شد. من و همسرم فکر کردیم خوب است بخاری را زودتر روشن کنیم تا خانه گرم تر شود. برای همین به زیرزمین رفتم تا بخاری را راه بیندازم. البته، آن شب هر چقدر سعی کردم، بخاری روشن نشد که نشد. به اتاق برگشتم و با شرکت هایی که مسئول تعمیر بخاری بودند، تماس گرفتم. پاسخ همه آنها هم یک چیز بود، آنها می گفتند: «این مدل بخاری خیلی قدیمی است و سال هاست دیگر تولید نمی شود. باید یک بخاری جدیدتر بخرید.»

با خودم فکر کردم چه کار باید کرد؛ پس اندازم را بررسی کردم و متوجه شدم به هیچ وجه نمی توانیم یک سیستم جدید برای خانه بخریم. در آن شرایط اصلا نمی توانستیم بیش از حد خرج کنیم و پول خرید یک بخاری را هم نداشتیم.

هفته ها گذشت . من و همسرم در خانه کت و ژاکت می پوشیدیم و سعی می کردیم با استفاده از این لباس ها خودمان را گرم کنیم. وقتی هم هوا خیلی سرد می شد، کنار اجاق گاز می نشستیم و با حرارت آن دست های مان را گرم می کردیم. هر دو نگران بودیم که چطور زمستان را بگذرانیم؛ هوا هر روز سردتر می شد و خانه رویایی ما به کابوسی وحشتناک تبدیل شده بود.

برای همین نمی دانم چرا آن روز صبح، خودم را دوباره به زحمت انداختم و بی دلیل به زیرزمین رفتم؛ در هر صورت این بخاری کار نمی کرد و کاری از دست من ساخته نبود. چند دقیقه ای به بخاری خیره شدم و از صمیم قلبم آرزو کردم کاش زودتر روشن شود تا خانه ای گرم داشته باشیم. از خدا خواستم راهی پیش پای من بگذارد تا زودتر از این وضع نجات پیدا کنیم.

در همین حال و هوا بودم که ناگهان چیزی از روی تیرچه بالای بخاری سر خورد و به زمین افتاد. یک کارت خاک گرفته و زرد رنگ بود. کارت را برداشتم و آن را خواندم. تاریخ نصب بخاری روی آن نوشته شده بود... چند ده سال قبل! زیر تاریخ هم نام فردی را نوشته بودند که آن را نصب کرده، آقای داس .

آقای داس ! چند بار این اسم را تکرار کردم. در شهر کوچک ما همه افراد همدیگر را می شناختند و برای همین برایم عجیب بود که اسمش برایم آشنا نیست. یادم آمد سال ها قبل وقتی در مغازه لوازم خانگی کار می کردم، اسم او را شنیده بودم؛ اما این موضوع مربوط به سال ها قبل بود! آیا او هنوز هم در همین شهر زندگی می کرد؟

از میان تلفن ها، شماره آقای داس را پیدا کردم و با او تماس گرفتم. مردی گوشی را برداشت و سلام کرد.

ـ «سلام؛ آقای داس شما هستید؟ مسئول نصب بخاری ؟»

آقای داس گفت که خودش است ولی کم و بیش در حال بازنشستگی است و دیگر خیلی کار نمی کند. اما خوشبختانه هنوز در محله ای نزدیک ما زندگی می کرد و پذیرفت سری به بخاری خانه ما هم بزند.

او در عرض چند دقیقه بخاری را راه انداخت و حداقل هزینه راه اندازی بخاری را از ما گرفت. بعد گفت: «شانس آوردید که من قطعات این بخاری را در خانه داشتم؛ فکر کنم الان من تنها آدمی هستم که این قطعات را دارم.»

من و همسرم بسیار خوشحال بودیم ومن با خودم فکر می کردم شاید اگر کارت او را کمی زودتر پیدا می کردم آن را دور می انداختم یا توجهی به آن نداشتم، اما خوشبختانه در بهترین زمان کارت آقای داس ما را از سرما نجات داد.

ناگفته‌های دختر خسرو شكیبایی از پدرش

دختر خسرو شكیبایی گفت: خوشحالم هنوز یاد پدرم در خاطره ها زنده است و كسی كه خاطره اش زنده باشد انگار كه خودش هم زنده است.

به گزارش مشرق به نقل از باشگاه خبرنگاران، پوپك شكیبایی در چهارمین سالروز درگذشت خسرو شكیبایی با بیان این كه از نظر هنری جای پدرم در سینما بسیار خالی است، ادامه داد: «هر بار كه از مقابل سینمایی رد می شوم همیشه احساس می كنم ای كاش این اتفاق نیفتاده بود و باز می توانستم عكس و اسم پدرم را در سردر سینما ببینم.»


وی افزود: «هر چقدر بگویم چقدر جایش خالی است كافی نیست و با هیچ جمله ای نمی توانم شرایط روحی ام را توضیح دهم. فقط چیزی كه من را تسكین می دهد علاقه مردم به پدرم است و همین باعث شده در خاطره ها زنده بماند.»


پوپك شكیبایی با بیان اینكه بعد از فوت پدرش نتوانسته فیلم های او را در سینما ببیند، ادامه داد: «برای فیلم «نسكافه داغ داغ» به سینما رفتم كه حالم به شدت بد شد و بعد از آن دیگر نگذاشتند به سینما بروم و تنها چندی پیش ستاره بود را در خانه دیدم كه باز هم بسیار اذیت شدم.»


دختر خسرو شكیبایی با گله از برخوردهایی كه با او بعد از فوت پدرش شد اظهار كرد: «متاسفانه در این سال ها جوری با من برخورد شد كه انگار هیچ نسبت خونی با خسرو شكیبایی نداشتم و این من را بسیار آزرده خاطر كرد.»


وی كه فعالیت های هنری نیز داشته است خاطرنشان كرد: «در رادیو كار گویندگی می كردم و در انجمن گویندگان جوان هم به عنوان دوبلور مشغول شده بودم اما متاسفانه دی ماه سال ۸۹ همسرم در حادثه ای فوت كرد كه بعد از آن دیگر نتوانستم فعالیتی داشته باشم و خانه نشین شدم.»

