نگاهی کوتاه به برنامه تزه گون

نگاهی کوتاه به برنامه تزه گون

اختصاصی گوناگون20-کپی با فقط با ذکر منبع

برنامه تزه گون عنوان برنامه است که چند ماهی است که از شبکه سبلان (صدا وسیمای مرکز اردبیل) به روی انتن می رود و موضوعی اجتماعی و بیشتر بر محور خانواده دارد.

این برنامه از بخش های گوناگونی تشکیل شده است. از جمله بخش های این برنامه بخش کارشناسی پزشکی است .چند مجری هم اجرای بخش های مختلف این برنامه را عهده درا هستند..

اما علت اصلی که مرا وادار به نوشتن این مطلب کرده است بخش گزارش این برنامه است به ویژه انکه مجری شاداب و سرزنده این گزارش ها را تهیه می کند.

بخش گزارش این برنامه موضوع های متنوعی را شامل می شود.

یکی از موضوعات این گزارش ، گزارشی بود که به خانواده ای سرزدند. پدر و مادر این خانواده صاحب دو فرزند بودند که هر دو نابینا بودند. مادر و پدر این خانواده این دو فرزند را با عشق بزرگ کرده بودند .

پدر این خانواده مرد شریفی است که از طریق کار کردن با وانتی که دارد مخارج خانواده اش را کسب می کند.

فرزند بزرگ این خانواده که موفق شده بود موفقیت هایی را به دست اورد دوست داشت که کامپیوتری داشته باشد تا بتواند بهتر به مطالب کتاب درسی که برای افراد نابینا تهیه می شود گوش دهد.

گزارش های زیادی از این برنامه با تاثیگذاری بسیار زیادی پخش شده اند که محتوایی والا را با خود به یدک می کشند.

به شما توصیان میکنم اگر که فرصتی دارد صبحها حوالی ساعت ده و 20 دقیقه تماشای این برنامه خوب را از دست ندهید.

کشور ما اونقدر پیشرفته هست که...!

دوستان عزیز توجه کنید که در تصویر بالایی از عکس سه بعدی چالع برای کاهش سرعت رانندگان استفاده میشود اما در ایران به صورت عملی!!!آرام

پوتین:‌ با کمال میل به ایران می روم

رییس جمهوری روسیه در سخنانی به اشاره به دریافت دعوتنامه ای از سوی دولت تهران برای سفر به ایران اظهار داشت :‌با کمال میل به ایران می روم .

ولادیمیر پوتین ٰ‌،‌ رئیس جمهور روسیه با اشاره به دریافت دعوت نامه از تهران ٰ،‌ بیان داشت که ممکن است سفری به ایران داشته باشد. در کنفرانس خبری مسکو در روز پنج شنبه وی گفت که او دعوت نامه ای از جانب رهبر ایران دریافت نموده و با کمال میل از آن استفاده خواهد کرد.

در خصوص پرسش مربوط به امکان امضای قرارداد بزرگ بین روسیه و ایران پوتین خاطر نشان نمود : " البته باید در باره ی اجرای آن فکر کرد." رئیس جمهور روسیه در کنفرانس خبری مسکو ضمن بیان چشم انداز های همکاری ایران و روسیه بیان داشت : "در کل ما نظر بسیار مثبتی نسبت به کارهای مشترک داریم. "

ولادیمیر پوتین در سخنرانی خود از مشکلات هسته ای ایران و اوضاع سوریه گفت.

روسیه در حل مشکلات بین المللی طولانی مدت از جمله در ارتباط با برنامه ی هسته ای ایران و اوضاع سوریه سهم ارزشمندی دارد. وی اضافه نمود که روسیه می تواند به موضع اصولی خود در زمینه مسائل برشمرده شده افتخار نماید.

منبع: مشرق

اگر کنکوری هستید حتما بخوانید.

دوستان خوب کنکوری این مقاله در خصوص منابع مطالعاتی کنکور است و جمع اوری منابع.حتما بخوانید و عبرت بگیرید

داستانی بسیار اموزنده و مفید که خوندش میتونه از بلایی در مورد منابع کنکور بر سر خیلی ها اومده جلوگیری کنه

یک سال قبل روز قبل از همین روز (پنج‌شنبه):

(در تصویر، پیاده‌‌روی خیابان انقلاب مشهود است. همهمه‌ی مردم و دست‌فروش‌ها و دادزن‌ها غوغا می‌کند. در همین پیاده‌رو تا جایی که زوم دوربین اجازه می‌دهد چندتایی راهرو موجود است. سردر هر راهرو هم تبلیغات انتشارات مختلف با کج‌‌سلیقگی نصب شده است. در ابتدای هر راهرو فردی مشغول دعوت مردم به داخل است. دوربین زوم می‌کند. چهره‌ای آشنا بین جمعیت مشخص می‌شود. این شخص مشغول صحبت با بغل‌ دستی‌اش است. تصویر نزدیک‌تر می‌شود. اصغرآقای خودمان است!)

اصغرآقا: ببین همین امروز باید منابع کنکور را جمع کنم. راستش عصری با پشتیبانم جلسه دارم. می‌خواهد درباره‌ی منابع صحبت کند. این‌جوری سورپرایزش می‌کنم و می‌گویم من این‌ها را دارم.

کنار دستی‌اش (ممل؟هوشنگ؟ فرقی نمی‌کند): به نظر من بهتر است جلسه را شرکت کنی بعد خودت راحت‌تر می‌توانی تصمیم بگیری که چه منابعی برایت مهم‌تر است. من هم همین کار را کردم.

متن کامل در ادامه مطلب

# ادامه نوشته

نامه‌ محرمانه خاتمی به آمریکایی ها

نامه‌ محرمانه خاتمی به آمریکایی ها
خاتمی در سال ۲۰۰۳ طی نامه ای اعلام کرد که ما نیازی به انرژی هسته ای نداریم و حمایت خود را از حزب الله برمی‌داریم و ما کاری به ماجرای اعراب و اسرائیل نداریم.

افکار نوشت: مونچهر محمدی تحلیلگر مسائل بین الملل و سیاسی در گفت و گویی تفصیلی با اشاره به توافقات انجام شده در مذاکرات ژنواظهار داشت: هر مذاکره که انجام می شود دارای پیش فرض است و باید بدانیم که این پیش فرض‌ها باید در مذاکرات رعایت شود.

وی در ادامه گفت: اول در صحنه بین الملل هیچ قدرت مافوقی نیست که طرفین را وادار به اجرای تصمیمات طرفین کند بنابراین در مذاکرات بین الملل آن چیزی که اهمیت دارد این است که هر یک از طرفین با چه اهرم فشاری و با چه سرمایه ای وارد میز مذاکره می شوند. چقدر آنها قدرت دارند و چه چیزی برای معامله آورده اند

# ادامه نوشته

معرفی کتاب "توشه آخرت شمسی"

معرفی کتاب "توشه آخرت شمسی"

اختصاصی گوناگون 20 –کپی تنها با ذکر منبع

عنوان : توشه اخرت شمسی – مصائب ائمه اطهار علیه السلام

نویسنده : کمال شمسی اردبیلی

ناشر : موسسه نشر فائزون

این کتاب شامل اشعار عاشورایی و مناسب برای مداحی می باشد.

نویسنده در بخشی از مقدمه کتاب آورده است :

((این کتاب ثمره هشت سال تلاش شبانه روزی است که با کمگ پروردگار احدیّت و ائمه اطهار علیه السلام به سر آمده که در شروع هر نوحه ای از خدا و امام حسین ع یاری جسته ام و با هیچ شاعری تبادل افکار و اندیشه نداشته ام))

در این کتاب اشعار عاشورایی بسیاری یافت می شود . همچنین اشعاری در خصوص ولادت حاضران در کربلا نیز وجود دارد.

و احوالات تمام بزرگان صحنه عاشورا در این کتاب به وصف کشیده شده است.

در اینجا یک رباعی از این کتاب را برای شما می اورم :

عارف بیرینین سوزون دانشماز

دشمن اودی اولکمده آلشماز

هر کس دیه بهتان ایده غیبت

گو گلوم اونلان داخلی باریشماز

=ابیاتی دیگر

استمداد حضرت ابوالفضل از امام حسن ع :

اوخ دگوب ساغ گوزومه گل آقا قربانون اولوم

مرکب اوستن دوشرم تپراقا قربانون اولوم

= زبان حال حضرت زینب در خصوص شهادت حضرت زهرا

ننه سیز قالدیم الهی نجه هجران دوزیم

اولوم حق دور بئلورم ثولمگینه بوخدی سوزیم

طلب عشق ز هر بی سر و پایی نکنیم

طلب عشق ز هر بی سر و پایی نکنیم

ستوده - پناهی و ماجرای نصب پرچم هلند بر خانه شیخ فضل‌الله

حالا که غربی ها به طمع سوء استفاده، لبخند مکارانه به برخی از ما می زنند، یادمان نرود که ما از غرب و ایادی آن گدایی رحمت و حقوق بشر که نداریم هیچ، از آنها طلب های زیادی داریم.

خبر دیدار نسرین ستوده و جعفر پناهی در سفارت یونان با هیأت اروپایی، از آن دسته حکایاتی است که جای تأمل دارد. فارغ از اینکه ستوده و پناهی فتنه گرند یا معترض، اعتراضشان درست است یا غلط، در هدفشان صادق هستند یا نیستند؛ دست به کاری زده اند که جای نقد دارد و بهتر است با ذکر مقدمه ای، به آن پرداخت.

در احوال شیخ فضل الله آورده اند که پس از اینکه دریافت مشروطه می رود به راهی که نباید، صدایش را بدون ترس بلند کرد که این مشروطه دست پخت دیگ سفارت انگلیس است. چنان در اعتراض به مشروطۀ انحرافی بی باکانه عمل نمود که ضرب المثل گردید. شیخی که بزرگ مردم تهران بود، مخالفتش نتیجه اش شد تنهایی در میان دوست و دشمن! در نهایت پس از اشغال تهران، همه فرار نمودند یا پناهنده شدند،

# ادامه نوشته

این عکس هم برای عوض کردن روحیه شما!

0.234482001350135172 taknaz ir تك پاتوق

بازگشت پیروزمندانه پشه ها را گرامی میداریم

ماشالا چه بزرگ شدن این مدت که نبودن

مهریه عجیب مجازی

پدر عروس از دامادش یک میلیون «لایک» در فیس‌بوک به عنوان مهریه دخترش در خواست کرد.