توصیه هایی به کنکوری ها(مفصل و کامل)

اولین و مهم ترین قدم برای شروع هدفه

خیلی مهمه شاید از درس خوندن هم مهم تر باشه

چیزی که تو تلویزیون میبینیم میگن الان اصلا به این چیزا فکر نکنید و فعلا فقط درس بخونید

به نظر من کاملا اشتباهه!!!!

هدف باعث میشه که انسان تلاششو بر اساس اون تنظیم کنه

یه مثال میزنم:

یکی از دوستام قبل عید قصد داشت بره رشته حقوق و میگفت باید هم دانشگاه تهران قبول بشه

میدونید که رشته حقوق پر طرفدار ترین رشته بین داوطلبای رشته انسانیه

باید رتبش زیر 200 میشد

از سال سوم شروع کرده بود به خوندن حتی درس های پیش دانشگاهیو کامل تو تابستون خونده بود!!!

تا جایی که تو شهریور پارسال به خاطر استرس و کم خوابی 3 روز بستری شده بود

روزی 10،12 ساعت میخوند

بیشتر روز ها مدرسه نمیومد و میشست خونه درس میخوند

بعد عید تصمیم گرفت بره رشته ادبیات !!!
رشته ای که با رتبه 3000 هم دانشگاه تهران قبول میشد

از عید تا کنکور کلا روزی 3،4 ساعت میخوند دیگه میدونست که قبوله

میخواستم بگم نوع هدفه که میزان تلاشو پشتکارو مشخص میکنه

حالا یکی بخواد بدون هدف درس بخونه و بگه من فعلا میخونم رتبم خوب بشه و بر اساس رتبم انتخاب رشته میکنم

اشتباهه محضه

مثل یه راننده میمونه که خیلی خوب رانندگی میکنه و مقررات و کامل رعایت میکنه ولی چه فایده که داره بدون هدف رانندگی میکنه و براش مهم نیست کجا میره

آخر سر هم به دلیل کمبود بنزین میزنه کنار یا از خستگی ناشی از رانندگی خوابش میبره و .......!!!

من خودم اول قصد داشتم رشته ای برم که برا قبولی تو تهران رتبه زیر 3000 میخواست ولی بعدا تصمیمم عوض شد و رشته ایو انتخاب کردم که حتما باید زیر 2000 میشدم و تلاشمو خیلی بیشتر کردم

از الان تا کنکور حدود 340 روز مونده

واقعا خسته کننده و هر کسی دووم نمیاره

من خودم خیلی جاها بریدم ولی وقتی یاد هدف و روز های بعد کنکور میوفتادم یه انرژی خاصی میگرفتم

و برای رسیدن به هدفم تمام تلاشمو میکردم

حتی تو خیالات خودم تصور میکردم که رفتم تو دانشگاه دلخواه و رشته دلخواهم ونشستم سر کلاسو ......

این ها رو گفتم که بشینید قبل اینکه شروع کنید به خوندن حتما رو یه کاغذ نوع رشته و دانشگاهی که مورد علاقتونه بنویسین

به جاي اين كه سعي كنيد مرد موفقيت باشيد، سعي كنيد مرد ارزشها باشيد.

آلبرت انيشتينیه اشتباهی که خیلی ها میکنن نوع درس خوندنشونه

حتما حتما وقتی درسیو میخونید عمقی و مفهومی بخونید

چون 1 سال بعد کنکور دارین و بدون شک از یادتون میره

هیچ وقت هم ناراحت نشید که وقتی درسیو میخونید و بعد یه مدت دوباره میخونید خیلی هاشو یادتون رفته

این کاملا طبیعیه

من خودم بعد اینکه 3بار روانشناسیو خوندم تازه فهمیدم چیه و قبل اون هیچ چیزی متوجه نمیشدم

سعی کنید که وقتی درسو میخونید ازش لذت ببرین یا تو مخیلتون برا خودتون توضیحش بدین

مثلا من وقتی درس جغرافی میخوندم برا اینکه یادم نره وقتی درس مرز ها رو میخوندم تو مخیلم میگفتم که نشستم تو یه جمعی و یکی درباره ایرلند شمالی و جنوبی صحبت میکنه و من میگم میدونید که مرز این دو کشور از نوع تحمیلیه و به خاطر همین خیلی با هم اختلاف دارن

شاید بخندید ولی واقعا مفیده و یادم نمیره

من همه درس ها رو همین کار کردم وگرنه که همه چیز یادم میرفت

اونم رشته انسانی که درساش حفظیه

برا رشته انسانی چون که درس ها حجمش خیلی زیاده و درس های انسانی بسیار بسیار فرّار و زود از یاد آدم میره

و رشته ریاضی و تجربی بخاطر مشکل بودن درس هاشون که نهایتا خیلی بتونن دوره کنن هر درسیو دوبار بخونن پس باید مفهومی خوند

خلاصه برداری: حتما این کار رو انجام بدین

سعی کنید مثلا با یک ماژیک فسفری روی اون نکات مهم خط بکشین و برا دور بعد وقتتون گرفته نشه نشینید الکی اون جملات و نکاتی که چندان مهم نیست و بخونید

حاشیه کتاب ها هم جای خوبیه برا نکته برداری و ....

در بين تمامي مردم تنها عقل است كه به عدالت تقسيم شده زيرا همه فكر مي‌كنند به اندازه كافي عاقلند. رنه دكارت


هر وقت میرفتم خونه مادربزرگم و میشستم گرم صحبت میشدیم یکی از دایی هام میگفت کنکور مثل دو ماراتن میمونه

الان که تو نشستی یه سری ها دارن میدوان و از تو جلو افتادن

حرفش استرس زا هست ولی خیلی جالب بود به نظرم

با زمان قرار زندگی مسالمت آمیز گذاشته ام که نه او مرتبا مرا دنبال کند و نه من از او فرار کنم، سرانجام که به هم خواهیم رسید...."ماریو لاگومن"مهم ترین درس از دروس عمومی که ضریب 4 داره

درسیه که مطمئنم بیشتریا اشتباه میخونن و کسی نمیدونه چه طوری باید خوند

خدا رو شکر ما یه معلم داشتیم که خیلی زود بهمون گفت چطور بخونید وگرنه ما خودمونم اشتباه میخوندیم

مثلا تو کتابخونه من میدیدم که همه دارن اشتباه میخونن

میگم اشتباه یعنی اینکه بشینین تمام درس هارو دونه به دونه بخونید

25سوال

کلا خیلی سوال از تو کتاب بیاد 6،7تا میاد

3تا سوال از لغات

3تا تاریخ ادبیات

5تا زبان فارسی

2تااملا

3تا آرایه ادبی

9تا قرابت معنایی

1-لغات: فقط فقط لغات انتهای کتاب ها رو بخونید

شاید اگر تو یه سوال 5تا لغت داده باشن حتما 3تاش از لغات انتها کتاب و اگراین سه تا بلد باشین حتما میتونین تست جواب بدین

2-تاریخ ادبیات: ابتدا سر فصل تمام درس ها رو یه کاغذ بنویسید

بعد "اعلام" کتاب های سال دوم وسوم هم فقط فقط نام نویسندگان و آثارشونو بنویسین

اعلام انتها کتاب های دوم و سومه

معمولا برای رشته ریاضی و تجربی فقط نام نویسنده و کتابشون میاد که امسال واقعا آسون بود ولی رشته ادبیات معمولا یک سوال به غیر از آثارنویسندگان میاد

3-زبان فارسی: 5تا سوال میاد حتما یکیش مبحث تکواژ و واژه و یکیش مبحث مشتق،مشتق مرکب و....و مبحث اجزای جمله که هر سال برای تمام رشته ها هست

فقط هم با تمرین زیاد میشه حل کرد

البته توضیه من اینه که سراغ تکواژ نرید چون معمولا اشتباه میزنید

گزینه هایی که میدن خیلی نزدیک همه

4- املا: از جای خاصی نمیاد کلا چندتا لغت کلیدی میذارن و مفهومیه

مثلا فعل گزاردن میارن و باید تشخیص بدین تو این جمله باید با کدوم"ز-ذ"نوشته بشه

5-آرایه ادبی: حتما یه سوال یا درباره پارادوکس یا اسلوب معادله یا حسن تعلیل میاد

اون دوتا بقیه هم معمولا یک بیت میدنو میگن کدوم آرایه ها دربیت زیر وجود داره

6- قرابت معنایی: معمولا بین 7تا9تا سوال میاد

3،4تاشو تقریبا همه میتونن بزنن

مفهومیه و هیچ یک از سوالاش از تو کتاب نیست

حتما یک کتابی بگیرید و تمرین کنید

معمولا اون هایی که علاقه به شعر دارن راحت تر جواب میدن

با سنگهایی که در سر راهت میگذارند هم میتوانی چیز قشنگ بسازی.(اریک کستنر نویسنده المانی)


کلا سال های سوم و پیش میاد ولی میدونید که زبان مثل عربی بهم ربط داره
25تا سوال میاد
7تا لغت
3تا گرامر
10تا درک مطلب
5تا کلوز تست

در اصل 22تا سوال لغت داره و 3تا گرامر
گرامر هاش هم معمولا از پیش میاد و مبحث SO، SUCH ،AS، WHERE , .........
که هر سال از این ها میاد
یعنی فقط 12% گرامر

پس باید لغت فول فول باشید
زبانو کارنامه هارو ببینید میبینی بیشتریا 10% یا 20% زدن معمولا زیر 20% میزنن
چرا؟؟؟؟؟
1_درس آخر عمومی هاست تو کنکورو معمولا وقت کم میادو بیشتریا نمیرسن بزنن فقط چندتا لغتشو میزنن
اگر وقت باشه به نظر من آسون ترین درس کنکوره
2_ دوتا درک مطلب داره که هر درک مطلب حدود 10خطه و آدم تا بخواد بیاد بخونه وقت تموم میشه و کسی نمیرسه بخونه وگرنه لغاته درک مطلبش خیلیییییی راحته(البته فرمول داره درک مطلب) 5تا هم کلوز تست که خیلی سخت میدن
ضریب 2 داره
کلا فکر کنم 18تا درس بشه
این کتابارو بگیرید:
گاج لغت
کتاب زرد ریدینگ قلم چی
کتاب آبی قلم چی 4درس 4کتابه فکر کنم اسمشو دقیق یادم نیست

بشینید هر شب روزی 1درس از لغات گاج بخونید و برید تو قلم چی تست هاشو بزنید
دور اول شاید یکم سخت باشه حفظ کردنش ولی از دور دومو سوم دیگه فول فول میشید
یعنی تو تابستون تمام لغات سومو دومو اول و پیشو فول فول فولید که یعنی 22تا تست کنکور بلدید
یکی از آشناهامون کار خیلی جالبی میکرد ولی به من دیر گفت
میگفت من اصلا زبانم خوب نبود از تابستون فقط فقط هر شب که میخواستم بخوابم فقط 10تا تست میزدم و میخوابیدم و تا کنکور حدود 3000تا تست زدم !!!!!!!!!
من روزی یه درس گاج میخوندم لغاتو کلا نیم ساعت هم طول نمیکشه چون دیگه تکراری شده و بلدم
اینو هم بگم بشین از پیش بخون
5تا سوال مستقیم لغت از پیش میاد 2تا از سوم

ریدینگ هم میگم بزنید چون چندتا بزنید میدونید چطوری باید زد
شاید همه فکر میکنن باید نشست 10خطه درک مطلبو خوند بعد به سوالاش جواب داد که اشتباه محضه
بشین مثلا هر هفته دوتا ریدینگ بخونیدو بزنید
کم کم میدونی چطوری باید جواب داد، که 10تا سوال میاد
واقعا زبان خیلی رتبه میبره بالا چون کسی نمیزنه

د-رسیه که من اصلا بهش علاقه ندارم با اینکه رشتم انسانیه

همه چیز عربی مثل زبان

ضریب2

25تا سوال

8تا معمولا ترجمه

برای ترجمه من یه پیشنهاد دارم کتاب "عربی را چگونه ترجمه کنید" ایاد فیلی بخرید خیلی خیلی مفیده

من خودم تا دو هفته قبل کنکور گفتم میرم 2،3تا تست میزنم بسه ولی یهو چشمم به این کتابه خورد رفتم خوندم دیدم ترجمه چه راحته

تست ترجمه هم روش خاصی داره که بعدا بهتون میگم

بقیشم که درک مطلب و قواعد

کتاب ایاد فیلی و گاج سفید عمومی واقعا عالیه

سعی كنید چیزهایی را كه دوست دارید،به دست آورید وگرنه ناچار خواهید شد ،چیزهایی را كه به دست آورده اید ،دوست داشته باشید. (برنارد شاو)آدم که می ‌خواهد کنکور بدهد، نباید سرش را پایین بیندازد و مثل فرفره درس بخواند.کنکور فقط درس خواندن نیست.تاکتیک و برنامه ‌ریزی هم لازم است. یکی از مسائلی که در برنامه ‌ریزی نقش دارد توجه به زیرگروه ‌هاست.