خبرگزاری فارس: مهریه عجیب مجازی

بر اساس گزارش منتشر شده در روزنامه استریت تایمز، یک مرد در یمن از داماد خود یک میلیون «لایک» در فیس بوک را به عنوان مهریه برای دختر خود درخواست کرد.

بر اساس این گزارش،دلیل این درخواست این بوده است که پدر عروس یک شاعر است اما آثارش محبوبیت چندانی در اینترنت نداشته است.

ساکنان یمن برای داماد دلسوز شدند؛ همدردی و تلاش می‌کنند که به او کمک کنند و اطلاعات درباره مهریه غیر معمول را به افراد دیگر برسانند.

منیع : فارس

همه چیز درباره تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور


همه چیز درباره تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با حضور در ایسنا که همزمان با "هفته دانشجو" انجام شد، به پرسش‌های مخاطبان ایسنا درباره تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور 93 پاسخ داد و به داوطلبان و خانواده کنکوری‌ها این اطمینان را داد که نگران نباشند زیرا تصمیم‌های جدید در زمینه پذیرش دانشجو به سمت انتخاب بهترین‌ها حرکت می‌کند.

دکتر ابراهیم خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،با بیان اینکه برای بررسی تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی در نتایج کنکور سراسری 93 باید با روند تصمیم‌گیری مرجع تصمیم گیرنده و استدلالات آن آشنایی پیدا کرد، در عین حال اظهار کرد: تصمیم گیری در مورد نحوه تاثیرگذاری سوابق تحصیلی داوطلبان در آزمون سراسری کارشناسی برعهده سازمان سنجش نیست و سازمان تنها مجری است اما متاسفانه با توجه به اینکه هرگونه تغییری که در آزمون‌های سراسری یا دکتری اتفاق می افتد از طریق سازمان سنجش اطلاع رسانی می‌شود، داوطلبان رئیس سازمان سنجش را مسئول تصمیم گیری می‌دانند.

# ادامه نوشته

سلامت دهان و دندان به روش سنتی

سلامت دهان و دندان به روش سنتی
هزينه‌هاي درماني دهان و دندان در كلينيك‌ها و مطب‌هاي دندانپزشكيسر به فلك كشیده است. با ما سري به حجره عطاري‌ها بزنيد و به رسم مردمان گذشته از گياهان دارويي و مواد طبيعي براي درمان و پيشگيري از ابتلا به بيماري‌هاي دهان و دندان استفاده كنيد .

با مرور هزينه‌هاي درماني دهان و دندان در كلينيك‌ها و مطب‌هاي دندانپزشكي و باتوجه به اینکه قيمت بسياري از تجهيزات و مواد دندانپزشكي سر به فلك كشیده است ، قطعا شما هم به این نتیجه می‌رسید که بهترين روش، مراقبت‌ و پيشگيري از ابتلاي دهان و دندان به بيماري است. شايد خالي از لطف نباشد كه با ما سري به حجره عطاري‌ها بزنيد و به رسم مردمان گذشته از گياهان دارويي و مواد طبيعي براي درمان و پيشگيري از ابتلا به بيماري‌هاي دهان و دندان استفاده كنيد .

چوب مسواك

هزينه‌ جرم‌گيري دندان را پس‌انداز كنيد

اگر به تازگي براي جرم‌گيري به مطب دندانپزشكي مراجعه كرده ‌باشيد، مي‌دانيد كه هزينه يك جرم‌گيري ساده رقمي حدود 50 تا 100 هزار تومان براي شما تمام مي‌شود در حالي كه به سادگي مي‌توانيد با صرف هزينه بسيار اندكي از نزديك‌ترين عطاري به منزل‌تان اصيل‌ترين و موثر‌ترين مسواك چوبي را تهيه كنيد. البته اين به آن معنا نيست كه سه نوبت مسواك زدن روزانه را فراموش كنيد. چوب مسواك از شاخه‌هاي درختي‌ به نام مسواك تهيه مي‌شود كه نه تنها در جنوب ايران بلكه در كشورهاي مصر و هند نيز به وفور يافت مي‌شود. چوب اين درخت علاوه بر آنكه اثر ضدميكروبي دارد مي‌تواند با كمك فلورايدي كه در ساقه‌هايش وجود دارد بسياري از ميكرو ارگانيسم‌هاي غيرهوازي را كه موجب پوسيدگي دندان مي‌شود بردارد و يك جرم‌گير بسيار عالي محسوب مي‌شود. استفاده از چوب مسواك به صورت مستمر و طولاني يكي از بهترين روش‌هاست كه شما را براي هميشه از جرم‌گيري دندان نجات دهد. در برخي از منابع طب سنتي به اين نكته اشاره شده كه غرغره كردن جوشانده چوب مسواك نيز مي‌تواند در تقويت و ضدعفوني كردن دهان به ويژه لثه‌ها موثر باشد. تنها مراقب باشيد از چوب مسواك هر شب به آرامي براي جرم‌گيري و پاكسازي دندان‌ها استفاده كنيد.

جفت بلوط

اگر نگران سستي دندان هاي‌تان هستيد

به هر عطاري كه سر بزنيد و جفت بلوط بخواهيد پوسته‌هاي نازك و قهوه‌اي رنگي را به شما نشان مي‌دهد كه خاصيت قابض بودن آنها بسيار معروف است. اين پوسته‌هاي نازك كه مانند ورقه‌اي مينياتوري هستند همان پوستي است كه ميان پوست سخت بلوط و مغز آن قرار مي‌گيرد. حتي خودتان مي‌توانيد در فرصت‌هايي كه براي گشت‌وگذار به جنگل مي‌رويد بلوط جمع‌ كنيد و جفت بلوط را جدا كنيد. غرغره دهان با جوشانده‌ جفت بلوط اثرات بسيار معجزه‌آسايي در پيشگيري از سستي لثه‌ها و لق شدن دندان‌ها دارد. اين جوشانده به دليل خاصيت قابضي كه دارد مي‌تواند به بهبود هرچه سريع‌تر آفت‌ها و زخم‌هاي دهاني نيز كمك كند و موجب كاهش ميزان عفونت‌هاي موجود در دهان شود.

پوست‌ انار

براي شما كه لثه‌هاي‌تان خونريزي مي‌كند

اگر هنگام مسواك زدن با خونريزي لثه‌ها مواجه مي‌‌شويد، مي‌توانيد از يكي از ساده‌ترين و ارزان‌ترين گياهان دارويي براي اين كار استفاده كنيد. دارويي كه جدا از بر آنكه مي‌توانيد از عطاري‌ها تهيه كنيد به‌راحتي مي‌توانيد آن را در خانه تهيه كنيد. پوست انار يكي از ارزان‌ترين داروهاي گياهي است كه بهترين تاثيرگذاري را در درمان خونريزي لثه‌ها دارد. استفاده از جوشانده پوست انار براي شست‌وشوي دهان و دندان‌ها بهترين روش براي بهبود سستي لثه‌ها و خونريزي آنها هنگام مسواك زدن است. در كنار پوست انار، گل درخت انار و همين‌طور آب طبيعي به دست آمده از دانه‌هاي سرخ انار نيز همين خاصيت را دارد و مي‌تواند انواع عفونت‌ها و زخم‌هاي دهاني را ترميم كند.

ختمي

سوزش ناشي از آفت را كاهش مي‌دهد

آفت يا زخم‌هاي دهاني يكي از سخت‌ترين مشکلات دهان و دندان هستند. گاهي اين سوزش و درد به حدي مي‌رسد كه فرد توانايي نوشيدن يا خوردن غذا و خوراكي‌ها را از دست مي‌دهد. شست‌وشوي دهان با عرق ختمي يا جوشانده به‌دست آمده از آن علاوه بر آنكه موجب خنك شدن فضاي دهان و كاهش ميزان سوزش زخم‌ها و آفت‌هاي دهاني مي‌شود مانند يك مسكن قوي دردهاي ناشي از بروز آفت و زخم‌ها را تسكين مي‌دهد. علاوه بر جوشانده گل ختمي، جوشانده يا عرق تخم خرفه و گل پنيرك هم براي بهبود آفت و تسكين دردها و سوزنش ناشي از آن مناسب است.

گل ميخك

لیدوکائین طبیعی

عرق گل ميخك از آن دست داروهاي گياهي است كه پيشنهاد مي‌كنيم حتما در خانه داشته باشيد. اگر در موقعيتي نامناسب دندان‌درد سراغ‌تان آمد و امان‌تان را بريد مي‌توانيد با غرغره كردن عرق گل‌ميخك و نگه‌ داشتن آن در دهان تا حد زيادي شدت درد را كم كنيد و به آرامش برسيد. به جاي استفاده از عرق گل ميخك مي‌توانيد از عصاره يا جوشانده گل ميخك هم استفاده كنيد. گل ميخك را خريداري كنيد و هر زمان كه درد سراغ‌تان آمد دو قاشق از آن را با دو ليوان آب بجوشانيد تا يك ليوان باقي بماند سپس با جوشانده باقي‌مانده و سرد شده دندان‌ها را خوب شست‌وشو دهيد و براي دقايقي جوشانده را در دهان نگه داريد. البته اين نكته را فراموش نكنيد كه در اولين فرصت براي پيگيري علت دردتان با يك دندانپزشك مشورت كنيد و دليل درد را جويا شويد.

دانه رازيانه

براي دهان‌هاي بدبو

اگر موقع حرف زدن متوجه شديد كه دوستان‌تان يك گام به عقب برمي‌دارند، بايد گوش به‌زنگ باشيد كه يك جاي كار مي‌لنگد. شاید ايراد از دهان‌تان است كه بوي بدي مي‌دهد. بوي بد دهان يا به دليل عفونت‌هاي لثه ايجاد مي‌شود يا به دليل مصرف خوراكي‌هاي پرادويه و پياز. در مورد اول بهتر است پيش از هر چيز علت عفونت لثه‌ها را در مراجعه به دندانپزشك جويا شويد و اگر راه‌حلي گياهي براي آن وجود داشت آن را دنبال كنيد. اما در مورد دوم به شما توصيه مي‌كنيم كه در اولين فرصت از نزديك‌ترين عطاري دانه‌هاي رازيانه يا انيسون تهيه كنيد و بعد از هر وعده غذايي 2 تا 3 عدد از اين دانه‌ها را در دهان بجويد. اما اگر اختلال در عملكرد دستگاه گوارش و كبد مشكل بوي دهان‌تان را موجب شده پيشنهاد مي‌كنيم دمنوش رازيانه كه با دارچين معطر شده را روزانه ميل كنيد تا از شر اين بوي بد رها شويد.