زیرگروه چیست؟

در کنکور سراسری، مجموعه رشته های تحصیلی را که ضریب دروس امتحان آن ها یکسان است، تحت یک زیرگروه دسته بندی می ‌ کنند.در کنکور سراسری، گروه ریاضی 3، گروه تجربی 5، گروه علوم انسانی 5، گروه هنر 5 و زبان های خارجی 4 زیرگروه دارند.

اهمیت زیرگروه‌ ها در برنامه ریزی

اول باید مشخص کنید به چه رشته ای علاقه دارید و این رشته مربوط به چه زیرگروهی است.سپس براساس ضرایب دروس در آن زیرگروه، متوجه اهمیت و ارزش آن درس خواهید شد و در برنامه ریزی بیشتر بر آن تأکید خواهید کرد.در گروه های آزمایشی هنر و علوم انسانی که ضرایب زیرگروه ها تفاوت زیادی دارند، اهمیت زیرگروه ها در برنامه ریزی بیشتر است به طوری که یک داوطلب کنکور هنر نمی تواند بدون انتخاب رشته و زیرگروه خود هیچ نوع برنامه ریزی صحیحی داشته باشد. یا در گروه علوم انسانی اگر مثلاً به دنبال رشته حقوق باشید، این رشته جزو زیرگروه (1) است. ادبیات فارسی و عربی به عنوان مهم ‌ترین دروس آن، هریک ضریب (4) دارند. ریاضی ضریب (2)، اقتصاد ضریب(1)، روان ‌شناسی و علوم اجتماعی هم ضریب (1) دارند. اما اگر به رشته روان شناسی علاقه دارید، این رشته در زیرگروه (5) قرار دارد. در این زیرگروه درس ‌های روان ‌شناسـی، ریاضـی وعلوم اجتماعی به عنوان مهم ‌ترین دروس، ضریب(3)دارند ولی ادبیات فارسی ضریب(2)دارد و ...می ‌بینید که ضرایب و نقش دروس در زیرگروه ها متفاوت است و این مسئله روی برنامه ریزی شما تأثیرگذار است.

اهمیت زیرگروه ‌ها در انتخاب رشته

در کارنامه کنکور سراسری به شما چند رتبه از جمله رتبه کشوری (بدون اعمال سهمیه)، رتبه کل در سهمیه و رتبه در زیرگروه ‌ها که به دو صورت رتبه کشوری بدون اعمال سهمیه و رتبه در سهمیه محاسبه شده است، ‌داده می ‌شود.
دو مورد اول یعنی رتبه کشوری و رتبه کل در سهمیه، عملاً تأثیری در انتخاب رشته ‌تان ندارند و صرفاً جهت اطلاع از وضعیتتان نسبت به کل داوطلبان ارائه می ‌شود.
اما دو رتبه ارائه شده برای هر زیرگروه اهمیت زیادی در انتخاب رشته دارد. به عنوان مثال اگر رتبه شما در زیرگروه (1)، 900 و در زیرگروه(3)، 600 شده باشد و رشته مطلوب شما در زیرگروه (1)باشد، باید با توجه به رتبه زیرگروه (1)یعنی همان 900 انتخاب رشته خود را انجام دهید.(در مورد انتخاب رشته و مسایل مربوط به آن در مرداد ماه سال بعد مفصل بحث خواهیم کرد.)

سه توصيه براى مديرعامل (طنز)

آقاى الف به‌تازگى به‌عنوان مديرعامل يک شرکت بزرگ فنّاوريهاى پيشرفته استخدام شد. مديرعامل قبلى در ديدار خداحافظى، سه پاکت به آقاى الف داد که روى آنها اعداد ۱، ۲ و ۳ نوشته شده بود و به او گفت: «هرگاه با مشکلى روبرو شدى که راه حلى براى آن به فکرت نرسيد اين پاکتها را به ترتيب باز کن.»

در ابتدا، کارها به خوبى پيش مي‌رفت و آقاى الف مرتباً مشغول مصاحبه و سخنرانى در مورد برنامه‌هاى آينده خود بود. اما پس از گذشت ۶ ماه، فروش شرکت به‌طور ناگهانى با افت شديد مواجه شد و کم کم آقاى الف با سوالات زيادى از سوى هيات مديره و سهامداران شرکت روبرو گشت. روزهاى خوش اوليه به سرعت سپرى شده بود و مشکلات جدّى روى نموده بود. آقاى الف به ياد پاکتها افتاد. به سراغ کشوى ميزش رفت و پاکت شماره ۱ را باز کرد. داخل آن نوشته شده بود: تمام گناهان را به گردن مديرعامل قبلى بيانداز.

آقاى الف نمايندگان مطبوعات را به يک کنفرانس خبرى دعوت کرد و در آن، با شدّت هر چه تمامتر، مشکلات پيش آمده را به گردن مديرعامل قبلى و بي‌کفايتى او انداخت و گفت به تدريج که برنامه‌هاى خودش اجرا شوند وضعيت خوب خواهد شد و او فقط به کمى زمان نياز دارد. توضيحات او تا حدودى نمايندگان مطبوعات را قانع کرد و به دنبال آن قيمت سهام شرکت کمى بالا رفت و مشکل موقتاً رفع شد.

يکسال بعد، دوباره مشکلات شروع شد و اين بار، هم فروش شرکت کاهش يافت و هم مشکلات جدّى در زمينه توليد بروز کرد. آقاى الف با تجربه‌اى که بار قبل کسب کرده بود فورى به سراغ کشوى ميزش رفت و پاکت شماره ۲ را گشود. داخل آن نوشته بود: تجديد ساختار.

آقاى الف باز هم يک کنفرانس مطبوعاتى ترتيب داد و گناه عدم موفقيت برنامه‌هايش را به گردن ساختار غلط شرکت انداخت و گفت که تصميم گرفته است ساختار شرکت را به کلى دگرگون کند. او سپس بعضى از مديريتها را حذف کرد، بعضى را در هم ادغام کرد و چند مديريت هم با اسم جديد به‌وجود آورد.

اين بار نيز عکس‌العمل بازار مثبت بود و قيمت سهام شرکت کمى بالا رفت و فروش شرکت نيز افزايش يافت. يکى دو سال نيز به همين ترتيب گذشت تا بار ديگر مشکلات رو نمود و سر و صداها بلند شد. آقاى الف باز هم مانند دفعه‌هاى قبل به ياد پاکتها افتاد و اميدوار بود که محتويات پاکت ۳ اين بار هم مانند ۲ بار قبل به کمکش بيايد. بنابراين، کشوى ميزش را بيرون کشيد، پاکت ۳ را که زير کاغذهاى ديگر پنهان کرده بود بيرون آورد و آن را باز کرد. داخل آن نوشته بود: سه تا پاکت آماده کن
.

وضعیت زنان در آخرالزمان

رسول خدا(ص) می‌فرمایند: «قیامت برپا نمی‌شود، مگر اینکه برای پنجاه زن یک سرپرست باشد.» در حدیث دیگری می‌فرمایند: «زمانی فرا رسد که پنجاه زن با یک مرد رو به رو شده، یکی می‌گوید: ای بنده خدا مرا بخر و دیگری می‌گوید به من پناه ده.»
جامعه پیش از ظهور، جامعه‌ای مملوّ از فساد و بی‌بند و‌ باری‌های اخلاقی است، کردارهای حیوانی گروهی انسان‌نما، آن‌چنان فراگیر می‌شود که حالت عادّی به خود می‌گیرد. روایاتی که این وضع اخلاقی پیش از ظهور را بیان نموده‌اند، بسیار زیاد است.محمّد بن مسلم می‌گوید: به امام باقر(ع) عرض کردم: قائم شما چه وقت ظهور خواهد کرد؟ امام(ع) فرمودند: «آنگاه که مردها خود را شبیه زنان نمایند و زن‌ها شبیه مردان شوند، آنگاه که مردان به مردان اکتفا کنند و زنان به زنان.»

جامعه پیش از ظهور، جامعه‌ای مملوّ از فساد و بی‌بند و‌ باری‌های اخلاقی است، کردارهای حیوانی گروهی انسان‌نما، آن‌چنان فراگیر می‌شود که حالت عادّی به خود می‌گیرد. روایاتی که این وضع اخلاقی پیش از ظهور را بیان نموده‌اند، بسیار زیاد است

یکی از مسائلی که در حکومت‌های آخرالزّمان مطرح است، بنا بر اخباری که از معصومان(ع) وارد گردیده است، سلطه و نفوذ زنان در امور سیاسی می‌باشد:

امیرمؤمنان(ع) می‌فرماید: «... و آن هنگامی است که زن‌ها مسلّط شوند، کنیزان تسلّط پیدا کنند و کودکان حکومت کنند.»۱
«هنگامی که زن‌ها بر تخت سلطنت چیره شوند و بر هر مردی چیره باشند و جز خواسته آنها عملی نگردد.»۲
امام صادق(ع) می‌فرمایند: «و زنان را می‌بینی که به‌سان مردان، مجالس (کنفرانس) راه می‌اندازند.»۳

وضعیّت اقتصادی زنان درآخرالزّمان

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که بشر در آخرالزّمان با آن سخت دست به گریبان است، مسائل و مشکلات اقتصادی است. نابه‌سامانی عظیم اقتصادی در سرتاسر جهان به وقوع می‌پیوندد و زنان از این واقعه شوم، در امان نخواهند بود؛ بلکه بیشترین ضربه را آنها خواهند خورد.
امام صادق(ع) در بیان نشانه‌های ظهور می‌فرمایند: «بعضی از مردان را می‌بینی که از راه فساد زنان خود ارتزاق می‌کنند.»۴
حضرت علی(ع) در بیان نشانه‌های ظهور می‌فرمایند: «زنان در آخرالزّمان به خاطر حرص به دنیا در کسب و کار همسران خود شرکت می‌نمایند.»۵

وضعیّت اجتماعی زنان در آخرالزّمان

۱. عدم امنیّت برای زنان: از انحرافات خطرناک که جامعه پیش از ظهور به آن گرفتار می‌گردد، بی‌امنیّتی خانوادگی و ناموسی است، این مسئله آن‌چنان فراگیر می‌شود که کمتر کسی می‌تواند یا می‌خواهد از آن جلوگیری نماید.»۶
حضرت علی(ع) در این خصوص می‌فرمایند: «سفیانی در حالی که نیزه‌ای در دست دارد، زنی باردار دستگیر می‌نماید و به یکی از یارانش می‌گوید: به او تعدّی نما و او سپس شکم زن را می‌درد و جنینش را بیرون می‌آورد و هیچ کس نمی‌تواند چنین وضعیّت هولناکی را تغییر دهد.»۷
۲. هبوط مسائل اخلاقی و انسانی در زنان: جامعه پیش از ظهور، جامعه‌ای مملوّ از فساد و بی‌بند و‌ باری‌های
اخلاقی است، کردارهای حیوانی گروهی انسان‌نما، آن‌چنان فراگیر می‌شود که حالت عادّی به خود می‌گیرد. روایاتی که این وضع اخلاقی پیش از ظهور را بیان نموده‌اند، بسیار زیاد است.
محمّد بن مسلم می‌گوید: به امام باقر(ع) عرض کردم: قائم شما چه وقت ظهور خواهد کرد؟ امام(ع) فرمودند: «آنگاه که مردها خود را شبیه زنان نمایند و زن‌ها شبیه مردان شوند، آنگاه که مردان به مردان اکتفا کنند و زنان به زنان.»۸