تخم گشنيز

با برفک خداحافظی کنید

يكي ديگر از گياهان دارويي كه بايد در آشپزخانه‌تان داشته باشيد تخم گشنيز است. تخم گشنيز دارويي معجزه‌آسا براي درمان برفك‌هاي دهاني است و هم در بزرگسالان و هم در نوزادان موثر است. براي درمان برفك بزرگسالان علاوه بر آنكه مي‌توان از عصاره‌هاي صنعتي تهيه شده از تخم گشنيز استفاده كرد، مي‌توان جوشانده تخم گشنيز را پس از سرد شدن چندين بار غرغره كرد و اين كار را چند روز متوالي تكرار كنيد تا برفك دهان برطرف شود. اما در مورد نوزادان به دليل حساسيت و توان اندك سيستم ايمني آنها توصيه مي‌شود حتما از عصاره صنعتي تهيه شده از تخم گشنيز كه در داروخانه‌ها يا فروشگاه‌هاي گياهان دارويي فروخته مي‌شود، استفاده كنيد. براي استفاده از اين عصاره كافي است يك قطره از آن را روي پنبه گوش‌پاك‌‌كن بريزيد و آن را به آرامي روي برفك‌هاي دهاني نوزاد يا كودك بزنيد.

سفر اعضاي شوراي شهر اردبيل به «دوبي»!

اعضای شورای اسلامی شهر اردبیل برای کسب تجربیات شهری کشورهای دنیا عازم دوبی می شوند.

هنوز چند ماهی از جلوس اعضای دوره چهارم شورای شهر اردبیل بر کرسی‌های این نهاد نمی گذرد که علاقه وصف ناپذیر آنان برای تجربه‌اندوزی از پیشرفت کشورهای دنیا در مدیریت شهری بیش از پیش نمایان شده و آنان تصمیم دارند بدون فوت زمان و البته بی توجه به جنجال دو سال پیش دوره سوم شورا در موضوع حیف و میل بیت المال در سفرهای خارجی اعضا برای این منظور به نقاط مختلف دنیا سفر کرده و نسخه شفابخشی برای مدیریت شهری اردبیل بپیچند.طوری که حجت‌الاسلام محمدرضا سرداری رئیس شورای شهر اردبیل در جلسه اخیر شورا برای تشویق و ترغیب اعضا جهت حضور در مجامع بین‌المللی این گونه اظهار می دارد که "برخلاف شوراهای اسلامی سایر شهرها، اعضای شورای شهر اردبیل در این زمینه( نرفتن به سفرهای خارجی) محروم و در غربت باقی مانده‌اند و از سفرهای خارجی هیچ استفاده‌ای نکردند!

# ادامه نوشته

بالاخره کپی رایت حرامه یا حلال؟!

کپی

اگر با تکثیر، کپی و نسخه برداری از یک اثر علمی، هنری، صنعتی و مانند آن حقی از فرد و یا افراد ضایع شود و یا تعدی از قانون داخلی و یا مخالفتی با قرارداد بین المللی صورت پذیرد آن تکثیر و نسخه برداری ممنوع و حرام خواهد بود؛ اما اگر به گونه ای باشد که نه حقی ضایع گردد و نه مخالفتی با قانون و قرارداد رخ دهد؛ تکثیر و نسخه برداری منعی نخواهد داشت.


نسخه برداری یا همان کپی کردن از یک اثر نوشتاری، نرم افزاری و یا هر چیز دیگر که نویسنده یا سازنده ای با صرف هزینه آن را تهیه و توزیع کرده تا از راه فروش آن سودی عایدش شود چه حکمی دارد؟ آیا می توان با این توجیه که من این کالا (کتاب، نرم افزار و ...) را خریده ام و اکنون مال من است اقدام به تکثیر آن کرد، بی آنکه رضایت ناشر و یا سازنده آن جلب و حقوق او رعایت شود؟

از آراء و نظرات فقهی مراجع معظم تقلیدی که در ادامه از آنها نام خواهیم برد به دست می آید که در این موارد به دو نکته باید توجه داشت یکی حقی که در این بین باید رعایت شود و دیگر قانونی که در این باره وجود دارد.

اما حق:

باید دانست که حق تألیف، اختراع، ساخت و تولید از حقوق عقلائیّه است که شارع مقدّس بر اساس عمومات کتاب و سنّت آن را امضا نموده است؛ زیرا در عرف عقلا، عدم رعایت آن نوعى ظلم به صاحب اثر محسوب مى شود. به عبارت دیگر حقوقی از این دست که بین عقلا محترم شمرده شده و رعایت نکردن آنها ظلم به حساب می آید؛ بی احترامی به آنها حرام است.

و اما قانون:

اگر درباره رعایت حقوق نویسنده، ناشر، مخترع، تولید کننده و مانند آن قانونی در کشور اسلامی وضع شده است رعایت آن واجب و تعدی از آن حرام است و همگان باید این حقوق را محترم شمرده و به اجرای قانون اسلامی پایند باشند.

اما اگر اثر مربوط به فرد حقیقی یا حقوقی در کشوری دیگر بود؛ مانند کتابها و نرم افزارهای وارداتی که در این مورد، ملاکِ عمل، قراردادی است که با آن کشور مبدأ منعقد گشته است.

اگر با تکثیر، کپی و نسخه برداری از یک اثر علمی، هنری، صنعتی و مانند آن حقی از فرد و یا افراد ضایع شود و یا تعدی از قانون داخلی و یا مخالفتی با قرارداد بین المللی صورت پذیرد آن تکثیر و نسخه برداری ممنوع و حرام خواهد بود؛ اما اگر به گونه ای باشد که نه حقی ضایع گردد و نه مخالفتی با قانون و قرارداد رخ دهد؛ تکثیر و نسخه برداری منعی نخواهد داشت

بنابراین اگر با تکثیر، کپی و نسخه برداری از یک اثر علمی، هنری، صنعتی و مانند آن حقی از فرد و یا افراد ضایع شود و یا تعدی از قانون داخلی و یا مخالفتی با قرارداد بین المللی صورت پذیرد آن تکثیر و نسخه برداری ممنوع و حرام خواهد بود؛ اما اگر به گونه ای باشد که نه حقی ضایع گردد و نه مخالفتی با قانون و قرارداد رخ دهد؛ تکثیر و نسخه برداری منعی نخواهد داشت.

آنچه بیان شد برگرفته از فتاوایی است که در ادامه می آید:

مقام معظم رهبری (حفظه الله):

پرسش اول: نظر حضرتعالى راجع به شکستن قفل سى دى یا کپى رایت که الان بعضى ها دست به چنین کارى مى زنند چیست؟ و حكم خرید چنین سى دى هایى براى مردم چیست؟ پاسخ: لازم است كه در نسخه بردارى و تكثیر سى دى حقوق صاحبانش از طریق كسب اجازه از آنان رعایت شود و خرید آن خالى از اشكال نیست و رعایت مقررات و قوانین مربوط به آن لازم مى‌باشد.

توضیح: خالی از اشکال نیست؛ یعنی احتیاط واجب نخریدن آن است. در موارد احتیاط واجب، مکلف می تواند به مجتهد دیگری که از نظر علمی و توان استباط احکام در مرتبه بعد از این مجتهد قرار دارد و در این مسأله صاحب فتواست مراجعه کرده و به فتوای او عمل کند.

پرسش دوم: حكم سى دى رایتى هدیه اى چیست؟ پاسخ: فرقى بین سى دى هدیه اى و ابتیاعى در این باره نیست.

توضیح: یعنی فرق نمی کند آن اثری که بی اجازه، نسخه برداری شده را به شما هدیه داده اند یا شما آن را خریده باشید در هر صورت استفاده، خرید و فروش اثر تكثیر شده بدون اجازه ناشر اصلى جایز نیست.

پرسش سوم: تجدید چاپ کتابها و مقاله هایى که از خارج وارد شده و یا در داخل جمهورى اسلامى چاپ مى‏شوند، بدون اجازه ناشران آنها چه حکمى دارد؟ پاسخ: مسأله تجدید چاپ کتابهایى که در خارج از جمهورى اسلامى منتشر شده اند و یا تصویربردارى به طریق افست از آنها، تابع قراردادهایى است که راجع به آنها بین جمهورى اسلامى ایران و آن دولتها منعقد گشته است. و امّا کتابهایى که در داخل چاپ مى شوند؛ احوط این است که حق ناشر با کسب اجازه از او نسبت به تکرار و تجدید چاپ کتاب رعایت شود.

توضیح: احوط این است یعنی احتیاط واجب این است. (توضیح این اصطلاح در بالا بیان شد)

پرسش چهارم: در صورتى که مصنف به علت سفر یا فوت و مانند آن غایب شود درباره تجدید چاپ از چه کسى باید کسب اجازه شود و چه کسى باید پول را دریافت کند؟ پاسخ: در این مورد باید به وکیل مصنف یا ولىّ شرعى او و یا در صورت فوت به وارث او مراجعه شود.

سیدی

آیة الله سیستانی (حفظه الله):

پرسش: تكثیر سی دی، در صورت راضی نبودن صاحب امتیاز جایز است؟ پاسخ: اگر از نظر قانون ممنوع باشد جایز نیست.

پرسش: آیا استفاده از کتاب های خارجی که بدون اجازه ناشرچاپ مجدد شده است جایزاست؟ پاسخ: اگر مخالف قانون نباشد جایز است.

پرسش: آیا خریدن کتابی که بدون اجازه مۆلف آن تکثیر شده برای مطالعه درسی اشکال دارد؟ جواب: خرید آن اشکال ندارد.

توضیح: به نظر می رسد که این اجازه در صورتی است که مخالفتی با قانون نشده باشد؛ زیرا همان طور که در دو سوال قبل ملاحظه کردید ایشان مخالفت با قانون مربوطه را جایز نمی دانند. به این پرسش توجه کنید:

استفاده از سی دی هاى كپى شده در جهت امور علمى دینى و تحقیقاتى چه حكمى دارد؟ پاسخ: مانعى ندارد مگر اینكه از نظر قانون ممنوع باشد.