و در حدیثی از امام صادق(ع) است که فرمودند:
«... در آن زمان زنان را می‌بینی که از بذل خود به کفّار هیچ واهمه‌ای ندارند.»۹
امام علی(ع) می‌فرمایند: «ظاهر می‌شود در آخرالزّمان که بدترین زمان‌هاست، زنانی که در عین لباس پوشیدن لخت و عور هستند.»۱۰
۳. افزایش زنان بی‌سرپرست: در آخرالزّمان وضعیّت به گونه‌ای است که بر اثر جنگ‌های پی در پی، تعداد مردان کاهش چشمگیری می‌یابد و به همین دلیل، زنان زیادی بی‌سرپرست می‌گردند و به دنبال کسی هستند تا سرپرستی ایشان را به عهده گیرد.
رسول خدا(ص) می‌فرمایند: «قیامت برپا نمی‌شود، مگر اینکه برای پنجاه زن یک سرپرست باشد.»۱۱
و در حدیث دیگری می‌فرمایند: «زمانی فرا رسد که پنجاه زن با یک مرد رو به رو شده، یکی می‌گوید: ای بنده خدا مرا بخر و دیگری می‌گوید به من پناه ده.»۱۲
با مقایسه اخباری که در مورد زن آخرالزّمان به ما رسیده و وضعیّت کنونی زن از حیث اجتماعی و اخلاقی، بین زن امروز و زن آخرالزّمان شباهت بسیاری دیده می‌شود. امّا این نکته را هم نباید از نظر دور داشت که نمی‌توان فساد اخلاقی را برای تمام زنان تعمیم داد، زیرا در آن زمان، زنان آگاه، عفیف و باایمانی نیز وجود دارند که از اوضاع بد آن زمان متأثّرند. امّا وضع عمومی به شکل دیگری است.۱۳


منبع : وبلاگ " ضد فراماسون "

يادبود پسري که هاروارد به او اهميت نداد!!!

توصیه می کنم که این ماجرا را رو تا اخر بخونید. خیلی جالب و اموزنده است.

خانمي با لباس کتان راه راه وشوهرش با کت وشلوار نخ نما شده خانه دوز در شهر بوستن از قطارپايين آمدند و بدونهيچ قرار قبلي راهي دفتر رييسدانشگاه هاروارد شدند. منشي فورا متوجه شد اين زوج روستاييهيچ کاري در هاروارد ندارند و احتمالا شايسته حضور در کمبريج هم نيستند

مرد به آرامي گفت: « مايل هستيم رييس راببينيم .» منشي با بيحوصلگي گفت:« ايشان تمام روز گرفتارند.» خانم جواب داد : « ما منتظر خواهيم شد. »

منشي ساعت ها آنها را ناديده گرفت و به اين اميد بود که بالاخره دلسرد شوند وپي کارشان بروند.

اما اين طور نشد. منشي خسته شد و سرانجام تصميم گرفت مزاحم رييس شود ، هرچند که اين کار نامطبوعي بود که همواره از آن اکراه داشت. وي به رييس گفت:« شايد اگرچند دقيقه اي آنان را ببينيد، بروند.»

رييس با اوقات تلخي آهي کشيد و سرتکان داد. معلوم بود شخصي با اهميت او وقت بودن با آنها را نداشت. به علاوه از اينکه لباسي کتان و راه راه وکت وشلواري خانه دوز دفترش را به هم بريزد،خوشش نمي آمد. رييس با قيافه اي عبوس و با وقار سلانه سلانه به سوي آن دو رفت.

خانم به او گفت: « ما پسري داشتيم که يک سال در هاروارد درس خواند. وي اينجا راضي بود. اماحدود يک سال پيش در حادثه اي کشته شد. شوهرم و من دوست داريم ؛ بنايي به يادبود او در دانشگاه بنا کنيم. » رييس تحت تاثير قرارنگرفته شدهبود ... ا و يکه خورده بود. با غيظ گفت:« خانم محترم ما نمي توانيم براي هرکسي که به هاروارد مي آيد و مي ميرد ، بنايي برپا کنيم.اگر اين کار را بکنيم ، اينجا مثل قبرستان مي شود .»

خانم به سرعت توضيح داد :« آه ، نه. نمي خواهيم مجسمه بسازيم. فکر کرديم بهتر باشد ساختماني به هاروارد بدهيم .» رييس لباس کتان راه راه و کت و شلوار خانه دوز آن دو را برانداز کرد و گفت: « يک ساختمان ! مي دانيد هزينه ي يک ساختمان چقدراست ؟ ارزش ساختمان هاي موجود در هاروارد هفت ونيم ميليون دلار است.»

خانم يک لحظه سکوت کرد. رييس خشنود بود. شايد حالا مي توانست ازشرشان خلاص شود.

زن رو به شوهرش کرد و آرام گفت: « آيا هزينه راه اندازي دانشگاه نيزهمين قدر است ؟پسچرا خودماندانشگاه راه نيندازيم ؟» شوهرش سر تکان داد. قيافه رييس دستخوش سر درگمي و حيرت بود. آقا و خانم" ليلاند استنفورد" بلند شدند و راهيايالت کاليفرنيا شدند ، يعني جايي کهدانشگاهي ساختند که نام آنها را برخود دارد:

دانشگاه استنفورد

يعنيدومين دانشگاهبرتردر تمام دنيا

مصاحبه با معراج فرجی - رتبه ۱۵۹ - رشته حقوق-رتبه برتر کنکور انسانی

معراج فرجی / گروه انسانی

اوجگیری برای روزهای پایانی از این برههی زمانی (بهمن ماه) آغاز میشود.
معراج فرجی / رتبه‌ی 159 آزمون سراسری 89 / رشته‌ی حقوق چمران اهواز

برای داوطلبانی که تا حالا کنکور را کمتر جدی گرفتهاند، چه توصیهای دارید؟

به اعتقاد من، اوجگیری برای روزهای پایانی از این برههی زمانی آغاز میشود و با این که ماه بهمن با خود دلسردی و ناامیدی از موفقیت میآورد، ولی دوستان بدانند که این امر طبیعی و عادیست و من نوید میدهم که طالبان رتبههای سه رقمی، هنوز میتوانند رؤیای خود را تحقق بخشند و این حکم، همان مثال دو ماراتن را دارد که تا پایان خط میتوان تلاش کرد.

برخی از داوطلبان هنوز دروس نیمسال اول و برخی دروس پایه را جمعبندی نکردهاند. برای آنها چه توصیهای دارید؟

در این که دوستان تاکنون اهمال و کمکاری کردهاند، شکی نیست؛ اما هنوز وقت جبران بسیار است و باید با تأکید بیشتر روی دروس پایه، به دروس نیمسال اول هم برسند.
مهمترین عوامل موفقیت شما در کنکور، چه چیزهایی بودند؟

عوامل برای افراد میتواند نسبی باشد. عوامل موفقیت من، یکی این که انگیزهی قوی داشتم و دوم، اعتماد به نفس و توکل یعنی اینکه من میدانستم که رتبهای زیر 500 خواهم آورد؛ اما از نقش مهم خانواده در تأمین آسایش هم نباید گذشت. قابل توجه کسانی که در منزل کودک دارند! من خودم با وجود خواهر 2 سالهام که مدام شلوغ و اذیت میکرد، دست و پنجه نرم میکردم. برای این نوع دوستان، اتاق شخصی (مؤکداً درب دار!!) یا مراجعه به کتابخانه را توصیه میکنم.
در ماه بهمن، برخی از داوطلبان دچار خستگی روحی و ناامیدی میشوند؛ آیا شما به این وضعیت دچار شدید و برای غلبه بر این احساس، چه توصیهای دارید؟

کاملاً امری طبیعی و حاد است و من به داوطلبان توصیه میکنم که برای رفع خستگی، این ماه را کمتر به خود سخت بگیرند و ساعاتی را تفریح کنند، مثل فوتبال یا دیدن فیلم و سریال یا در صورت امکان، کمتر عذاب وجدان بگیرند؛ ولی همواره درس خواندن مفید (بله مفید)، فاکتور اصلی باشد.
میزان اهمیت برنامهریزی را چقدر میدانید؟ آیا بدون برنامهریزی هم میتوان موفق شد؟ چه برنامهای مناسب است؟

سؤال شما را با سؤال پاسخ میدهم. بدون نور در تاریکی، چند درصد احتمال خواهد داشت که به مقصد رسید و گم نشد؟ پس اهمیت برنامهریزی شاید برابر با اهمیت درس خواندن نباشد؛ اما کمتر هم نیست. در تصور من که نمیگنجد، کسی بدون برنامهریزی موفق شود و نوعاً امری محال است. برنامهای مناسب است که مطابق با شرایط فرد باشد. هیچ کس مثل خود فرد، دانا به حال خود نیست. اما در اوایل، کمک مشاور نیاز است تا با مبانی و اصول برنامهریزی آشنا شود (هر چند به مذاق فرد خوش نیاید)، بعد برای خود برنامهریزی کند.
برای آرامش بخشیدن و دور کردن استرس از خود در طی دوران کنکور، چه میکردید؟ چه راهکارهایی را توصیه میکنید؟

تا میتوانند، به موفقیت و پیروزی خود فکر کنند. بله،کنکور را زمین زدن، کار سختی نیست، فقط پشتش را خم کردن سخت است (مراحل عادت به مطالعه و اصول برنامهریزی جزو فاکتورهای آن است). ظهر ها بعد از غذا و نماز، استراحت مختصری در حد 25 دقیقه داشته باشند و خوب به وضع تغذیهی خود برسند و عصرانه را فراموش نکنند. هر وقت خسته شدند، به مدت 5 دقیقه روی زمین دراز بکشند و عضلهها را کمی آزاد کنند. سحرخیز بودن هم از اصول آرامشبخش و عالی است. من به شخصه از راهکارهای فوق، نتیجه گرفتم.
حضور در کلاسهای درسی پیشدانشگاهی، به چه میزان اهمیت دارد؟ آیا حضور در کلاسها الزامی است؟

اما برای رشتهی انسانی بعضی دروس اهمیت دارد، مثل زبان و عروض؛ اما برخی اهمیت کمتری دارند (بسته به استعداد شخص). به هر حال حضور در کلاس مفید و الزامی است و داوطلبان از تعطیلیها حداکثر بازدهی را ببرند، چون این فرصتهاست که سرنوشت کنکور را رقم میزنند و همین فرصتهای به ظاهر مرده، خیلی مهم هستند.
نقش مشاوره را در موفقیت در کنکور، چقدر میدانید؟ مشورت با چه افرادی میتواند مفید باشد؟

بنده به شخصه، مشاور نداشتم؛ اما برنامهی گزینهی دو را دنبال میکردم و لوحهای مشاورهی مرور آخر، واقعاً در روزهای پایانی، برایم قوت قلب بود. توصیه میکنم با افراد کمسواد و بیاطلاع، مشورت نکنند و با کسی مشورت کنند که تجربهی خوبی از کنکور داشته و بتواند آنها را راهنمایی کند و اساتید و دبیران، میتوانند مرشدان خوبی باشند.
در ماه بهمن، چند ساعت در هفته مطالعه میکردید؟ چه تعداد تست میزدید؟

روزهایی که مدرسه میرفتم، به طور خالص، بیش از 5 یا حداکثر 6 ساعت ممکن نبود، مطالعه کنم؛ اما روزهای تعطیل، گاه تا 11 ساعت هم پیش میرفتم. کلاً تست زیاد نمیزدم و آزمونهای آزمایشی را ترجیح میدادم، ولی عربی و انگلیسی و کلاً دروس تکنیکی را باید با تست مسلط شد

منبع :گزینه دو

موفق باشی ایرانی

مشترکات شیطان پرستی و صهیونیسم

گذشته از اعتقادات، اعمال و سمبل‌ها، شیطان‌پرستان، ظاهری متفاوت با دیگران دارند كه می توان آنها را به راحتی از دیگر افراد جامعه، تشخیص داد.