پرسش: آیا خریدن کتابی که بدون اجازه مۆلف آن تکثیر شده برای مطالعه درسی اشکال دارد؟ پاسخ: خرید آن اشکال ندارد.

آیة الله مظاهری (حفظه الله):

پرسش: اگر کسی مجبور شود به علت نیاز شدید به نرم افزاری و در دسترس نبودن آن و یا بالا بودن قیمت، قفل نرم افزاری را بشکند اشکال دارد؟ پاسخ: حرام است.

پرسش: نرم افزارهایی که مدل به روز شده آن به بازار آمده و شرکت سازنده از مدل های گذشته پشتیبانی فنی نمی کند و به عبارتی از اعتبار ساقط شده و وقت آن گذشته، آیا شکستن قفل آنها اشکال دارد؟ پاسخ: در فرض مذکور چون اعراض نموده است جایز است.

پرسش: نرم‌افزارهایی که هیچگونه تذکری برای اجازه تکثیر یا عدم اجازه ندارد را می توان تکثیر کرد یا باید از رضایت صاحب اثر مطمئن بود و در این مورد تحقیق کرد؟ پاسخ: استفاده اشکال ندارد و تحقیق لازم نیست.

پرسش: سی دی و نرم افزاری که قفل ندارد ولی تولید کننده آن روی سی دی متذکر شده که تکثیر آن ممنوع است را می توان برای مقاصد عقلایی مثل ترویج فرهنگ دینی، نجات از انحراف، روشنگری و ... تکثیر کرد؟ پاسخ: جایز نیست.

آیة الله مکارم شیرازی(دام ظله):

پرسش: آیا مى توان تمام یا بخشى از کتابى که از بازار خریدارى شده را بدون اجازه مۆلّف به صورت نرم افزار کامپیوترى درآورد؟ در صورتى که پولى در مقابل عرضه این برنامه گرفته نشود، چه حکمى دارد؟ باید از مۆلّف آن کتاب، در صورتى که در قید حیات است و از ورثه او اگر رحلت کرده، اجازه بگیرد. این در صورتى است که نرم افزار را براى انتشار تهیّه کند؛ نه براى استفاده شخصى.

پرسش: تکثیر نشریّات و کتب علمى متعلّق به دیگران، به همان زبان و شکلى که چاپ شده و به قصد فروش و بهره بردارى مادّى از طریق چاپ و عکس بردارى چه حکمى دارد؟ حذف یا تغییر نام مۆلّف در چاپ اثر چگونه است؟ حقّ تألیف، و همچنین حقّ نشر از حقوق عقلائیّه است و عدم رعایت آن در عرف عقلا ظلم محسوب مى شود؛ بنابراین حرام است و اگر نام مۆلّف تغییر داده شود، علاوه بر گناه ناشى از ظلم، متضمّن گناه ناشى از دروغ نیز مى باشد.

آیا حقوق مالکیّت هاى فکرى، مانند حقّ تألیف، ترجمه، طبع و اختراعات، شرعى است؟ حقّ الطبع و حقّ التألیف و همچنین حقّ استفاده از اختراعات، حقوق معتبرى است که تجاوز به آن جایز نیست.

کپی کردن بخش هایی از یک کتاب ویا سی دی (مثلا نصف آن) چه حکمی دارد؟

خالی از اشکال نیست؛ ولی اگر مقدار کمی باشد عیبی ندارد.

توضیح: خالی از اشکال نیست یعنی احتیاط واجب در ترک آن است. (توضیح این اصطلاح در بالا گذشت)

آیة الله فاضل لنکرانی (ره):

پرسش: كتابى است كه مۆلف آن یك نویسنده خارجى است و در بعضى از مراكز علمى تدریس مى‌شود و نویسنده حق چاپ و تكثیر را منحصر به خود دانسته، آیا به خاطر نیاز و ضرورت مى توان بدون اجازه او این كتاب را تكثیر كرد؟ پاسخ: حق چاپ از حقوق ثابت عقلائیه است و منحصر به مۆلّف یا ناشر مى باشد؛ لذا تكثیر آن بدون اجازه آنها جایز نیست.[1]

آیة الله بهجت (ره):

پرسش: آیا محفوظ بودن حق چاپ و نشر از نظر شرعى صحیح است یا خیر؟ پاسخ: بله، صحیح است.[2]

لحضات فراموش نشدنی سال 2013/عکس

نمایی از آسمان سرخ در بازی بیس بال

برای مشاهده همه تصاویر به ادامه مطلب مراجعه کنید/

# ادامه نوشته

آیا می دانید(4)

آیا می‌دانید...

 • ... دومین کتابی که در اروپا به چاپ رسید، کتاب «قانون» ابوعلی سینا بود؟
 • ... مغز انیشتین ۱۳۷۵ گرم وزن داشته‌است؟
 • ... ابوسلیمان سجستانی اولین کسی بود که ۸۰۰ سال قبل از نیوتن به نیروی جاذبه خورشید پی برد؟
 • ... اولین راه شوسه و زیر سازی شده در جهان توسط داریوش بزرگ ساخته شد؟
 • ... فیثاغورث که بدلایل مذهبی از کشور خود گریخته بود در زمان داریوش بزرگ به ایران پناه آورده بود؟
 • ... داوینچی با یک دست می‌نوشت و با یک دست نقاشی می‌کرد؟
 • ... ابوریحان بیرونی قبل از گالیله به چرخش زمین پی برده بود؟
 • ... شهر یزد به دستور یزدگرد یکم ساخته شده‌است؟
 • ... داستایوسکی برای روزنامه‌ها داستان می‌نوشت تا قرض‌هایش را بپردازد اما بعدها نوشته‌هایش تبدیل به شاهکارهای هنری شد؟
 • ... بتهوون بزرگ ترین موسیقیدان جهان ناشنوا بود؟
 • ... لئوناردو داوینچی در رشته‌های نقاشی، ریاضی، معماری، موسیقی، کالبدشناسی، مهندسی، تندیسگری، و هندسه برجسته بود؟
 • ... ادیسون (در نگاره) در طول حیات علمی خویش توانست ۲۵۰۰ امتیاز اختراع را در آمریکا، بریتانیا، فرانسه و آلمان به نام خود ثبت کند؟
 • ... آدولف هیتلر از مشروبات الکلی استفاده نمی‌کرد و سیگار نمی‌کشید و گیاه‌خوار بود؟

اسرائیل بداند...

شباهت سریال جومونگ با سیاست

تسو یه حرف میگه جومونگ یه حرف دیگه. خودتون شخصیت ها رو جایگذاری کنید

si9qniJ_535

منبع : صاحب نیوز

لبخند هم جواب نداد!

امروز با تعهدشکنی آمریکا مردم متوجه می‌شوند که ریشه مشکلات کجاست؟ اینکه دشمنی آمریکا،ناشی از اخم دولت قبلی نبود که با لبخند دولت فعلی به دوستی تبدیل شود. هیچ اخم و لبخندی هم نمی‌تواند سیاست‌های بلند مدت آنها را تغییر بدهد.

خبرگزاری فارس: لبخند هم جواب نداد!

تعامل با دنیا (دنیا اینجا یعنی آمریکا و چند کشور اروپایی) و حل و فصل اختلافات ایران با آنها، جزو شعارها و برنامه های اصلی آقای روحانی بود. به همین علت، سیاست خارجی و مذاکره با غرب همه چیز را در دولت یازدهم تحت الشعاع خود قرار داد و سرنوشت بسیاری از مسائل داخلی و خارجی به نتیجه مذاکرات گره خورد. بی جهت نبود که ساعاتی پس از امضای توافقنامه ژنو، ناگهان امواج رسانه ای براه افتاد و دولتی ها و حتی شخص رییس جمهور پیروزی بزرگ هسته ای را به ملت ایران تبریک گفتند!

از همان لحظات اول کاملا معلوم بود که شادمانی و جوگیری بخاطر این توافقنامه، غیرطبیعی و بیش از حد و اندازه است. بحث من اصلا بر سر مفاد و محتوای سند امضا شده نیست. فرض کنیم در این سند، طرف مقابل حقوق ما را کاملا به رسمیت می شناخت و همه چیز هم به نفع ما بود، اما باز هم آن شادمانی و هیاهوی رسانه ای، غیرطبیعی بود. این در حالی است که در عمل، همه چیز به نفع ما نبود و مفاد توافقنامه هم از همان ابتدا، برداشت ها و تفسیرهای مختلفی به همراه داشت. طرف غربی رسما و صراحتا اعلام کرد که حقوق ما را به رسمیت نمی شناسد و در آینده هم عقب نشینی و بازگشت ما را به نقطه صفر دنبال خواهد کرد.

در برابر این تفسیر غربی، تیم ایرانی خود را پیروز مذاکرات و اظهارات مقامات غربی را مغایر با مفاد توافقنامه می دانست. دولت می خواست در صدمین روز کار خود، به مردم ایران ثابت کند که شعار مذاکره و تعامل با دنیا موفق بوده و حالا بعد از آن هشت سال پرتنش و مذاکرات بی حاصل، کار به کاردانهایی سپرده شده که مذاکره را بلدند! اصل مذاکرات و تعهدات حداکثری ما و قولهای حداقلی آنها، به حاشیه رفت و ما دلخوش بودیم که بعد از چند سال جنجال و تنش در روابط خارجی، وزرای خارجه کشورهای اروپایی ما را آدم حساب کرده اند و با ما عکس یادگاری گرفته اند!

به هر حال توافقنامه با حمایت تقریبا همگانی مسئولان کشور همراه بود. به جز مخالفتهای رسانه ای برخی جریانات سیاسی، نظر مخالفی از سوی مقامات رسمی نظام منتشر نشد. رهبر انقلاب هم که قبلا عدم خوش بینی خود را با دلائلی کاملا منطقی اعلام کرده بودند، این بار ضمن حمایت از دولت و تیم مذاکره کننده، راه هرگونه جار و جنجال سیاسی و رسانه ای را بستند. رسانه های ضدانقلاب در این مدت سعی زیادی کردند که شکست احتمالی مذاکرات را به جریانات داخلی ایران و یا حتی رهبری نسبت بدهند. یک قانون نانوشته در ادبیات محافل ضدانقلاب و برخی جریانات داخلی وجود دارد آن هم این که حق همیشه با آمریکاست و این ما هستیم که طبق قاعده عمل نمی کنیم و عامل تنشیم. به هرحال سیاست صبر و سکوت و انتظار، همه این بهانه ها را از بین برد.

با گذشت زمان، احساسات و شادمانی ها هم فروکش کرد. آمریکا لطف کرد و تنها بخش کوچکی از درآمدهای ما را به ما پس داد، با منت و تهدید زیاد. حرفهایی زدند و اهانت هایی کردند که حقیقتا غیرقابل تحمل بود. ما لبخند زدیم و از ادب و متانت اوباما گفتیم! باز هم صبر و سکوت. تا اینکه تهدیدها به تحریمهای جدید منتهی شد…

مطمئنا امروز با تعهد شکنی آمریکا مردم متوجه می شوند که ریشه مشکلات کجاست و کار از کجا خراب است؟ مردم می فهمند که دشمنی آمریکا با ما، ناشی از اخم دولت قبلی نبود که با لبخند دولت فعلی به دوستی تبدیل شود. هیچ اخم و لبخندی هم نمی تواند سیاستهای بلندمدت آنها را در خصوص جمهوری اسلامی تغییر بدهد. عجیب اینکه تیم مجرب، کاردان و کارشناس دولت در امور دیپلماسی و روابط بین الملل، این را هنوز درک نکرده است. ظاهرشان که این را نشان میدهد. اگر غیر این بود، پس چرا آن همه شور و شادمانی غیرطبیعی؟ آیا توافقی (حتی کاملا به نفع ما) که از ابتدا، پایانش معلوم و شکستش حتمی است (چرا که خواسته ها و انتظارات طرف مقابل کاملا شفاف است) به این همه جشن و پایکوبی نیاز داشت؟

مذاکره برای رفع تحریمها و چاره جویی برای حل مشکلات اقتصادی کشور اقدامی در خور تحسین است اما وابسته کردن همه امور داخلی به سرنوشت مذاکرات و خوشبینی به تعهد طرف مقابل از اشتباهاتی است که در این مدت شاهدش بودیم. بر فرض که تحریمهای جدید دولت آمریکا هم تصویب نمی شد، به نظر شما شش ماه بعد چه اتفاق خارق العاده ای قرار بود رخ بدهد؟

منبع : فارس

یک سوال نه چندان مهم!

آقای نوبخت سخنگوی محترم دولت در مصاحبه شان با خبرنگار در برنامه تلویزیونی در پاسخ به این سوال که : آقای رئیس جمهور چقدر حقوق دریافت می کنند ؟ فرمودند : آقای رئیس جمهور عضو هیئت علمی دانشگاه است و از نظر رتبه استاد تمام است و همان حقوق استاد دانشگاهی رو که داشته همان حقوق را می گیرد.

کسی می داند رئیس جمهور عضو هیئت علمی کدام دانشگاه است؟ و پرونده علمی ایشان در هیئت ممیزه کدام دانشگاه بررسی و ایشان استاد تمام شده اند؟ تاکید می کنم سوال مبلغ دریافتی ایشان نیست بلکه اینست که ایشان عضو هیئت علمی کدام دانشگاهند و سوابق تدریس و پژوهش در کدام دانشگاه را دارند؟ البته قبول دارم که امروز همه دانشگاههای دنیا حاضر و آماده اند به ایشان عنوان و پست افتخاری بدهند خصوصا دانشگاههای تازه تغییر مدیریت یافته که ممنوع القلم های سریع القلم شده در خود بسیار دارند!

منبع": وبلاگ دکتذ مهدی کوچک زاده

حال اکثر جوان‌ها این روزها بد است

روانشناسی

«حالم بد است»،«حوصله‌ام سر رفته»،«همیشه ناراحتم» و… اینها جملاتی است که بسیاری از جوان‌های امروز مثل نقل و نبات به‌کار می‌برند اما مشکل چیست؟ چرا حال اکثر جوان‌ها این روزها بد است؟ اصلا چه حالی را می‌شود حال بد دانست و چه حالی برای انسان خوب است؟ این مجموعه مطالب به شما کمک می‌کند تا بر حال و خلق و خوی‌تان کنترل پیدا کنید و اصلا خودتان را بهتر بشناسید

-

-

همیشه دنبال حال خوب بودن اشتباه است

همه انسان‌ها در لحظه‌های مختلف زندگی دچار احساسات خوشایند و ناخوشایندی می‌شوند. ریشه این احساسات و عواطف نوع افکار و گفت‌وگوهای درونی ماست. فکر و گفت‌وگوی درونی ما هم به اینکه به چه موضوعاتی توجه کنیم و چگونه توجه کنیم بستگی دارد.

هیجانات واقعیت دارند یعنی فیزیولوژی و شیمی بدن را تغییر می‌دهند اما دائمی و پایدار نیستند، بسته به اینکه نوع توجه و افکارمان عوض می‌شود حالات و هیجانات‌مان هم تغییر می‌کند، اشتباهی که اکثر مردم دارند این است که هیجانات‌شان را به واقعیت‌های زندگی ربط می‌دهند، مثلا می‌گویند یک موقعیت حال من را بد کرد یا یک جمله حال من را خوش کرد یا آن کار من را دیوانه کرد اما در واقع این اتفاقات نیستند که ما را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند، بلکه آن چیزی که ما درباره اتفاقات به خودمان می‌گوییم حال ما را خوش یا ناخوش می‌کند. عموم انسان‌ها از کودکی یاد گرفته‌اند که دنبال هیجانات خوشایند باشند و مدام دنبال کسب خوشی هستند و همیشه سعی می‌کنند از حال بد فرارکنند. در کل باید گفت فرارکردن از حال بد طبیعی نیست اما یک هنجار جمعی است. ما آموزش دیده‌ایم که این کار را انجام بدهیم ولی این رفتاری سالم نیست.

چرا حال بد لازم است؟روانشناسی

همه انسان‌ها باید هیجانات منفی را تجربه کنند و این بد نیست، اصلا بد نیست، هیجانات یکسری علائم هستند، مثل علائم راهنمایی و رانندگی، پارک ممنوع و ایستادن مطلقا ممنوع که ممکن است این علامت برای ما ناخوشایند باشد و مثلا مسیرمان را دورتر کند ولی به شما اطلاعات هم می‌دهد که اگر اینجا پارک کنید پیامد دارد، هیجانات هم راهنماهای درونی ما هستند. آنها به ما می‌گویند وقتی حال‌مان بد است باید به واقعیت طور دیگری نگاه کنیم و جنبه‌های دیگری از آن را ببینیم تا حال‌مان بهتر شود، نه اینکه کاملا از بین برود، قرار نیست حال بد ما به صفر برسد اما باید متناسب با رویداد ایجاد شده باشد، اگر شما انگشترتان را گم کنید واکنش مناسبش این است که ناراحت شوید، اگر خوشحال شوید عجیب است و هیجان مناسبی نیست. هیجانات جنس‌شان از انرژی است؛ انرژی که در ما رفتار مناسب آن موقعیت را ایجاد می‌کند. مثلا اگر دوست من در امتحانی موفق شود هیجان مناسب من در این موقعیت این است که خوشحال شوم اما اگر دچار حسادت شوم این هیجان نامناسب است و به من آسیب می‌رساند.

چرا جوان‌های ما حل مسئله را بلد نیستند؟

شاید بزرگسالان ما هم در حل مسائل زندگی مهارت‌های لازم را نداشته باشند اما موضوع خیلی شایع این است که اکثر جوان‌های امروز شکایت دارند که حال‌شان بد است اما چرا؟ شاید چون در دوران کودکی غالبا والدین هستند که مسئول ایجاد حال خوب در فرزند خود هستند و عموم والدین به فرزندان‌شان شیوه لذت‌بردن ازساده‌ترین چیزهای زندگی را یاد نداده‌اند، این کودکان اغلب منفعل بوده‌اند و طلبکار. مادر به آنها می‌گفته چی شده عزیزم؟ چرا ناراحتی؟ غصه نخور دیگه، اینو برات می‌خرم، این مال تو و…، اینگونه کودک طلبکار و طلبکارتر می‌شود. شاید کودک در این وضیعت از امکاناتی که والدین در اختیارش گذاشته ‌است لذت ببرد ولی شاد نیست چون شادی نتیجه چیزی است که از فرد ساطع می‌شود نه لزوما چیزی که به او داده می‌شود. متاسفانه وقتی همین فرزند که خوب هدایت نشده به نوجوانی می‌رسد والدینش نمی‌توانند اکثر نیازهایش را جوابگو باشند، در نتیجه هر زمان مسئله‌ای برای این نوجوان پیش بیاید به جای حل آن مسئله به دنبال این است که حالش را خوب کند. مثلا با چیزی خود را مشغول کند که برای یکی ، دو ساعت یا یکی ، دو روز خوش باشد اما وقتی هوشیار می‌شود می‌بیند مشکل هنوز سرجایش است. این نوجوان شیوه حل مسئله را بلد نیست. برای همین پناه می‌برد به امکاناتی که هیجانات کوتاه خوشایند ایجاد می‌کنند اما پیامد بلند مدتش هیجانات ناخوشایند طولانی است.

به ما فرار از مسائل را یاد می‌دهند

ای کاش وقتی کوچک‌تر بودیم در زمانی که اتفاق بدی برای‌مان می‌افتاد مادر و پدرمان به ما آموزش می‌دادند که چطور در این حال بد بمانیم و با این حال بد کنار بیاییم یعنی وقتی مسئله‌ای پیش آمد آن را تحلیل کنیم. اکثر والدین چون فرزندان خود را دوست دارند و تحمل ناراحتی آنها را ندارند خیلی سریع آنها را با یک اسباب‌بازی قشنگ سرگرم می‌کنند. مثلا اگر حیوان خانگی‌مان را از دست می‌دادیم فوری یک حیوان دیگر جایگزین می‌کردند. والدین اینجا به ظن خود مسئله را حل می‌کنند ولی در واقع مسئله حل نمی‌شود، مسئله از دست‌دادن کسی یا چیزی است که دوستش داریم. والدین جایگزینی برای آن چیزی که از دست می‌رود پیدا می‌کنند و به فرزند خود یاد نمی‌دهند که واقعیت زندگی این است که بعضی اوقات چیزهایی را که خیلی دوست داریم از دست می‌دهیم و باید یاد بگیریم که ظرفیت روانی‌مان را برای این روزها درآینده بالا ببریم. اینگونه است که اعتیاد پیدا می‌شود که فقط دنبال حال خوش باشیم.