بطور مثال مدل موهایشان عجیب و غریب است. اكثرا ابروهایشان را می تراشند یا به سمت بالا طراحی می كنند، رنگ آرایششان اغلب مشكی، بنفش و قرمز تند است، پوست بدنشان را با اشكالی مانند جمجمه، صورتك‌های شیطانی و سمبل‌ها خالكوبی می‌كنند، لباس‌هایشان از جنس جیر و چرم و اكثرا به رنگ مشكی و قرمز می‌باشد، چكمه‌های چرمی ساق بلند كه اغلب با فلز تزئین شده است می‌پوشند. افراد وابسته به این فرقه مانند فراماسون‌ها از برخی علائم و نمادهای رفتاری نیز برای ابراز همراهی با این فرقه استفاده می‌كنند. یكی از این علائم دست شیطان (یا كرنوتی در ایتالیایی) به معنی حكومت شیطان است. این علامت جهانی از سوی سیاستمداران، افراد مشهور و گروه‌های «هوی متال»، برای اظهار وفاداری به نیروهای شیطانی به كار می‌رود و علامت بصری به معنای «سلام شیطان» است.

شیطان پرستی مدرن، فراماسونری و صهیونیسم بین‌الملل

محققان بسترهای ظهور شیطان‌پرستی در غرب را در پنج عامل می‌دانند. فلسفه یونانی، پروتستانتیزم (اصلاح دینی)، معرفت شناسی یهودی از شیطان، افول معنویت و ظهور مكاتب فلسفی پوچ‌گرا در عصر حاضر غرب و رمانس‌گرایی به عنوان كپی دروغین از اسطوره‌گرایی در جهان اسلام و آئین‌های شرقی برای پاسخ‌گویی به خلا ناشی از احساس نیاز به وجود قهرمان، 5 عامل جاری در فرهنگ غربی هستند كه زمینه را برای ظهور و گسترش شیطان‌پرستی در سرزمین‌های حامل این فرهنگ فراهم ساخته است.

افراد مشهور و گروه‌های «هوی متال»، برای اظهار وفاداری به نیروهای شیطانی به كار می‌رود و علامت بصری به معنای «سلام شیطان» است

از طرفی صهیونیسم بین‌الملل با تكیه بر سرمایه‌داران بزرگ خود و با صرف مبالغ هنگفت، دست به ساخت این جریان‌ها زده و همواره به طور عمدی تلاش می‌كند تا نمادها و مناسك موجود در آئین یهود را در این فرقه‌ها تعمیم دهد تا علاوه بر در دست داشتن رشته كنترل آنها، همواره تصویر با هیبت و مخوفی را از خود در اذهان جهانی به جا گذارد. البته رفتارهای صهیونیست‌ها كه تبدیل به هسته‌ای خاص و منسجم در دل جامعه یهودی شده‌اند، همواره مورد تایید كلیت یهودیان نبوده است و ریشه در محافل ثروت و قدرت جهانی دارد.

به عنوان نمونه یكی از جریاناتی كه توسط یهودیان در قالبی سیاسی بازتولید شده جریان فراماسونری است. هر چند شكل نخستین فرماسونری یك تشكل مخفی صنفی و فنی در دایره معماران بود اما بعدها مورد بهره‌برداری سرمایه‌داران و قدرت‌های پنهان وابسته به محافل صهیونیستی قرار گرفت و تبدیل به جریانی سیاسی و فرهنگی گردید و بر اساس منافع محافل زرسالار و زورمدار حامی خود، در اقصی نقاط جهان گسترش یافت.

از آنجا كه در نسبت میان صهیونیسم و فراماسونری شكی نیست، درباره ارتباط میان شیطان‌پرستی و صهیونیسم می‌توان به نمادها، آداب و مناسك مشترك شیطان‌پرستی با فراماسونری اشاره كرد.

به عنوان نمونه فصل مشترك مهم و اصلی این جریان‌ها الحاد و مبارزه با دین‌داری است. از دیگر نقاط مشترك می‌توان به فعالیت پنهانی و شبكه‌ای، سانترالیزم شدید در دو تشكل‌، برخورد قاطع و حذف فیزیكی افراد خارج شده از تشكیلات، مناسك جنسی و انجام رفتارهای نابهنجار و غیر متعارف از سوی افراد در برنامه‌های گروهی اشاره كرد.

مشتركات شیطانیسم و یهودیت

برخی از آئینهای ساختگی در متون دینی و اعتقادات یهود عمده‌ترین عامل ایجاد نحله فاسد فلسفی و فرهنگی شیطان‌پرستی بوده است. از منظر نقش آئین یهود و صهیونیست‌ها در شكل‌گیری شیطان‌پرستی چند نكته ذیل قابل توجه است:

1ـ براساس آموزه‌های یهودی و عبرانی، شیطان نه یك موجود بد، بلكه یك فرشته خادم برای آزمایش انسان‌ها است. (نگاه مثبت یهود به شیطان)

2ـ در مكاشفات بخشی از كتاب مقدس یهودیان نیز به عدد 666 عدد مقدس شیطان‌پرستان اشاراتی شده و از آن به عنوان عدد وحش توصیف شده است كه باید شمرده شود.

شیطان نه یك موجود بد، بلكه یك فرشته خادم برای آزمایش انسان‌ها است

3ـ خواه‌ناخواه متون یهودی منبع برداشت برای مسیحیان نیز قلمداد می‌شوند و نگاه خاص یهودیت به شیطان‌، تاثیرات فراوانی را بر مسیحیت داشته است. 4- وجود كلمات عبری در انجیل شیطانی در كنار كلمات انگلیسی و یونانی

5- حك شدن كلمات عبری در برخی نمادهای شیطان پرستان مثل كلمات عبری روی عصای مخصوص كشیش كلیسای شیطان

6- شیوع آموزه‌های جادوگری در یهودیت و شیطان‌پرستی به طور مشترك

7- اشتراك در آداب و مناسك كلیسای شیطان و لژهای فراماسونری مانند سلام شیطان (كرنوتی)، استفاده از ماسك‌های عجیب و غریب هنگام ادای مناسك و...

8- اشتراكات فراوان نحله تصوف آئین یهود (كابالا) و شیطان پرستی مانند مناسك جنسی هر دو فرقه، نماد ‌پنتاگرام كه به مثابه ابزاری برای جادوگران كابالیست مورد استفاده قرار می‌گرفته است و در شیطان‌پرستی یك نماد مقدس محسوب می‌شود.

9-از دیگر نمادهای مشترك شیطان‌پرستان و دین یهود می‌توان به بز ، و استفاده از نماد رسمی رژیم صهیونیستی یعنی پرچم این رژیم توسط این جریان الحادی اشاره كرد.

منبع :تبیان