حال خوب ارثی است؟روانشناسی

باید گفت فاکتور ژن در خلق‌و‌خو مهم است، حتی در اتاق نوزادان در بیمارستان‌ها هم بچه‌های سخت و نرم را می‌بینیم، نوزادان سخت به هر محرکی پاسخ می‌دهند و بی‌قراری می‌کنند ولی نوزادان نرم این‌طور نیستند اما فقط ژن تاثیرگذار نیست و اگر خانواده‌ها بدانند با فرزند سخت‌شان چگونه رفتار کنند می‌توانند آن بچه سخت را به یک بچه سازگار و خوشحال تبدیل کنند. اولین الگوی رفتاری همه ما خانواده است. ما از اعضای خانواده یاد می‌گیریم از چه چیزهایی ناراحت شویم و از چه چیزی تاثیر بگیریم و چه عکس‌العملی نشان بدهیم. الگوی بعدی که خیلی تاثیرگذار است گروه هم‌سن است؛ الگویی که بیشتر از همه قبولش داریم و رفتارها و هیجانات‌شان سرمشق ماست.

بچه‌هایی که از هیچ عروسکی لذت نمی‌برند

من قصه‌ای دارم که در کلاس‌هایم می‌گویم: مادری ۲ دختر ۱۰ ساله و ۳ ساله دارد، برای دختر بزرگ‌تر یک عروسک گران‌قیمت و برای دختر کوچک‌تر یک عروسک ارزان‌تر می‌خرد. دختر بزرگ‌تر عروسکش را می‌گیرد اما خوشحال نمی‌شود اما دختر کوچک‌تر شاد می‌شود و شروع می‌کند به بازی با عروسکش. دختر بزرگ‌تر می‌گوید چرا خواهرم اینقدر خوشحاله ولی عروسک من خوشحالم نمی‌کنه؟ به مادرش می‌گوید من آن یکی عروسک رو می‌خوام، مادرش می‌گوید عروسک تو گران‌تر و قشنگ‌تره اما دختر اصرار می‌کند چرا که فکر می‌کند چیزی در آن یکی عروسک است که در مال خودش نیست. مادرعروسک‌ها را عوض می‌کند، دختر کوچک‌تر هیجان‌زده می‌شود و با عروسک بهتر بازی می‌کند ولی دختر بزرگ‌تر دوباره مشکل پیدا می‌کند چرا که عروسک جدیدش هم چیز خاصی ندارد. می‌گوید من هر دو عروسک را می‌خواهم، مادر بچه کوچک‌تر را با یک شکلات سرگرم می‌کند و هر دو عروسک را به دختر بزرگ‌تر می‌دهد اما او بازهم با آنها ارتباط برقرار نمی‌کند… . اینجا مشکل کجاست؟خب، والدین برای فرزندان همه‌چیز می‌گیرند اما یادشان نمی‌دهند چطور با آنها ارتباط برقرار کنند اکثر ما رابطه معناداری با وسایل و ابزار نداریم. یک موبایل چند میلیون تومانی می‌خریم اما ۲ روز بعد کلافه می‌شویم و چیز دیگری می‌خواهیم چون رابطه برقرار کردن با این وسایل را یاد نگرفته‌ایم. در این داستان دختر بزرگ‌تر فکر می‌کند در عروسک خواهرکوچک‌تر چیزخاصی وجود دارد ولی آن چیز در درون خواهرش است، آن بچه است که به واقعیت روح و معنا می‌دهد. جوان‌های ما وقتی به ۲۵سالگی می‌رسند، نه مسئولیت دارند، نه هدف و نه برنامه. درس‌خواندن مهم‌ترین کاری است که باید انجام بدهند آن هم به‌ دلیل والدین‌شان، این هدف خودشان نیست، از دست خودشان هم عصبانی هستند که چرا در خدمت دیگران هستند. مشخص است که از والدین‌شان ناراضی هستند و آنها را مقصر می‌دانند، شاید هم حق دارند.

برنامه درسی یك دانشجوی موفق چه ویژگیهایی دارد؟

از آنجایی که به عنوان یک دانشجو کارهای زیادی دارید و از نظر زمان در مضیقه هستید ، لازم است که برای فعالیتهای خود یک برنامه ی کار داشته باشید. این نوع برنامه کمک می‌کند تا از پیش کارها را منظم کنید و به موقع هر کاری را انجام دهید و از نگرانی های بی موقع شما کاسته شود .
بر اساس کارهای مربوط به هر موضوع درسی وقت کار و تفریح خود را مشخص کنید. برای هر موضوع به خصوص حداقل از یک هفته قبل به مطالعه بپردازید.
در این مورد پیشنهادهای زیر را مورد عمل قرار دهید:
1. برنامه مطالعه خود را با دیدی واقع بینانه طرح ریزی کنید .
مقدار زیادی کار برای یک مدت محدود درنظر نگیرید .
2. کارهای فوق العاده را هم منظور بکنید .
گاهی کارهای غیر منتظره و عوامل دیگری پیش می‌آیند که ممکن است برنامه کار شما را به هم بزند ،برای این کارها وقت لازم را پیش بینی کنید . این نشان می‌دهد که برنامه ی شما انعطاف دارد . اگر هم بر طبق برنامه پیش رفتید و وقت کم نیاوردید ، به عنوان پاداش دادن به خود ، به یک تفریح (فعالیت مورد علاقه و لذت بخش ) بپردازید.
3. وقت خود راتقسیم کنید .
برای مطالبی که یادگیری آنها زیاد به حافظه متکی است وقت مطالعه را تقسیم کنید ( مثلا شبی یک ساعت در 5شب بهتر از 5 ساعت در یک شب است ) .
4. از بهترین ساعت های خود استفاده کنید .
کارهای سنگین را برای ساعتهایی که بهتر میتوانید کار کنید اختصاص دهید . و ساعتهای غیر –تولیدی خود را برای کارهای آسان بگذارید.
5. در صورت امکان مطالب مشابه را با هم نخوانید .
خواندن مطالب مشابه با یکد یگر اشتباه می‌شوند ودر کار شما مزاحمت ایجاد می‌کنند.
تخمین زدن زمان یکی از عوامل موثر در تدارک دیدن یک برنامه ی موثر است . اگر چه تخمین زدن زمانی که یک مطلب خواندنی وقت می‌گیرید در ابتدا مشکل به نظر می‌رسد ، بعد از قدری تمرین ، خواهید دید که آنقدرها هم کار مشکلی نیست. برای این منظور به طور واقع بینانه زمان را تخمین بزنید و سعی کنید از آن پافراتر ننهید. اگر مدتی تخمین زدن را تمرین کنید به زودی قادر خواهید شد تا این کار را به دقت و صحت انجام دهید.
6.زمان مطالعه ی خود را برحسب ساعت ،تقسیم بندی کنید .
برای غالب دانشجویان ، این تقسیم بندی ساعتی یک تقسیم بندی مناسب است . بعد از یک ساعت ، مطالعه ، کارایی کاهش می‌یابد . در طول مطالعه ی یک مطلب، از هر نیم ساعت، 5 دقیقه نفس عمیق همراه با قدم زدن در اتاق مفید خواهد بود.بعد از تمام شدن یک مطلب یا فصل معین ، و قبل از رفتن به سراغ درس دیگر، 20 تا 30 دقیقه استراحت(قدم زدن در حیاط ،خوردن چای یا میوه ، انجام حرکات کششی و تنفس عمیق )بسیار مفید خواهد بود.
هرگز برای چندین ساعت مداوم بدون رفع خستگی مطالعه نکنید.
عمل کردن به برنامه ریزی هم فقط به تلاش و اراده شما بستگی دارد.
برای این کار می‌توانید از یک جدول برنامه ریزی مدون که زمان تشکیل کلاسها و ساعات آزاد و نام مواد درسی و روزهای یک هفته را شامل می‌شود، استفاده کنید.
در هنگام مطالعه سعی کنید خود آموزی داشته باشید . در خودتان علاقه ایجاد کنید ، در مورد مطلب مورد مطالعه اظهار نظر کنید ، مطالب دشوار و نامشخص را تعیین کنید ، کیفیت مطلب خواندنی را ارزشیابی کنید.
از خودتان سوال کنید. مطلب را با زبان خودتان برای خودتان شرح دهید

جان اولماز ایسه

جان اولماز ایسه، سن تکی جانان یئتر منه

وصلین بو خسته کؤنلومه درمان یئتر منه

هیجرون جفاسی ائیله یاخوبدور بو کؤنلومی،

هر شب قاپوندا، ناله و افغان یئتر منه

ظلمت ایچینده، آب حیات ایستمز کؤنول،

لعلون، زلا‌لی چشمه ی حیوان یئتر منه

زاهد! قووارایسن منی میخانه‌دن بو گون!

روز ازلده یار ایله پیمان یئتر منه

گر چی،"خطایی"، گئتدی الوندن وصا‌ل دوست،

هر دم خیا‌ل دیده ده مهمان یئتر منه

خطایی(شاه اسماعیل)

زشت ترین حیوان جهان

افشاگری مجري شبكه من وتو +تصاویر

به نظر می رسد تجاوز به یکی از شرکت کنندگان آکادمی گوگوش توسط یکی از کارمندان شبکه من و تو که منجر به خودکشی نافرجام او شد کشمکش های شدیدی را در بین عوامل این شبکه بوجود آورده است تا آنجایی که برگزاری این برنامه را در هاله ای از ابهام تا مرز تعطیلی کشانده است.

چندی پیش بود که حرف های بحث برانگیز پریسا سحرخیز، مجری و برنامه ساز سابق شبکه من و تو و بازگو کردن علت جداییش از این شبکه جنجال بسیاری را در فضای مجازی بوجود آورد.

غیبت طولانی پریسا سحرخیز از شبکه من و تو و سکوت مدیران این شبکه سبب شد تا ابهامات فراوانی در ذهن بینندگان این شبکه بوجود آید تا اینکه وی بالاخره در صفحه شخصی فیسبوک خود از جدا شدنش از شبکه من و تو خبر داد.

وی در پستی جنجالی سوءاستفاده های اخلاقی و روابط جنون آمیز برخی از کارکنان شبکه را یکی از دلیل های اصلی ترک این شبکه اعلام کرد. پریسا سحرخیز پیشتر در اقدامی جداگانه با انتشار عکس هایی از روشنا (یکی از شرکت کنندگان برنامه آکادمی گوگوش)، از تجاوز جنسی تیام، یکی از کارمندان شبکه من و تو به روشنا و در ادامه از خودکشی نافرجام وی پرده برداشت.

بیش از چند روز از افشاگری های پریسا سحرخیز نگذشته بود که در کمال تعجب به یکباره اکانت فیسبوک شخصی وی هک و حذف گردید. حذف فیسبوک پریسا سحر خیز سوال های فراوانی را در پی داشت تا اینکه وی در توییتر خود از تهدیدهای مسئولین شبکه من و تو خبر داد.

سحرخیز که اقدام مسئولین شبکه من و تو را در هک کردن فیسبوکش غیرحرفه ای و مغایر با آزادی بیان توصیف کرد نوشت: «متأسفانه کسانی که ادعای آزادی بیان دارند وقتی نظر شخصیت و در مورد چیزی که دوست نداری میگی خیلی زود عصبانی میشن و کاملا بچگانه برخورد می کنن. باید به شبکه بگم که با بستن آی دی فیسم نمی‌تونید واقعیت رو از بین ببرید. من هنوز با کارهاتون مخالفم شما زن رو بازیچه خودتون می دونید.»

افشاگری های سحرخیز از روابط غیر اخلاقی و رسوایی تجاوز جنسی یکی از کارمندان شبکه به روشنا (شرکت کننده آکادمی گوگوش) از یک سو و از سویی دیگر رسوایی بزرگ اخلاقی رها اعتمادی (مجری اصلی آکادمی گوگوش) در تجاوز وی به یک پسر 11 ساله سبب شده است تا مدیران شبکه من و تو را در برگزاری سری چهارم آکادمی گوگوش دچار سردرگمی کند.

به نظر می رسد تجاوز به یکی از شرکت کنندگان آکادمی گوگوش توسط یکی از کارمندان شبکه من و تو که منجر به خودکشی نافرجام او شد کشمکش های شدیدی را در بین عوامل این شبکه بوجود آورده است تا آنجایی که برگزاری این برنامه را در هاله ای از ابهام تا مرز تعطیلی کشانده است.

منبع : مشرق

برای موفقیت در کنکور این مطالب را به یاد داشته باشید

این مطالب را در نظر داشته باشید:

اگر که امکانات مناسبی در اختیارتان است حداکثر بهره را ببرید. همچون معلمان خوب. مدرسه خوب.ازمون های مناسب اگر که از این امکانات بهره ای ندارید نارخت نشوید بارها این مطلب را در همین وبلاگ بیان کرده ام :مهم ترین عامل موفقیت شما خود شما هستید نه هیچ کس دیگر.

این را بدانید که افرادی از محروم ترین خانواده ها با مشکلات بسیار زیاد و از محروم ترین نقاط همین استان به موفقیت های بسیار چشمگیری دست ب=یافته اند.

خودتان همراه خودتان باشید و مهم تر از ان همراهی خداوند با شماست. خدا بهترین یاور شماست.

و در انتها :

به روزهایی که در بهترین دانشگاه های ایران و جهان تحصیل میکنید ، به روزی که جزو بهترین پزشکان ، مهندسان و حقوقدانان ایران و جهان هستید بیندیشید.

یادتان باشد که خوشبختی ها و سعادت های دنیا و اخرت در انتظار شما هستند . این به عهده ی خود شماست که به این انتظار ها پاسخ مثبت دهید یا نه؟

کنکور سراسری در اردبیل

اختصاصی گوناگون20-کپی تنها با ذکر منبع

موضوع : کنکور سراسری در اردبیل

بی حاشیه ، مستقیم ، سر فرع مطلب(انتقادات از مسئولان اردبیل به ویژه اموزش و پرورش اردبیل)

مسئولین استانی به جای کمک به دانش اموزان برای بهبود وضعیت استان در کنکور سراسری کمر همت به پراکنده و کوچک کردن مدارس بسته اند که این امر تاثیر بسیار نامطلوبی بر فضای رقابتی میان دانش اموزان میگذارد و در واقع یک دانش اموز با فضای محدودی مواجه است و در حالی که دانش اموزی متوسط است تصور او اینست که بهترین دانش اموز ایران است. این امر موجب ایجاد اعتماد به نفسی کاذب در وی شد حال انکه نمی داند چه دانش اموزانی با چه سطحی در کشور از سال قبل برای کنکور تلاش می کنند و از همان سال ها جزو یکی از رتبه های برتر زیر صد محسوب میشوند.

شاید برای برخی حتی این مطلب عجیب باشد که مدارسی در سطح استان تهران وجود دارند که شهریه 2 ترم یا همان یکسال تحصیلی ان ها تا بیست و پنج میلیون تومان هم می باشد.

یک نکته فورا به والدین یا سرپرستان خود نگویید و متهم نکنید که چرا شما را در چنین مدارسی ثبت نام نکرده اند و در مدارس دولتی یا نیمه دولتی و رایگان ثبت نام کرده اند. بیان این سخن کم تر از ناسزا گویی به انان نیست.

هدفم تنها از بیان این ارقام اگاه سازی شما بود و نه چیز دیگر. این بود که شما باید تلاش بسیاری کنید تا به سطح این دانش اموزان و حتی بالاتر از انان برسید تا موفقیت و افتخار برای خود و خانواده و شهرتان کسب کنید.

البته در این شهر عجیب و غریب اگر موفقیتی کسب کنی نباید انتظار هیچ گونه تشویق و تمجید از سوی مسئولان استانی و ناحیه و مدارس داشته باشی.

بزرگترین کاری که احتمال دارد برای شما انجام دهند اهدای یک لوح تقدیر است. اصلا ناراخ=حت نشوید. اینجا یعنی اردبیل اینگونه است.

نمیخواهم بیش از این به سراغ مسائل حاشیه بروم.

میخواهم اصل مطلب را در این قسمت دریافت کنید و به دیگر قسمت ها توجهی نداشته باشید.بیان مطالب بالا صرفا جهت اگاه سازی شما و مسولان اردبیل از اقداماتشان بود.

این مطالب را در نظر داشته باشید:

اگر که امکانات مناسبی در اختیارتان است حداکثر بهره را ببرید. همچون معلمان خوب. مدرسه خوب.ازمون های مناسب اگر که از این امکانات بهره ای ندارید نارخت نشوید بارها این مطلب را در همین وبلاگ بیان کرده ام :مهم ترین عامل موفقیت شما خود شما هستید نه هیچ کس دیگر.

این را بدانید که افرادی از محروم ترین خانواده ها با مشکلات بسیار زیاد و از محروم ترین نقاط همین استان به موفقیت های بسیار چشمگیری دست ب=یافته اند.

خودتان همراه خودتان باشید و مهم تر از ان همراهی خداوند با شماست. خدا بهترین یاور شماست.

و در انتها :

به روزهایی که در بهترین دانشگاه های ایران و جهان تحصیل میکنید ، به روزی که جزو بهترین پزشکان ، مهندسان و حقوقدانان ایران و جهان هستید بیندیشید.

یادتان باشد که خوشبختی ها و سعادت های دنیا و اخرت در انتظار شما هستند . این به عهده ی خود شماست که به این انتظار ها پاسخ مثبت دهید یا نه؟

وبلاگ گوناگون20-آذر 1392

چند راهکار برای پخش زنده مراسم قرعه‌کشی جام‌جهانی 2018 /طنز


بعد از حضور منشوری خانم لیما، بازیگر و مدل برزیلی، در مراسم قرعه‌کشی جام‌ جهانی تصمیم گرفتیم چند راهکار برای پخش زنده تلویزیونی قرعه‌کشی جام‌ جهانی 2018 به صداوسیما و مسئولان ارائه کنیم. دلیل این تصمیم، میزبانی بعدی کشور روسیه است،‌ چون تقریبا صددرصد مطمئن‌ایم که روس‌ها هم در مراسم افتتاحیه از یک خانم مثل ماریا شاراپووا استفاده خواهند کرد که ممکن است پوشش خانم لیما در مقابل پوشش او حجاب محسوب شود‍!

راهکار سیاسی: مهم برای مراسم قرعه‌کشی جام‌ جهانی 2018 مدیریت پوشش مجری خانم روسی است، یعنی اگر بتوانیم کاری کنیم که مجری زن برنامه، عادی لباس بپوشد، می‌توانیم مراسم را پخش کنیم. پس مسؤولان باید از تمام ظرفیت دیپلماتیک کشور استفاده کنند و از مسؤولان کشور دوست و برادرمان بخواهند رعایت حال ما را بکنند. از آن‌جا که یقینا در سال 2018 هم آقایان پوتین و مدودف با تغییر پست در حال خدمت‌رسانی زورکی به مردم روسیه هستند، می‌توان از مدودف به عنوان نخست‌وزیر فعلی و رییس‌جمهور آینده کمک گرفت تا خانم مجری لباس مناسب بپوشد.

راهکار فنی: اگر مهندسان ایرانی تا سال 2018 موفق به اختراع سیستم ویرایش آنلاین لباس بشوند و بتوانند زنده‌زنده‌ لباس مناسبی بر تن مجری زن بپوشانند، مشکلی از بابت پخش زنده هیچ مراسمی نخواهیم داشت!

راهکار مردمی: پیشنهاد می‌شود با شناسایی مجری زن روسی از مردم بخواهیم یکی دو روز قبل از مراسم، سری به صفحه فیس‌بوک او بزنند و الطاف بعد از مراسم را قبل از مراسم نثارش کنند، بلکه بترسد یا ارشاد شود و با لباس مناسب در مراسم حاضر شود.

راهکار رسانه‌ای: اگر هیچ‌کدام از راهکارهایی که گفتیم جواب نداد، می‌توان از ظرفیت رادیو برای پوشش زنده‌ مراسم استفاده کرد.

راهکار امینتی: چون بالأخره مردم متوجه می‌شوند که پوشش مجری زن مناسب نبوده است و بعد صفحه فیس‌بوکش را مورد عنایت قرار می‌دهند، پیشنهاد می‌شود دستگاه‌های ذی‌ربط، اینترنت مملکت را آن طور که خوب بلدند، قطع کنند تا تمدن چندهزارساله‌ ایرانی خوش‌نام بماند!

راهکار ورزشی: با راه نیافتن به بازی‌های جام‌ جهانی 2018 بار سنگینی از دوش صداوسیما برداشته می‌شود. این هم یک راه است بالأخره!

راهکارهای دیگری چون قطع برق سراسری هم وجود دارد که عالی است، ولی منطقی نیست.

و اما طنز امروز را با این خبر خوش به پایان می‌بریم که بازی‌های جام‌ جهانی 2022 در قطر برگزار می‌شود! خلاصه

اسلام القاطی(سکولار)

يَقُولُونَ نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَ نَكْفُرُ بِبَعْضٍ وَ يُريدُونَ أَنْ يَتَّخِذُوا بَيْنَ ذلِكَ سَبيلاً (سوره نساء- آيه 150)
و مى‏گويند: «به بعضى ايمان مى‏آوريم، و بعضى را انكار مى كنيم» و می ‏خواهند در ميان اين دو، راهى براى خود انتخاب كنند ...

بسياري تلاش مي كنند اسلام ما را تركيه اي كنند و همانطور كه اسلام را در كشورهاي مختلف به التقاط كشاندند، ما را هم گرفتار كنند ،آنان نيمي از اسلام مي گيرند و نيمي از غير اسلام . اين نوع اسلام ، اسلام التقاطي است يا بهتر بگوييم اسلام سكولار است يا همان اسلام آمريكايي
به عنوان مثال:
هم نماز مي خواند .................... هم رشوه مي گيرد
هم حرم مي رود .................... هم بدترين حجاب را دارد
هم مداحي مي كند .................... هم خوانندگي حرام
هم سينه مي زند .................... هم شراب مي خورد
هم صبحهاي جمعه در دعاي ندبه يابن الحسن مي گويد....................هم شبهاي جمعه در عروسي مختلط و پارتي شركت مي كند؛
و ..............
شوخی!!!
اگر انسان نيمي از دين را انجام دهد و نيمي را انجام ندهد ، خدا هم مي تواند نيمي از دعاهاي ما را اجابت كند و نيمي را رها كند مثلا ما در دعا مي گوييم "خدايا ، داماد خر پولي را نصيب ما كن ... "خدا هم دامادي به ما ميدهد كه خر هست اما پول ندارد


امل بودن بهتراست یا جهالت؟

همونطور که میدانید یکی از ویژگیهای قرآن تازگی بودن اون هستش

در ادامه چندین آیه از سوره احزاب آورده شده:

در خانه هایتان قرار گیریدو مانند روزگار جاهلیت زینتهای خود را اشکار مکنید.

هرکس با زنی که متعلق به او نیست شوخی کند در آخرت در قبال هر کلمه ای که گفته است هزار سال حبس و زندانی میگردد.

به ناز سخن مگویید تا آن که در دلش بیماری است طمع ورزد و گفتاری شایسته گویید.

و پاهای خود را به زمین نکوبند تا آنچنان از زینتشان نهفته میدارندنمایان گردد.

این آیات شریفه سوره احزاب هستش که بر پیامبر نازل شد تا افراد زمان جاهلیت (قبل بعثت پیامبر )حدود حجاب رو درک کنند ولی متاسفانه در عصر حاضر هم میبینیم که افراد دچار همون جاهلیت شدن و با این تفاوت که دوره قبل هیچ سندی نبود تا افراد براساس اون حدود رو تعیین کنند ولی الان بزرگترین سند (قرآن کریم) در دست ماست و باز همون رسم رو داریم پی میگیریم و به جای پیشرفت داریم به زمان قبل بر میگردیم اونم با سرعت باور نکردنی فقط ترسم از این ست که ب دوره انسانهای اولیه برگردنند با همون طرز لباس پوشیدن.افراد بی حجاب به دختران پاک و محجبه میگویند امل ....

نوشیدنی‌های مفید برای رفع گلو درد


شاید شنیده‌اید که نوشیدنی‌های ترش، گلو درد را تشدید می‌کند، اما این گونه نیست. در این مطلب، به چند نوشیدنی مفید برای رفع گلو درد اشاره شده است.


درد گلو

با سرد شدن هوا، بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی و عفونت گلو، شیوع می‌یابد. با داشتن این دو ناراحتی، تب نیز بروز می‌کند. برای از بین بردن این احساس ناراحتی باید دارو مصرف کنید تا مانع از بروز علایم سرماخوردگی از جمله گلو درد شوید.

این نوشیدنی‌های طبیعی در عرض 3 روز گلو درد را درمان می‌کند به شرطی که آب، شیر یخ یا یخ به آن افزوده نشود.

آب لیمو

این نوشیدنی به صورت ولرم، در رفع عفونت موثر است و گلو درد را التیام می‌بخشد.

زنجبیل

برای رفع خارش گلو، نصف پیمانه از این نوشیدنی را مصرف کنید. خاصیت ضد باکتری این نوشیدنی، هر نوع باکتری موجود در گلو را از بین می‌برد.

آب هویج

هویج، سرشار از ویتامین C است که هر نوع عفونت گلو را از بین می‌برد.

آب زغال اخته

گفته شده اگر گلو درد در مرحله اول باشد، آب زغال اخته از راه‌های درمان آن است.

آب پرتقال

ویتامین C موجود در آن، برای گلو درد مفید است.

آب آلوئه‌ورا

برای رفع گلو درد و هر نوع عفونت، آب آلوئه‌ورا با کمی میخک مصرف شود.

آب گوجه‌فرنگی

مصرف روزی 2 بار آب گوجه‌فرنگی با مقداری نمک، درمان مناسبی برای گلو درد است.ویتامین C موجود در آب پرتقال، برای گلو درد مفید است.

آب نعناع

همانند سیر و زنجبیل، خاصیت ضد باکتری دارد که عفونت گلو را از بین می‌برد.

آب آناناس

آنزیم موجود در آن به نام برملین، خاصیت ضد التهابی دارد که ناراحتی گلو را کاهش می‌دهد.

آب کیوی

پروتئین موجود در آن، سرفه‌های خشک را از بین می‌برد.

آب موز

پتاسیم موجود در آن، درمان طبیعی گلو درد است. برای پیشگیری از سرماخوردگی و سرفه، روزانه موز بخورید.

آب هندوانه

با آب‌رسانی به بدن، خشکی گلو را رفع می‌کند و آن را التیام می‌بخشد.

مانکن‌هایی که مادر می‌شوند

ترویج سبک‌ زندگی در زیرزمین‌های مدرن/ مانکن‌هایی که مادر می‌شوند

لب‌ها و گونه‌های برجسته، بینی‌های سربالا، پوست‌ برنزه و موهای نسکافه‌ای یا هر رنگی که مد روز باشد. فرقی نمی‌کند، تو باید در کنار این‌ها لاغری را هم داشته باشی و آنقدر خودت را زجر بدهی و تغییر کنی تا مانکن شوی!

خبرگزاری فارس: ترویج سبک‌ زندگی در زیرزمین‌های مدرن/ مانکن‌هایی که مادر می‌شوند

یکی از مهمترین و راهبردی‌ترین فرمایشات رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر، طرح بحث جدید و تأمل‌برانگیز شاخصه‌های «سبک زندگی اسلامی» و «سبک زندگی غربی» است که ایشان نسبت به آن تأکید فراوان داشتند و در همین راستا، یکی از مهم‌ترین مطالبات خود را بحث زنان و خانواده عنوان کردند.

اگر در موتورهای جست‌وجو، سبک زندگی اسلامی را جست‌وجو کنیم، صدها سایت و هزاران مطلب، سخنرانی و .. یافت می‌شود که در هر کدام از آنها به نوعی به دغدغه‌های مطرح‌شده مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی پاسخ داده و لبیک گفته‌اند، اما همچنان این مطالبه مهم رهبر فرزانه کشور در سطح گسترده و عمومی محقق نشده است. شرط نخست در عملی‌شدن این رهنمودها، فرهنگسازی صحیح در جامعه است که متاسفانه تا رسیدن به این نقطه فاصله بسیار است.

# ادامه نوشته

عکس هایی بسیار جالب،عجیب و خنده دار از کودکان

# ادامه نوشته

توصیه بزرگان در توی آخرین لحظات عمرشون

هممون دوست داریم بدونیم بزرگان ، توی آخرین لحظات عمرشون ، چه توصیه ای کردن...

پیامبر بزرگترین و کاملترین انسان ، آخرین سفارششو در آخرین لحظات عمرش ، چنین بیان می کنه :
جابر بن عبدالله مي‌گويد: كعب الاحبار از عمر پرسش‌كرد: «آخرين سخن پيامبر چه بود؟» او گفت: «از علي عليه السلام بپرس!» كعب به نزد حضرت علي عليه السلام آمد و همين پرسش را از آن حضرت نمود. علي عليه السلام فرمود:
اسندت رسول الله الي صدري فوضع رأسه علي منكبي فقال: الصلاة الصلاة
رسول خدا را به سينه خود گرفتم پس سر مباركش را بر دوش من گذاشت و فرمود: نماز ، نماز
منبع: فضائل الخمسة من الصحاح الستة ؛جلد ‏3 صفحه 38

راهکار آیت الله بهجت برای رفع گرفتاری هامتن پرسش مطرح شده و پاسخ این این عالم وارسته بدین شرح است:

چند سال است که در کارهایم دچار مشکل می شوم که راهها به رویم بسته می شود، از جمله در زمینه اشتغال و ازدواج، و هر چه از خدا طلب یاری می کنم، راه مساعدی گشوده نمیشود؟

ج: بسمه تعالی

زیاد از روی اعتقاد کامل بگویید: «أستغفر الله»، هیچ چیز شما را منصرف نکند غیر از ضروریات و واجبات تا کلیه ابتلائات رفع شود، بلکه بعد از رفع آنها هم بگویید، برای اینکه امثال آنها پیش نیاید؛ و اگر دیدید رفع نشد، بدانید یا ادامه نداده اید، یا آنکه با اعتقاد کامل نگفته اید. والله العالم

پایان ترم … دانشجو و استاد ، در حال استماس برای نمره :))

عکس های طنز و خنده دار ! ( خنده بازار دااااااااااغ )

من هیچ چیزی نمی تونم بگم!

پل پنج چشمه اردبیل/عکس

عکس/قلعه قهقهه

عاقبت کجاست ؟...

دنیا را یک بار نگـــاه کن
آخــــرتت را چنــــد بار!
و صــاحبخــــانه را همیشـــــــــــــــه...
مرحوم حاج اسماعیل دولابی
به قبرستان گذر کردم کم وبیش بدیدم قبر دولتمند و درویش
نه درویش بیکفن در خاک رفته نه دولتمند برده یک کفن بیش